Yaşanılan Satürasyon Sorunları Hk

Karşı tarafa ekran görüntüsü veya fotoğraf atarken bile çok fazla bekletiyor. Ben YAPA ADSL’deyim ve Upload’ım hız testinde önceden 0.90 Mbps’lere çıkarken ve 130 KB/s Upload hızım varken şimdi 20 ila 30 KB/s ve özellikle yüksek çözünürlüklü fotoğraflar yüklerken beklemekten canım çıkıyor. Mecburen 4.5G kullanıyorum ve farkettim ki kotayı aşmışım… Video yüklemeyi düşünmek bile istemezsiniz…

Ayrıca, Packet Loss sorununu düzelttikten sonra TurkNet şu mesajımı lütfen dikkate alsın; TurkNet YAPA ADSL kullanıcısıyım ve modemime gelen Upload en fazla 1063 Kbps. Ama ben daha yüksek Upload hızına erişmek istiyorum. Bunun için lütfen TurkNet Online İşlemler Merkezi’ne YAPA ADSL kullanıcıları için yüksek Upload hız profili eklensin. Bu profil sayesinde, ADSL2+ ile AnnexM kullanabiliriz. Bildiğiniz üzere AnnexM, ADSL’de en fazla 3.5 Mbps’e kadar Upload almamıza olanak sağlar. Ayrıca, YAPA VDSL abonelerinize verdiğiniz Hızlı ve Oyun YAPA profillerini, YAPA ADSL aboneleri içinde ekleyin. Ben o 2 YAPA profilinden faydalanamıyorum. Deneyimlemek hakkımdır… :frowning: