Yeni altyapı

Yaklaşık 1 ay önce Tip-7 Saha dolabı kuruldu. Bugün ise 2 gün sürecek Türk telekom kaynaklı arıza bildirimini aldım, acaba Tip-7 saha dolapları etkin hale mi geliyor ?

Büyük ihtimal. Farklı bir sebepten dolayıda olabilir.

1 Beğeni

Arıza değilde altyapı çalışması maili gelirdi diye düşünüyorum ama dediğin gibi de olabilir. :upside_down_face:

1 Beğeni

Altyapı çalışmasını ben abone olmadan önce tamamladılar, geriye sadece aktifleşme kalınca ve bildirim de gelince şüphelendim.

Büyük ihtimalle yeni kabine abone taşıma işlemi yapılacak.

1 Beğeni

Abone taşıyor olabilir ya da arıza. :smiley:

1 Beğeni

Saha dolapları aktif olmadı galiba hala adsl kullanıyorum. Ayrı olarak bugün türk telekomun özel müşteri mail adresine mail atıp bu durum hakkında konuştum fakat farklı iss kullandığınız için bilgilerinizi göremiyoruz, iss’nizi arayıp öğrenebilirsiniz denildi. Daha öncesinde TurkNet destekten bunu sormuştum ve bana şu cevabı verdiler sadece ''Merhaba,
Bu hattın çalışabileceği maksimum hız 15360 'dır. Bu nedenle mevcut adres sizlere 16 MB üzerinde hız sunulamadığını iletmek isterim.
İyi günler dilerim." sonuç olarak hiç bir şey öğrenemedim. Ben bu saha dolaplarının ne zaman etkinleşeceğini nasıl öğrenebilirim bilgisi olan varmı ?

Genelde 1 yada 1,5 ay sonra aktif oluyor.

1 Beğeni

Evet, bunu öğrendim fakat kurulalı neredeyse 1,5 ay oluyor.

Bağlı olduğunuz Telekom müdürlüğüne gidip bilgi alabilirsiniz. Yada Telekom saha ekiplerini görürseniz onlara sorabilirsiniz

1 Beğeni

Hala bir değişiklik olmadı. Bu arada hala yeni saha dolabının yanında eski saha dolabı duruyor. Yeni saha dolabının içinden ses de geliyor, aboneliğimin taşınması için destek kaydı açmalımıyım ?

Altyapı sorgusunda çıkıyormu yüksek hızlar ?

1 Beğeni

Müsait olduğunuzda fotoğraflarını paylaşır mısınız

1 Beğeni

Şuanda arkadaki kutuya bağlıyım, yeni tip-7 ise hemen önündeki. Hat değerlerimde böyle;

Hayır, hala adsl 16 mbit gözüküyor.

Tamam sağ tarafta ki dolaptan sol dolaba bağlantı yapılıyor. Bazen eski tip dolap iptal ediliyor bazen de her ikisi aktif durumda kalabiliyor

1 Beğeni

TurkNet sitesi üzerinden karşı daire yada yan apartmanın adresini sorgulayın yüksek hız çıkıyor ise talep oluşturun VDSL için.

1 Beğeni

Sonunda geliyor sanırım hız sorgulamasını karşı daire için yaptım. Yarın arıza bildirisi gittikten sonra paket değişikliği talep edeceğim. (altyapı 75 mbite kadar yazıyordu aşşağısında)

1 Beğeni

Başvuru yaptım 24 saat içerisinde geri döneceğiz denildi. Fakat 3 gün oldu bakabilirmisiniz. destek no : 33763781

ayrı olarak da oimden başvurdum aynı gün seçenek çıktığı için onun destek numarası da bu : 33767706

Acele etmenize gerek yok. Bu aralar destek ekipleri pandemi dolayısıyla zaten gayet yoğunlar ama en kısa sürede döneceklerdir. Anlayışınız için teşekkür ederim, şimdiden hayırlı olsun.

1 Beğeni