Yeni zam arkadaşlar

Normal şartlarda bu zam kabul edilemez. Ancak işçi maliyeti, elektrik ve akaryakıt zamları bile bunu mecbur kılar. Şirketi savunmuyorum sadece basit bir matematik hesabı. Bugün benim evimdeki elektrik faturası 250 TL den 700 TL ye çıkmışsa, sürekli elektrik ihtiyacı olan, personel giderleri olan bir işletmenin bunu fiyatlara yansıtması gerekir neticede sebil hayrat değil ticari işletme. Adam sen ucuz fiyattan devam et diye hanımın bileziklerini bozdurmayacak herhalde :rofl:

3 Beğeni

Bizim de elektrik faturası 170₺’den 365’e çıktı. Her şey çok pahalı artık :confused:

1 Beğeni

Hadi %20 olsun bir anda tarihinin belki en yüksek zammı %40 TurkNet 'e yakışmadı bence firma bu yanlışı ile büyük bir göçe hazır olsun bu gerçekten kabul edilebilir birşey degil zamların degişen ekonominin maliyet artışlarının hepimiz farkındayız fakat tüketiciyi de düşünürler diye umucagımız bir noktada %40 hiç hoş olmadı zaten hiç bir firmada olmayan tek fiyat saçmalığı ile ugraşan abonelere şimdi birde bu kadar yüksek zam yapmak tamamen çok saçma ve akılsız bir politikadır

2 Beğeni

Ben bukadar yüksek beklemiyordum

1 Beğeni

Dolar ve benzin elektrik vs ucuzladığı zaman indirim yapacaklar mı? Merak ettiğim için soruyorum.

1 Beğeni

Enflasyon %0’ın altına düşmeden herhangi bir şey ucuzlamaz maalesef

Hocam zamma karşı degilim sen TurkNet tarihinde %40 zam gördün mü ben 3.5 4 yıldır abonesiyim ben görmedim

1 Beğeni

Ben 35 yaşındayım bende görmedim… konu birşeylerin fiyatı yükselince zam yapılıp düştüğünde indirim yapılmaması… elektriğe %25 indirim geldi işletmeler için yansıtacaklar mı? Sanmıyorum

1 Beğeni

Benzinin türkiyeye giriş maliyetinin ne kadar oldugunu bilsen inan başka örnek verirdin

1 Beğeni

5 Litre ayçiçek yağı 120₺ gördünüz mü hiç peki? İnsanlar 120den 100e düşünce kuyruklara giriyor

2 Beğeni

Aynen akaryakıtın kendisine değil içindeki vergi oranlarına zam geliyor normalde benzin pahalı birşey değil araçlardan aldıkları gibi fahiş vergilendirme söz konusu…

2 Beğeni

Hocam buda bir kriter degil geçen yılda sarımsak çok pahalıydı mesela ama bu yıl çok daha ucuz her yıl bir ürün digerlerineden daha farklı oluyor arz talep meselesi mesela domates de aynı şekilde 1 yıl ucuz 1 pahalı

1 Beğeni

Bu zam yüksek hız alıp ve TurkNet ile bir sorunu yaşamayan kişiler için pek problem olmaz ama düşük hız alan kişilerin TurkNet 'e geçmesi yada TurkNet’te kalması biraz zor olur. Çünkü Türktelekomun şuanda Yeni müşterilere kampanyaları baya baya makul hatta 139 TL ye 100 Mbs veriyorlar. Umarım Bu zam biraz düşürülür ve Düşük hızlar alan arkadaşlar içinde farklı fiyat farklı paketler çıkar ki Hem yeni müşterileri başka İSS lere kaptırmasın hemde Eldekindende olmasın

2 Beğeni

Onu anlatmaya çalışıyorum işte bu yüzden benzin zammı bir kriter degil pahalı olmasının sebebi devletin zam politikasından ziyade vergi politikası

2 Beğeni

Türknetin yapacağı şey tek fiyat politikasından vazgeçecek… başka yolu kalmadı… gigafiber için 200 tl bile isteseler haklarıdır ama 8-16-35-50 gibi düşük hızları kullanan insanlara büyük haksızlık oluyor.

3 Beğeni

Peki devlet internet i özel tüketim olarak görmekten vazgeçip ÖTV yi kaldırsa veya oranları aşağıya çekse nasıl olur. Tek bir imza ile yapılabilir oysa.

2 Beğeni

2022 yılında internetin hala özel tüketim olarak kabul edilmesi baştan aşağı saçmalık zaten :confused:

3 Beğeni

change.org açılsın atalım imza

1 Beğeni

Hükümetin milyarlarca gelir sağladığı vergiyi change.org üzerinden imza toplandı diye kaldıracağını sanmıyorum. Gıda gibi temel hayatta kalma ürününden bile katma değer vergisi ancak %8’den %1’e indirildi :confused:

1 Beğeni

Başlatın hemen ikinci imza benden :muscle::muscle:

1 Beğeni