Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk

Kilis’tede başladı tekrar. Bir kaç arkadaşım TurkNet abonesi ama hız dalgalanmaları mevcut olduğunu söylediler. İnşallah düzelir en kısa zamanda…

İstanbul Gaziosmanpaşa baraboroshayrettinpaşa modem 40mb ile bağlanıyor ama hız 2/3mb arıza kaydı açayımmı sizce

Paket Kaybı (Packet Loss) sorunu yaşıyorum. Bu durum hem Download hemde Upload hızında ciddi yavaşlamalara sebep oluyor. Ookla Speedtest ile yaptığım testte normalde 14 Mbps çıkması gereken Download hızım bugün 4-5 ve hatta bazen 0.7 Mbps’lere kadar düşüyor. Upload ise 0.2 Mbps ve aşağısına düşüyor. Veri yüklemek istediğimde, 20 KB/s gibi aşırı yavaş bir Upload hızıyla karşılaşıyorum…

TurkNet YAPA yani Aktif altyapıdayım.

Bölge: Aydın / Didim

PING www.google.com (172.217.169.164): 56 data bytes
64 bytes from 172.217.169.164: icmp_seq=0 ttl=108 time=75.2 ms
64 bytes from 172.217.169.164: icmp_seq=1 ttl=108 time=76.3 ms
64 bytes from 172.217.169.164: icmp_seq=2 ttl=108 time=76.0 ms
64 bytes from 172.217.169.164: icmp_seq=4 ttl=108 time=77.7 ms

www.google.com ping statistics —
5 packets transmitted, 4 packets received, 20% packet loss
round-trip min/avg/max = 75.2/76.3/77.7 ms

son 5-6 saatir upload kötü konum aydın/söke

1 Beğeni

Baya yakınsınız bana… :smiley:

Karşı tarafa ekran görüntüsü veya fotoğraf atarken bile çok fazla bekletiyor. Ben YAPA ADSL’deyim ve Upload’ım hız testinde önceden 0.90 Mbps’lere çıkarken ve 130 KB/s Upload hızım varken şimdi 20 ila 30 KB/s ve özellikle yüksek çözünürlüklü fotoğraflar yüklerken beklemekten canım çıkıyor. Mecburen 4.5G kullanıyorum ve farkettim ki kotayı aşmışım… Video yüklemeyi düşünmek bile istemezsiniz…

Ayrıca, Packet Loss sorununu düzelttikten sonra TurkNet şu mesajımı lütfen dikkate alsın; TurkNet YAPA ADSL kullanıcısıyım ve modemime gelen Upload en fazla 1063 Kbps. Ama ben daha yüksek Upload hızına erişmek istiyorum. Bunun için lütfen TurkNet Online İşlemler Merkezi’ne YAPA ADSL kullanıcıları için yüksek Upload hız profili eklensin. Bu profil sayesinde, ADSL2+ ile AnnexM kullanabiliriz. Bildiğiniz üzere AnnexM, ADSL’de en fazla 3.5 Mbps’e kadar Upload almamıza olanak sağlar. Ayrıca, YAPA VDSL abonelerinize verdiğiniz Hızlı ve Oyun YAPA profillerini, YAPA ADSL aboneleri içinde ekleyin. Ben o 2 YAPA profilinden faydalanamıyorum. Deneyimlemek hakkımdır… :frowning:

Müşteri no : 1669897
İl/ilçe : Mersin/Erdemli
ping felan yok sadece sitelere bağlantılar çok yavaş ve oyunlarda lag var.
Screenshot_8

İki gündür internet kullanılamayacak kadar ağır, forumu açana kadar 2.5-3 dakikam gitmiştir. Açık bir destek kaydım var fakat internetin yavaşlığından mıdır sistemden midir bilmiyorum destek sistemine bile giremiyorum. Uzaktan eğitim almaktayım ve final dönemim. Saçma sapan sorunlarınızla uğraşmak istemiyorum. Ayrıyeten Huawei cihazlarda Play Store yok, App Gallery üzerinden indirdiğim uygulamanız güncelleme uyarısı veriyor ve açılmıyor. Buna da çözüm getirmenizi isterim.

image

Sorun yaşanan tüm bölgelerin tespiti yapıldı. İç tarafta uzman network mühendislerimiz konu ile ilgileniyor. Bir gelişme olduğunda size buradan tekrar bilgi vereceğim. Anlayışınız için teşekkür ederim.

2 Beğeni

evet öyleymişl galiba sorun düzeldi

1 Beğeni

Evet, şu an itibariyle düzeldi. :slight_smile:

En çok merak ettiğim soru bu açıkçası, yaklaşık 1 buçuk aydan fazla süredir açık destek kaydımın içerisine gerekli her türlü hız testi ve ping takibine dair ekran görüntüsü aktardım ancak sonuç hüsran bugün istemeyerek de olsa kapattım destek kaydımı umarım şimdi forumda da sorunumu dile getirip bir sonuç elde edebilirim.

Merhabalar yaklaşık ben de bir buçuk aydan fazla bir süredir saturasyon problemi yaşıyorum. Müşteri numaram 835389 şeklindedir, anlık olarak hızım alttaki şekilde de görüldüğü üzere böyle yer almaktadır. Türk Telekom ekiplerinden de ziyade 99 TL karşılığında Türknetin kendi saha ekibi de evime gelip donanımsal olarak test etti. Santral güçlendirilmesine dair geri bildirim ancak ne zaman olacağına dair bir bilgi bana sunulmadı. İl Balıkesir İlçe Bigadiç Çam köy Mahallesi.

An itibariyle manisa şehzadeler:

Aniden başladı sorun. Haftasonundan beri bir sıkıntı yoktu.

AN itibariyle Yalova

İstanbul Esenler 3 aydır crc sorunları var, modem değiştik iç tesisat değiştik, DNS değiştik, snr degerini 30 a kadar çektik ama sonuç olumsuz…

an itibariyle 3 milyon civarı crc… @EFG

vaeye alın diyorum onu da saha dolabınızda şu an hizmet veremiyoruz, iptal edeceğimi söyledim crc 3 milyon oldu :slight_smile:

1 Beğeni

Balıkesir Bigadiç ilçesi anlık olarak böyle

Yunusemre/Manisa
Sorun hala devam etmekte, destek bildirimi açmayı bıraktım çünkü satürasyon sorunu olduğunu bildirmeme rağmen hala kopyala yapıştır cevaplar geliyor.
Ping ve download hızım dalgalanıyor.
Bir testte 16 lardan diğer testte 50lere yükseliyor.

1 Beğeni

Manisa Soma
image
Manisa Şehzadeler(Arkadaşın)

Bu sorun Gebze’de de başladı.

1 Beğeni