Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk

Şöyle bir paylaşım gördüm TürknetDestek tarafından yapılan görmediyseniz diye ekleyeyim

"Son zamanlarda yaşanılan bölgesel satürasyon sorunu ile ilgili sizi bilgilendirmek istiyorum. Network ekibimiz, bazı POP noktalarında internet kullanım kapasitesinin aşılmasıyla performans sorunları oluştuğunu tespit etti. Bunun temel sebebi ise yerel operatörün iller arasında internet trafiğini sağlamak için bize teslim ettiği router’lardaki bir portta dar boğaz yaşanması. Birçok bölgeye bu port üzerinden hizmet verildiği için özellikle Ankara, Adana, Tekirdağ, Mersin, Kayseri, Manisa, İzmit ve Denizli bölgeleri bu sorundan etkileniyor.

Ekiplerimiz yapılması gereken işlemlere yerel operatörle birlikte başladı. Kısa süre içerisinde sorun yaşanan bölgeye yeni bir cihaz ekleyip kapasiteyi +100G artırarak 400G yapacağız ve sorunu kökten çözeceğiz. Süreç içerisinde gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz."

2 Beğeni

Bunu kim nerede ne zaman paylaşmış? 20 gündür destekle yazışıyorum kimse böyle bir şeyden bahsetmedi. Antin kuntin mesajlarla uğraştırdılar bizi. Hatta TurkNet destekten telekoma arıza kaydı açıldı oradan da böyle bir şeye ilişkin en ufak bir şey söylenmedi ve oradan da sorun çözülmeden çözüldü denildi.
Edit: Şimdi baktım donanımhaberde TurkNet destek yazmış. 8 aralıkta. E madem TurkNet Online İşlem Merkezi destek kayıtlarına kabloyla bağlan yazıp millete oradan destek olup açıklamayı oradan yapacaksanız kapatın TurkNet Online İşlem Merkezi desteği, bu forumu, twitter desteği falan hepimiz oradan gidip destek veya açıklama arayalım. Ben hayatımda böyle saçma birbirinden habersiz amatörce iş görmedim. 20 yıllık Türkiyenin ilk iss firmalarından birinden bahsediyoruz. Mevzuata bak sanırsın geçen ay kurulmuş merdiven altı 2 ilçede hizmet veren zurtnet. Çok acaip ya.

1 Beğeni

DH forum’da TurkNetDestek hesabı tarafından paylaşılmış. 3. Şahıs bir forumda açıklama yapıp da kendi forumlarında açıklama yapmayan TurkNet’in içerideki elemanlarını bence bir an önce değiştirmesi gerekiyor. Bu açıklamanın kendi forumunda neden yapılmadığını gerçekten merak ediyorum.

6 Beğeni

dün normalken şu anda geçen günlerden daha rezil durumda internet ve umursayan kimse bile yok cidden anlam veremiyorum

Abonelik iptal ettirme zamanı geldi.

Abonelik iptal ile ilgili de “şikayetvar” da hiç hayırlı şeyler yazmıyor. şansınız bol olsun.

noterden çekeceğim tek ihtarnameye bakar.

1 Beğeni

Artık e-devlet ile iptal edilemiyor mu ?

An itibariyle İstanbul/Ümraniye’de tekrar yüksek ping ve paket kaybı problemi başladı.
Abone No: 1805155

Bu durum gerçekten can sıkmaya başladı artık.

Videolar donmaya başladı :frowning:

İptal mi çözüm mü ihtarname?

Diyorum ya burayı teknik destek kayıtlarını meşgul etmeyelim diye açıp bizi baş başa bırakmışlar resmen…

1 Beğeni

Hiç denemedim ama ediliyor diyorlar. şikayetvar da çokca iptal ile ilgili şikayet var o yüzden öyle söyledim.

Nedense internet hızı ölçme sitelerinde bu seferde Gaziantep falan çıkmaya başladı İstanbul’u seçiyorum 700 küsür km uzaklık gösteriyor Adana Hatay Gaziantep server’larından ip alıyor hattım Bölgemde port sorunu vardı Bugün baktım port var görünüyor Farklı iss konusunu ciddi ciddi düşünmeye başladım

6 mbps nereden baksan iyi hız. Speedtest.net açılmadı bile oradan test yapamadım. Dün iyi dedik bugün sonuç bu. Anlayışınız için teşekkürler diyorlar da biz de artık faturalar için bir anlayış bekliyoruz.

1 Beğeni

dün akşam tam düzeldi derken bu aksam yine eski düzene döndük:(( Manisa yine yerlerde

4 Beğeni

Tekirdağ/Şarköy’de durum bu sefer de bu şekilde. Tamam 5 Mbps’larda hız almıyoruz ama yine dalgalanmalar var ve nadir de olsa 5’lere düşebiliyor hız. Ve her halükarda yine 2-3 katı ping var 19-1 arası normale göre. Yani kısacası o çalışmalar evet yine bir kabiliyet kazandırdı internete ancak hâlâ istenilen seviyede değil.

Malesef izmir ve ilceleride aynı
Abone no:1596823

1 Beğeni

1 aydır çözülmeyen sorun mu olur be el insaf. Yeni ISS arayışlarına girdim bile. Çarşamba günü Sefa Bey ile yaptığım telefon görüşmesinde hafta sonuna kadar sorunun düzeltileceğini söylemişti :))

Buyurun düzelen internetimden tracert ve hız sonuçlarım :slight_smile:
Lokasyon: Manisa/Kırkağaç
Abone no: 1507135

1 Beğeni

Şarköy’de yeniden başladı. Durum yine aynı kısacası. Tüketici Hakem Heyeti bizi bekler.

1 Beğeni