Yeni Abonelik Ne Kadar Sürüyor?

Çok sabırsız bir insanım şimdi guncellendi.

:slight_smile:

2 Beğeni

Dairenize giden kabloyu biliyor iseniz bağlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz :face_with_hand_over_mouth::grinning:

2 Beğeni

@doganumutk heyecanlanmışsındır şimdi. :slight_smile: insanın içinin yağlarını eritiyor bu cümle. sıcak çöllerden okyanusun sularına dalmak gibi.

3 Beğeni

Biliyorum hocam etiketi yaptı da kullanıcı adı ve şifre almadan kullanmam mümkün değil. Hem anlamam bağlama işinden kurulum ekibi gelsin yeni kablo çektircem eve kadar evdekine güvenenemedim :slight_smile:

3 Beğeni

Pandemi sebebiyle evdeyim sürekli hocam ve telefon paketim dayanmıyor, yeni eve taşındık aşırı internet lazım bekleyelim kurulum ekibini eve kadar kablo çekerse tadından yenmez. Nereden geçirecek kabloları bilmiyorum kutu 5 metre uzakta giriş kattayım ama kapı var kapıyı mı delecek acaba :joy:

3 Beğeni

kapıdan kastın dairenin dış kapısıysa o zor olur. belki pencereden falan geçirebilir. en iyisini tabi usta bilir. ufak bir keşif yaparak. o zaman az daha bekleyecen artık.ya turknetin ekibine ya da başka bir ustaya çektir kafan rahat olsun. gerekirse kullanıcı adını aldıktan sonra geçici olarak eski kablo üzerinden bağlanabilirsin. internet acil ise. en uygun zamanda da kabloyu çektirirsin. :slight_smile:

1 Beğeni

Son durum bu arkadaşlar halen 2. aşamaya geçmedi üstüne arıza kaydı açılmış talebim olmamasına rağmen modemi kapatmayın vb. diyor sanırım yanlış açtılar onu kapadım aktivasyon kaydı devam ediyor. Telekom geldi etiketleme yaptı birde bunu bekleyeceğiz hadi bakalım…

1 Beğeni

Kablo kapıdan geçirilebilir. Eğer görüntü kirliliğine kablo kanalı ile çözüm bulurum derseniz yapabilirler diye düşünüyorum. Onlar çekerse metresi 3.5 TL ama mahallenizde bulunan elektrikçiye yaptırır iseniz daha uygun olabilir. TurkNet Online İşlem Merkezi ile beraber mail adresinizi kontrol etmeyi unutmayın bazen ekipten önce ADSL kullanıcı adı gönderiliyor :sunglasses:

1 Beğeni

Vallahi hocam telekomu 5 gün bekledim şimdi sisteme düşüp 2. Aşamaya geçmesini bekliyorum yarın güncelleme olur umarım.

Güncelleme : Kullanıcı adı ve şifre gönderdiler. Randevu için ,48 saat içinde aranacakmışım.

TurkNet Online İşlem Merkezi de ise halen belgelerinizi hazırlayın kısmında duruyor.

Bakalım 24 saat içinde arama iki katına çıkmış pandemi sebebiyle olsa gerek arasınlar da 48. Saat arasınlar. Beklemedeyim.

O zaman kullanıma başlayabilirsiniz :face_with_hand_over_mouth:

2 Beğeni

Hocam alt taraf benim, 1-2 no, turuncu beyaz kablo açıkta 1-2 de turuncu beyazın geldiği yerde sanırım eve giden taraftaki kabloların rengi MAVİ-BEYAZ

ama evdeki hatta 5 telli kablo var ve beyaz kablo yok.

Evdeki hat böyle.

Nasıl bağlantı olacak bu durumda antreden turuncu beyaz mavi beyaza bağlanıyor daha doğrusu bağlanacak şuan boşta evde beyaz yok :frowning:

Siyahın yanında ki beyaz değil mi ben mi yanlış görüyorum. Ayrıca ankastrede sizin daireye giden kablonun yeri belli mi? Kurulum ekipleri gelene kadar sizin daireye giden kabloyu regletten söküp direkt Telekom un etiket bıraktığı kabloya öylesine bağlayabilirsiniz.

1 Beğeni

Gri hocam antre kutusunda benim numaram yanında 1-2 yazıyor telekomda oraya bağlamış herhalde bana gelen kablo diye tahmin ediyorum. Antredeki kablo gri de olabilir karanlık biraz tam emin olamadım bana beyaz gibi geldi ama bu seferde koyu mavi kablo yok evdeki açık mavi neyse kurulum ekibi anlar herhalde aramalarını bekliyorum.

1 Beğeni

yahu üreticiler, ilgililer niye böyle rengarenk bir sürü kablo yapıyorsunuz. yapın adam gibi 2 renk kablo, biri siyah biri beyaz (bjk li değilim) herkes rahatça işini görsün. değil mi ama :joy: :joy:

3 Beğeni

Son olarak bakmanız gereken bir yer daha olabilir. Evin giriş kapısının üstünde veya bu kablonun çıktığı duvarın üst kısmında veya arka odanın duvarının üst kısmında kabloların ek yapıldığı buat olabilir oraya kadar çekilmiş sonrasında ek ile farklı kablo kullanılmış olabilir. Kurulum randevusu olup olmadığını Twitter üzerinden TurkNet destek kullanıcısına sorun.

1 Beğeni

Mesaj geldi hocam 48 saat içinde arayacağız diye olmadı sorarım yarın

1 Beğeni