Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk

Saat daha 17 ve 85 olan hız 5 oldu. TurkNet Turktelekom un efeligi karşısında acizligine devam ediyor.

Yazık arkadaş şu insanlara etiginize bakın .

Saat 15:00 itibari ile Bursa-Osmangazi 5-10 mbps arası hız alıyorum.

2 hafta öncesine kadar hem ping hem hız problemi vardı. 1 hafta düzgün gitti şimdi ise ping normal sadece hız problemi var. Düzenli bir şekilde herkes aynı sorunları yaşıyor. Şaka gibi gerçekten.

Güncelleme yapayım bir kaç gündür oturduğum yerde çalışma vardı arıza çalışmalarının bitmesiyle internetim bir kaç gündür normal çalışıyor. Konum: Ankara/Sincan
Bir de insanlar internet çıkışlarının farklı şehirler üzerinden verildiğini söylemişler bunu nasıl anlayabiliriz?

tracert atarsan görebilirsin trafiğin izlediği yolu

Hocam Gemlik te durum aynı. Turktelekom vanayı istediği gibi kısıp açıyor. Arkadaş kira ücreti veriyorum nasıl yaparsın bunu diyecek Hiç mi hukuksal hakki yok TurkNet in anlamıyorum. Hemen karşı komşum TT müşterisi 16mbps adam çatır çatır alıyor hızını. Benim ise normalde 85 fakat 3-7 mbps şu an. Saturasyon müdür nedir Allah rızası için duzeltsinler yahu! Olmuyorsa olmuyor desinler aylardır sorunu çözmek için çalışıyoruz diyorlar tencere de taş kaynatiyorlar. Pandemi de daha uzun süre devam edecek gibi aylarca böyle olacaksa bakalım caremize.

Tracert atınca o yoldaki ip adreslerini mı taramalıyım tek tek?

Üstad durumlar nasıl sizde? Hala 5mbps.

Bursa- Mudanya bu gecede harika…

Hocam saat kacta başladı? Saat 17 den beri 5mbps en fazla.

Normalde 8 de başlardı bugün 4 5 gibi başladı. Sokağa çıkma kısıtlamasının etkisi sanırım. İşin en kötü yanı eskiden burada yetkililer tarih verip şu tarihte sorun düzelecek , çalışılıyor vs diyorlardı ama artık kimse bir şey söylemiyor. Benim düzeleceğine dair umudum pek kalmadı artık.

evet bazılarını bulamazsın tahminen falan forumda denk gelir o ip’lerde neresi olduğuna dair

2 gündür sabah akşam stabil değil hız ve ping değerleri oyun oynanmıyor 100mslerde geziyor pingler, günün her saatinde dengesiz artık yapacağınız altyapı çalışması bu kadar heralde. 2 haftadır network uzmanı oldum yeminle her yere ping tracert atmaktan. Düzeltin artık şunu kanser ettiniz. Bursaya bağlıyım (yalova)

1862311
Beylikdüzü/İstanbul
Bıktırdınız be! Çalışma yapıyoruz diyorsunuz ve nedense her geçen gün interneti kullanılamaz hale getiriyorsunuz. Hız kısıtlamaktan ve milleti oyalamaktan başka bir şey yaptığınız yok…

Artık yazmaktan yorulduk

Kesintisiz internete ihtiyacım olmasa 1 dakika beklemeden iptal ederim.

Sunucusu tr de olan bir oyun zula 148 pingleri buluyor

MÜŞTERİ NO:1814858
ANTALYA/KEPEZ
SANTRAL: TEOMANPAŞA-23

3 Gündür Ping değerleri aşırı dalgalı. Örneğin Valve pingi bir 50ms bir 150ms oluyor ve sadece akşamları değil yapılan son çalışmadan sonra gün boyunca yurt içi ve yurt dışı tüm pingleri bu şekilde. Örnek tracert ve ping testlerini aşağıda paylaştım.

Arıza Destek OİM no: 39614873

Hız düşüşü başladı sabah 70’lerde olan download şu an 30’larda 3 ten sonra 5’lere düşecek.

5 mbps an itibariyle. Yahu arkadaş bu kadarda kisilmaz . Hadi yarışı hadi olmadı üçte biri olsun en azından 24 mbps olsun. 5 mbps ile ne yapılabilir Allah aşkına.