Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk

Hahaha :smiley:

Bende başladı gibi. Pingler kahredici seviyede yine. Sanırım bu akşam başka kimsede sıkıntı yok? :slight_smile:

1 Beğeni

bu akşam sonunda düzelttiler sanırım :slight_smile:

1 Beğeni

Evet şu ana kadar bende de sorun yok. Bunun gerçek olduğuna kendimi inandırmaya çalışıyorum hala.

2 Beğeni

Aynen bu akşam sorun yok. Bu gerçek rüya değil :smiley:

2 Beğeni

Şuan sorun yok gibi inşallah hep böyle devam eder.

2.4ghz wifi testi

bu da kablolu test

1 Beğeni

@EFG hocam üst gönderilerde arkadaşların kendi bölgelerinde saturasyon sorunları çözüldü diyor arkadaşlar fakat bu sefer eş zamanlı olarak Kırklareli Babaeski bölgesinde sorunlar başlamış bulumakta, internet hızım az önce 80 den 8 e hatta 4 e kadar düştü ve belirtirim ki ALTYAPI KAYNAKLI bi sorun yoktur ping değerlerim 7-8 arasından 40 hatta 50 lere çıktı, trakya bölgesindeki tüm TurkNet kullanan arkadaşlarıma speedtest yapıracağım ve güncellemeleri aktaracağım iyi günler fakat anlayamadığım bir kısmı hallederken bi kısım neden böyle oldu
EDİT: Daha önce böyle bir sorun yaşamamıştık bu
bölgede
EDİT 2: arkadaşlarımın yaptığı testlerde bu bölgede bi sorun olduğu anlaşıldı herkeste ping+download sorunu var

hocam sizde sorun yok fakat bu sefer bizde başladı :frowning:

Günler önce yazmıştım bir örneğini. Böyle bir ihtimalin olasılğı yükseliyor günden güne.

1 Beğeni

Rotasyonu yapıyorlar zaten. Yoğun trafikleri daha az trafik olan çıkış noktalarına yönlendiriyorlardı. Beni bir süre Bursa’dan İstanbul’a yönlendirdiler o zamanlarda sorun yaşamamıştım. Geçen günlerde yapılan 2 planlı çalışmadan sonra Bursa’ya geri yönlendirilmişim ve şu an sorun kalmadı. Şu meşhur yolda olan cihazları devreye soktuklarını düşünüyorum.

istanbul tuzla
musteri no 1522298. artik biktim.valahi

21 kasım’dan bu güne yanlış hatırlamıyorsam hızın düşmediği 4. gece olacak. İnşallah artık cihazlar herkes için devreye girer de herkesin sorunu çözülür. Manisa/Şehzadelerdeyim hep ip istanbul’da 3 ay önce de öyleydi bozulduğunda da istanbul şu an düzgün yine istanbuldayım neden oralarda geziyorum o da muamma :slight_smile: artık sorgulamayı da bıraktım. yıllardır manisayı göremedik zaten ip’de. yerli vpn niyetine takılıyoruz işte :smiley: arada ip bloğum değişiyo 31… dan 95… e geziyor.

2 Beğeni

22:00-23:00 arası bazen 40 50 oluyor 20olduğu zamanlarda olsa oyunlarda artış oluyor

Bu son bakımlardan sonra bazılarının sorunları düzelirken benim gibi sorun yaşamayan bazı kullanıcıların ise hızları-hat sinyal güçleri düştü. Kimse sorun yaşasın istemem ama yazık ya. Sistemi çevirebilmek için bir yerlerden kısıp diğer yerleri destekliyorlar sanki. Bakından öncekine göre yüzde 20’e yakın düştü hat performansım. Üzerine anlamsız bir şekilde hatay-adana’lar benim santrale yakın görünüyor hız testi sitelerinde.

1 Beğeni

aynn sinan ayni durum.bendede oyle pubg mobile pc de 28 ms oynuyodum avrupada 20 ms herkez sasiriyodu 44 oynuyo cogu kisi simdu 44 olmaya raziyim.ama.120 ms

@EFG daha once belirtmistim. Ekibinis DNS recorda A ve AAAA kaydi ekleyerek load balance yapip sunucu basina olusan requesti azaltip source ip rate limite takilmasini engellemeye çalışıyor fakat bu basarili olmaz. Ornekte de goruldugu gibi. Farkli yontemler ile cozumler uretilebilir. Istenirse bu yontemlerden bahsedebilirim.

3 Beğeni

Saat 23:30-00:00 1232759 mersin/toroslar

Saat 19:00 24:00 1787846 Akçaabat trabzon

Bu saturasyon ne zaman bitecek acaba

Marmara bölgesinde son zamanlarda ciddi sorunlar vardı. Tekirdağ geneli aşırı bir yoğunluk ve bunun sonucunda oluşan aşırı bir hız problemi vardı ve bunu giderdiler, dün gece hız problemi yaşamadık. Yalnız Kırklareli çevresinde bu sefer sorun oluşmaya başladı. Bana kalırsa yeni cihazları devreye sokuyorlar ancak trafik yoğunluğu hâlâ devam ettiği için, rotasyonu da döndürüyorlar gibi duruyor sürekli. Bundan bir an önce vazgeçmeliler zira insanların bu alışkanlık eğilimi sokağa çıkma yasağı bittikten sonra da durmayacak. İnternete eğilim gitgide arttı ve ISS’lerin mutlaka gerekli iyileştirmeleri yapıp, kapasitelerini kullanıcı oranlarına göre artırmaları gerekiyor. Umarım bundan sonra Tekirdağ’da sorun yaşanmaz. Dün gece sadece paketten 10 Mbps’lik bir kayıp ve pingin zaman zaman iki katına çıkması gibi sorunlar yaşadık ancak en azından 5 Mbps internet kullanmadık. ISS’lerin artık 2008 yılında değilde 2020 yılındaymışız gibi davranıp altyapılarını kesinlikle iyileştirmeleri gerekiyor.

1 Beğeni