Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk

Bir önceki mesajım işe yaradıki an itibariyle internet bağlantım tamamen koptu

DSL ışığı yanıp sönmüyor bile normalde yanıp sönerdi internet olmasa bile.

Bende de bu hafta bir iyileşme var, akşamları oluşan artan ping ve hız sorunu çözüldü. Ping her zaman için 4-5ms arttı ama hız ve ping stabil :smiley: 100mbps fiber vae kullanıyorum.

Elazığ’dan TurkNet kullanıcısı olarak bir aya yakın süredir her gece internet bağlantım kopuyor,saat 1.30-3.00 aralarında oluyor ve yarım saat kadar sürüyor. Ayrıca her akşam yaklaşık olarak saat 18.00’ dan sonra acayip bir hız düşüşü yaşıyorum. Hız testleri dengesiz oluyorken, ping uçuşa geçiyor. Aşağıdaki testlerin arasında max 2 dakika var, hızım bugün için normal çıkıyor (35 mbps paketindeyim) fakat ping görüldüğü gibi uçuşta.

TEST 1

TEST 2

Bir iki gün öncesine kadar hız testlerinde 10 MBPS üstüne çıkamıyordum ve ping uçuştaydı fakat bugün hızım normal görünüyor ping hala uçuşta. Oyun oynayan biri olsam Türkiye sunucularında bu değeri alan biri olarak nasıl oyun oynardım diye düşünüyorum.

1 Beğeni

dahaneler görecek bu hçzlerbunlar hıcbısey kardeşim malesef

İki gündür kimse yazmamış. Umarım sorun artık gerçekten çözülmüştür :slight_smile:

Genel veya kesin bir çözüm için yetkililerin açıklamasını bekliyoruz ne durumdalar hangi süreçteler beklemekten başka çaremiz yok ama çoğu kişinin benimde dahil sorunları azaldı veya çözüldü.

İstanbul yenibosnada kopma oldu modem aç kapa ile düzeldi bu sürekli oluyor bende mi problem anlamadım gitti

Modem marka ve seriniz nedir?

Zyxel vmg3312 b10a v2 seriyi bilmiyorum dışardayım da

Ayrı bir konuda modem ve TurkNet paneli değerlerinizi paylaşırsanız inceleyelim

1862311
İstanbul/Beylikdüzü

Anlatamazsin. Veya anlamak istemezler .

Aynı ankastre kutusuna bağlı komşum tuk telekom abonesi ping 11 . Ben de ayni ankastre kutusuna bağlı TurkNet abonesi ping 55 60 arası

telekoma geçtikten sonra ping.akşam yoğun saatlerdede atarım.bunca çileyi boşuna çekmişiz

1 Beğeni

1 Beğeni

bir ay kadar önce satürasyon filan dedi sonra ek chazlar ile düzelecek dendi bu güne kadar fena değildi 75 mb pakette modeme gelen 75 mb kablosuz 35 mb alıyorum ama boxta netflix veya herhangi bir siteden film izleyemiyorum ne olduysa bu akşam oldu çağrı açtım ama müşteri temsilcisi zaten yok Allah bilir ne zaman düzelecek direkten eve gelen kablolar ve ev içinde cat6 kablo yenileneli 2 ay oldu 13 yıl ttnette 16 ve 24 mb hızlarda 13 yılda 3 sefer çağrı açmadım 3 yılda turknette her hafta mutlaka var işin garibi çağrı açılınca düzeliyor birkaç gün sonra yine aynı artık nokta koyma zamanı geldi ve geçiyor dikkatimi çekende 31 ile başlayan ip aldığında diğer 159 ve 95 ile başlayanda daha verimli ama onuda ne zaman denk gelecek modemi aç kapamaktan usandım

image
birkaç gündür hatta haftalardır alakasız şekilde hız 35’ten 0.xx’e düşüyor. Kapatıp açınca bazen düzeliyor. Bazen komple kopuyor bağlanmıyor bir süre. Bu onunla mı ilgili? Lokasyon: Muğla

Kapatıp açınca düzeliyorsa modemle ilgili olabilir firmware güncel mi

modemde değil. kapatıp açınca düzelmiyor hep, modem dashboardundan da yeniden başlat yapınca aynı. mesela az önce 1mbps altına düşen hız 1 saat içinde normale döndü kendiliğinden. geçen ay satın aldığım keenetic modem. %100 turknetle ilgili hatta pingi de ttelekoma göre 3 kat daha yüksek