Yeni Abonelik DSL YANIYOR İNTERNET YOK

Selam dostlar YAPA bölgesine yeni abonelik kurdurdum. Kurulum ekibi geldi. DSL IŞIĞI YANIYOR. (Turuncu yanıyor benimki VDSL galiba test cihazında yeşildi.)

İnternet ışığı yanmıyor.

Yani sinyal geliyor dedi bundan eminiz dsl yanmazmış zaten sinyal olmasa benim modem KNEETİC OMNİ DSL

Belki modemde sorun olabilir diye düşündük kendi test modemini denediler onlarda da dsl yandı sadece.

Belgeleri verdim. Gelen arkadaşlar not düşmüş arıza hakkında belki İP almıyor olabilir dedi ben gönderdim bildirim merak etmeyin düzelir dedi.

Oimde halen BELGELERİNİZİ BEKLİYORUZ BİZE ULAŞINCA KULLANMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ diyor. Aktivasyon kısmına geçmemiş daha.**

Acaba daha onaylanmadı mı abonelik (kullanıcı adı şifre verildi.)

Yapmam gereken bir şey var mı :frowning:

Dsl yanması demek SİNYAL VAR DEMEK değil mi?

Abone no : 1791039

Kurulum ekibi belgeleri sisteme yükledikten sonra yanacaktır büyük ihtimalle.

1 Beğeni

İnşallah hocam öyle düşünüyorum bende halen belgeleri bekliyoruz yazıyor. Kurulum ekibi arıza kaydı açtım ben dedi zaten yaptığı şey hazır kabloyu takmaktı parasıyla hat bile çekmiyor elektrikçi çağıracak mışım istersem o zaman niye 99 TL kurulum ücreti veriyoruz değil mi? Neyse Allah’tan hazır hattan sinyal geliyor.

Belgeleri sistem biran önce görür umarım.

Telekom bakmış açılan kayda bizlik sorun yok diyor haklılar çünkü dsl yanıyor. Aktivasyon olmamış galiba TurkNet tarafından halen belgeler kısmında duruyor. Modem ip almıyor bu yüzden. Bu sancılı süreç bitse biran önce :frowning:

2 Beğeni

DSL kullanıcı adı verildi ise doğru kurulum yaptığınızdan emin olun. Gelen kurulum ekibinde ki personeli de şikayet edin gitsin. İşini layığıyla yapacak bir sürü insan iş bekliyor.

3 Beğeni

Hocam sinyal geliyor gelmese haklısınız. Test modemi ile denedi aynısı o modemde oldu. Modem ip alamıyor. Yapa bölgesi yeni abonelik bu acaba aktive mı edilmedi sistemde daha aktivasyon kısmına geçmemiş belgeleri bekliyoruz diyor.

İp alamayınca bu sorun oluyormuş araştırdım tamamen iss kaynaklı diyorlar benzer sorunu yaşayanlar olmuş forumlarda dsl varken internet olmaması.

İki nedeni oluyor bahsettiğiniz durumun. Biri üste yazdığım gibi kurulum diğeri de ISS kaynaklı aktivasyon. Eğer doğru ise kurulum beklemenjz gerekiyor TurkNet tarafında ki onay için.

3 farklı modem 3 temiz kurulum sonuç net yok. Ama dsl hepsinde var hatta hocam HAT DEĞERLERİNİ görüyorum yani kaç mbps geliyor, margin db vb görebiliyorum ki bu sinyal olmadan imkansız görmek. Ar8za bildiriminde TT bizlik bir şey yok demis, turknette arıza iç hatta diyor ama bir daha bakacaklarmış ki KURULUM EKİBİ denilen şahıslar not olarak İÇ HAT SAGLAM demesine rağmen.

Ben halen aktivasyon olmadığını düşünüyorum dediğim gibi sistemde halen belgelerinizi alınca kullanacaksınız diyor ve aktivasyon sürecine geçmemiş ilk aşamada MODEM İP almıyor zaten muhtemelen yapmaları gereken tek şey aktive etmek.

Twitterdaki destek " Arka planda aktivasyon işleminizi yapacağız ve kullanabileceksiniz" diye cevap vermiş.

