YAPA'dan VAE'ye geçiş yapmak istiyorum

Ben TurkNet müşterisiyim, her ay fatura parasını TurkNet e ödüyorum. TT den zaten illallah etmişim. Ben neden gidip muhattap olmak zorundayım? TurkNet talep etsin TT gelsin beni yandaki bina hangi santrale bağlıysa oraya bağlasın. Onunla da ben uğraşayım bununla da ben uğraşayım. 7/8 Mbps için her ay 85 TL ödüyorum. Port yok diye internet bağlanmadı onunla da ben uğraştım. TT bölge müdürlüğüne gittim. Yine giderim olmazsa zaten.

1 Beğeni

Ortak altyapı sağlayıcısı Telekom olduğu için Telekomla görüşmeniz gerekiyor hız bilginiz silinmiş ilçe telekomun elbet mantıklı bir açıklaması vardır.

1 Beğeni

Türk Telekom da işin (sövmeyeceğim) kaçıyor.

Temmuz ayının sonunda Ağustos başında alt yapı çalışması bitecek. Port açılacak demişti. APİ sisteminde halen alt yapı yok görünüyor.

Onu geçtim daha saha dolaplarına bir çivi çakan olmadı…

Peki en kısa zamanda gideceğim. Buradan paylaşırım verecekleri cevabı.

3 Beğeni

Sözde kalma hocam. Kabul etmeseler de kesinlikle ivedi şekilde VDSL port talebinde bulunarak dilekçe yaz. Dilekçe numaranı da al ve aralıklar ile bu numaradan sorgulama yap!

1 Beğeni

‘Türk Telekom’ tekel olmuşlar, rezil hizmet vererek milletin parasını alıyorlar. Altyapı kiralama vs vs diğer ISS lerden düzenli gelirleri var. Yıl olmuş 2020, yaşadığımız duruma bak. Millet Starlink falan diyor, biz Mbps hesabı yapıyoruz.

Bu kadar yazıyorum, sence sözde kalır mı? Port yok dediler ilk TurkNet bağlattığım zaman onun için bile gittim.

Sizin binanın bbk sı ile karşı binanın bbk sı farklı olduğu için bu sorunu yaşıyorsunuz. Sokağın iki tarafı için farklı bir altyapı çekilir çoğu zaman. Sokağın bir tarafı tek rakamlar ile numaralandırılmıştır. Diğer tarafı çift rakamlar ile. Sebebi bu olabilir. TurkNet in saha ekiplerinin bunu yapma yetkisi yok. Ama superonline ekipleri aboneleri için farklı binaların ankastresinden yada dağıtım kutusundan illegal olarak bu işlemi yapıyorlar. Bunu Telekom saha ekiplerine sorduğumda ise şu cevabı verdiler. Eğer bilgimiz dışında yapılmış bir işlem ise ben o kabloyu direkt keserim. Sonrasında yaşanabilecek arızalar vs durumlarında ise işi yokuşa sürerim oldu.

1 Beğeni

Peki arka sokağa kayıtlı olup bana sırt sırta olan binalar da mı başka altyapıya bağlı? O sizin dediğiniz adres sistemiyle alakalı. Ayrıca ben karşı binaya internet bağlatıp ordaki ankastreden daireme değil de istediğim yere internet çekerim ona TT çalışanı ne karışır. O saha dolabı-ankastre kutusu arasına baksın. ‘‘Ankastre kutusundan 4.daireye gidecek kablo 5.daireye gitmiş aa şunu kesem’’ diyen TT çalışanı görmedim, duymadım.

TurkNet Online İşlem Merkezi den yine VAE ye geçmemin mümkün olmadığına dair cevap gelmiş. Ve ben hiçbir cevap veremeden kapanmış şikayet. İşin garibi bu şikayet BTK sistemine düşmemiş. BTK dan tekrar şikayet kaydı oluşturdum. O VAE buraya gelecek.

Çözüme itirazda bulun hocam tamamen kapatılmadıysa

Benim anlattığım ile sizin anlattığınız alakasız şeyler. İsterseniz tekrar okuyun. Altyapısı olmayan binaya telekomun bilgisi dışında çekilen hattan bahsettim ben. Ayrıca sizin söylediğiniz şekilde de internet hizmetini paylaşmak da suçtur benim bildiğim. Aynı şekilde elektrik ve su abonelikleri de paylaşılmaz.

2 Beğeni

Sorununuz çözüldü mü ?
geçmeye çalışıyorum bende vae 'ye

Hayır çözülmedi, ben de uğraşmayı bıraktım, ne hız alırım diye sorguladığımda binamda altyapı görünmüyor artık, ama internetim hala var (8 Mbps). Şikayetime konu olan çaprazımdaki binada tahmini verilen hız 75 ten 100 Mbps e çıkmış durumda. Umarım sizin çözülmüştür. Yalın internete de geçiş talebim var 22.07.2020 den beri, o da çözüme kavuşmadı. Altyapıda iyileştirme olduğunu umarak bekliyorum ama bir değişiklik yok.