Yeni Abonelik Ne Kadar Sürüyor?

Selam arkadaşlar, yeni abonelik ortalama kaç gün sürüyor Cuma günü yeni aboneliğe başvurdum, pazartesi gelen giden olmamış türk telekomdan.

Ek olarak kimlik fotokopisi gönderdim maile bize ulaştı diye onay geldi, SMS olarak başvurunuzu yaptık diye mesaj geldi, lakin oimde halen belgelerinizi hazırlayın diyor, aktivasyon kısmına geçmemiş normal midir?

Bölgede PORT VAR.

Kurulum ekibi antreden eve kablo çekiyor mu ? Evin içindeki kablolar boya olmuş sıkıntı olabilir. Antre kutusu eve 5-6 metre maksimum aynı kattayız.

yeni dediğinize göre iç tesisat yok sanırım. TurkNet kurulum ekipleri a dan z ye modeme kadar kurarlar. iç tesisatı çekerler. bedeli kurulum ücreti + malzeme ücreti olarak yansır sanırım size. yani ankastreden modeme kadar kablolama yapılır.
sürecin tamamlanma süresi konusunda bir şey diyemem. çünkü yoğunluklara göre değişmekle beraber 3 ila 7 gün sürebilir. bu süre tahminidir. kısa da sürebilir. istisnai bir sorun olursa uzayabilir de. umarım kısa zamanda internetinize kavuşursunuz.
vdsl ye geçmek için 3 iş günü süresi veriyor TurkNet. bende 2 saatte geçti. ama bazı kullanıcılarda teknik sıkıntılar sebebiyle 3-5 gün de sürebiliyor, ya da daha fazla. demek istediğim süre konusu kısmetinize birazda. :slight_smile:

2 Beğeni

iç tesisat var hocam ama kablolar boyanmış hem eski ben yeni çeksin istiyorum yaparsa sıkıntı yok.

Telekom etiketleme için bekliyorum, YAPA bu arada benim bölgem.

Kimde halen belgelerinizi hazırlayın diyor, kimlik fotokopisi gönderdim onayladık dediler halen aynı duruyor o kısım bakalım.

Kurulum ekibi geldiğinde kalan belgeleri imzalayıp vereceksiniz. Size mail ile belgelerinizi indirmek için link göndermiş olmalılar. Aktivasyon süresi ortalama 10 günü bulabilir. Yapa da biraz daha erken ee olabilir. Kabloların boyalı olması bir sorun teşkil etmez. Ama isterseniz kurulum ekibinden talep edersiniz metresi 3.5 TL den kablo işlemi yaparlar. İsterseniz yine TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden bize ulaşın bağlantısını kullanıp sorabilirsiniz.

1 Beğeni

iç tesisat olmadığı zaman siz istemeseniz de TurkNet kuruluma geliyor. eğer internet altyapısı varsa bi şekilde o zaman kuruluma gelmiyorlar. aktivasyon tamamlanıp sinyal aldıktan sonra ücretli teknik destek talep edeceksiniz veya tanıdığınız ya da tanımadığınız :slight_smile: bi elektrikçiye istediğiniz şeyleri yaptıracaksınız.

ankastre yakın diyorsanız, o zaman oradan modeme kablo çekmek çok zor olmaz. ister telefon kablosu ister cat türü bir kabloyu siz de çekebilirsiniz. olmadı bi elektrikçiden yardım alabilirsiniz. kablonun dışı boya olmuşsa sorun olmaz ama eski diyorsanız değiştirmekte fayda var. :slight_smile:

Yanlışınız var gibi, yeni abonelik olduğunda mecbur gidecekler. Belgeleri de almaları gerekiyor zaten.

1 Beğeni

@ModeratriX

burada kast ettiğim eğer bir aboneliğiniz var ve TurkNet 'e geçecekseniz TurkNet ekibi kablo tesisat kurulumu yapmıyor anlamında dedim. yoksa elbette bir ekip gelecek belgeler için, modem sinyal alıyormu falan kontrol için. yanlış anlaşıldıysa düzelteyim. :slight_smile:

1 Beğeni

Cumartesi Pazar saymazsak 3. Gün gelen giden yok telekomdan bekliyorum bu hafta biter umarım bu bekleme :frowning:

TurkNet Online İşlem Merkezi’deki aktivasyon ekranının fotoğrafını atar mısınız?

Buyrun, müşteri temsilcisi kimlik ulaştı dedi benim bir şey yapmama gerek yokmuş.

Türk Telekom ankastre etiketlemesi yaptımı ?

Hayır gelen giden yok daha hocam cuma gecesi başvuru yapmıştım araya haftasonu girdi işte

Bu hafta sonuna kadar gelirler diye düşünüyorum.

Umarım hocam başvuru ekranı olması gerektiği gibi değil mi ? Kimlik gönderdik halen belgelerinizi hazırlayın diyor sanırım Telekom gelip TurkNet kurulum randevusu verince diğer kısma geçecek.

Evet önce telekom gelip etiketleme yapacak sonra kurulum ekibi gelip kurulumu yapıp belgeleri alıp gidecek.

1 Beğeni

Anladığım kadarıyla TurkNet ile Türk Telekom arasında sorun var. 21 Temmuzda Vae ye başvuru yaptım. Hala sonuçlanmadı. Umarım işlemleriniz en kısa sürede sonuçlanır. Yapa konusuda önemli. Sabit telefonla geçiş yapmak büyük handikap. Başka iss ye geçmen ve ya vae ye geçişlerde numaran değişir ve ya iptal olur. Ayrıca Yapa santralin de uzaklığı çok önemli,ne kadar uzak o kadar düşük hız

Sabit telefon ile aylık kaç dk konuşma yapıyorsunuz?

Ben YAPA dayım 0 başvuru yaptım bugün 4. Gün tamamlandı. Gelen giden yok telekomdan.

Biraz önce Telekom etiket işlemini yaptı hattı mı gösterdi TurkNet bağlayacak dedi ve gitti. Sırada Türkneti beklemek var hadi bakalım hayırlısı ile biter umarım en önemli olay bitti hat bağlandı zaten binada 3 kişi internet kullanıyor port sorunu yok yine de tirsmadim değil :slight_smile:

Bu arada telefon başvurum yok yapa yalın başvurdum böyle yazması normal mi?