Hay Allah’ım yıl 2020 basit bir internet bağlantısı için uğraştığımız şeye bak.

Basit değil işte bu kısım. Bir sürü saçma sapan prosedür var. Ve bu denetim mekanizması ile daha da saçma bir hâl alacak. Sosyal medyaya TC kimlik numarası ile girmek gibi.

Belgelelerim yüklenmiş artık teknik bilgiler kısmı geliyor.

Ama halen İNTERNET IŞIĞI YOK. DSL YANIYOR MODEM İP ALAMIYOR. (Test modeminde ve farklı modemde denendi.)

Bir şeyler yanlış ama ne? Dal sinyali sabit alıyorum yani eve sinyal geliyor hatta alabildiğim hızı görüyorum ama TurkNet tarafında arıza sorgula dediğimde DSL yanmıyor diyor o zaman nereden geliyor bu sinyal?

Delirmek üzereyim sonunda iptal edeceğim hem param hem zamanım çöpe gidecek…

Durum bu arkadaşlar acaba kuruluma gelen yeni kablo için elektrikçi çağırın diyen süper yetenekli kablo bağlama ustası portu yanlış mı taktı ?

Ama yanlış taksa DSL sinyali alamazdım değil mi? Sinyal seviyelerini, gelen hızı vb görebiliyorum dsl ışığı da yanıyor ama internet YOK. :frowning:

Teknik bilgilerdeki bağlantımı yenile tuşuna bir kez basın.

1 Beğeni

Bastım hiçbir şey olmuyor hocam yapa profilini değiştirip deneyeyim mı?

Durum offline gözüküyor zaten. Yanlış porta mı bağladı bunlar beni sinyal geliyor ama…

Hızlı yada standart moda alıp deneyin birde modemi sıfırlayıp yeniden kurun.

1 Beğeni

Modem 0 landı, ilk kurulum tekrar yapıldı, kullanıcı adı şifre doğru girildi.

Dsl sinyali tekrar geldi. İnternet GELMEDİ.

Yapa profili değiştirildi. Bütün adımlar tekrar uygulandı. Sonuç AYNI.

Farklı modem ile aynı işlemler denendi sonuç AYNI.

Keşke Dsl sinyali olmasa da iç hattımı yaptırsam ama sinyal var bu yüzden elim kolum bağlı sinyal gelirken ne yapabilirim ki?

Off off…

Bu ariza sorgula dediğimde çıkan.

Bu da DSL IŞIĞIMİN SABİT YANDIĞININ KANITI.

Yukarıda da sinyal değerleri görebildiğim sayfayı attım.

Alttaki ise farklı modem onda da durum aynıdır.

Arıza kaydına 3 gündür cevap yok şaka gibi. Yapadayim 50 mbps altyapı var sonunda telekomun eline dusurecekler.

1 Beğeni

Göksel arkadaşımızın devreye girmesiyle beni Türknetten aradılar ve iyi bir açıklama yaptılar. Gecikme sebebi ben bile olabilirim bilmeden bakalım süreci paylaşacağım.

Son durum ;

Biraz önce Yakup bey aradı ilk açılan arıza kaydı Yapa için otomatik açılmış ben onu kapatmıştım yanlış açıldı diye aslında otomatik açılmış o kapatınca Telekom da ilgilenmem iş. Yakup bey ben şimdi yine bildirim yaptım size gelen hatta yanlışlık var Telekom ekipleri yapacak merak etmeyin dedi.

Yapa için açılan kaydı sorunum çözüldü diye kapadığim için bu gecikme yaşanmış Yakup bey bir şey yapmayın çözülecek dedi.

Ben o kaydı hata zannedip kapamıştım nereden bileyim inşallah dediği gibi hallolur.

Beklemedeyim şimdi benim haramdan olduysa gecikme onu da yazarım foruma bu arayan arkadaş iyi bilgilendirdi sağolsun.

1 Beğeni

Bu arada TELEKOM CEVAP VERMİS 5 DAKİKADA :))))))

TT kaynaklı sorun yokmuş.

1 Beğeni

Atlak olabileceğini düşünüyorum kaydınıza bakan personelden atlak kontrolü yapmasını isteyin.