YAPA'dan VAE'ye geçiş yapmak istiyorum

Burada püf noktası e kadar. Yani size 100 veririm demiyor. Btk bunu tekrar değerlendirmeli. “E Kadar” tanımı iletişim sektöründen kaldırıldığında bu gibi problemler olmaz diye düşünüyorum. Bu da modeme kadar fiber ile mümkün şu zamanda. Veya kablo internet ile

2 Beğeni

Şimdi 100mb E KADAR deyip, santrale 1000-2000 metre mesafede, YAPA daki aboneye 3-5mb verince işte o iş olmaz. YAPA ya üstünkörü geçiş olmaz. Bu konuda TurkNet dibine kadar haksız ve kullanıcısını mağdur ediyor.

Sonra kimse çıkıp bakır kablo eski, yok bina içi tesisatında sorun var. Modemi resetleyin. Kullanıcı olarak bunları duymaktan sıkıldık.

3 Beğeni

Hizmetlerim menüsü anlık böyle

Fotoğraflara baktınız mı bilmiyorum ama bu kadar yakınımda olmasına rağmen farklı ilçe ya da mahalle olması beni çok avantajsız bir duruma mahkum etmiş olmuyor mu? Ben mağdur ediliyorum bu durumda.
Ankastre den ankastreye (Binadan binaya) kablo çeksem 30 mt. kablo kullanılacak mesafe

Karşı binaya sorgulama yaptığımda port bilgisi kısmında var diyor.

Ben adresimi sorgulayınca bu çıkıyor. Başvuru yapsam yapamıyorum. Ah güzel kardeşim yazdıklarımı hiç mi okumadın. Fotoğraflara hiç mi bakmadın?

Ben 2012-2015 yılları arası 50 Mbps Superonline Fiber kullandım, ethernet kablosu ile 65 Mbps hız aldığım oldu. Onun da bilgilerinde ‘‘50 Mbps’e kadar’’ diyordu. Yani aşılması da mümkün. 4 telefon, 4 bilgisayar aynı anda kullanıp, 2 bilgisayar film izlerken 2 bilgisayar aynı anda online oyun oynayabiliyorduk sorunsuz. O sıralarda bile hız testim 30 Mbps altına düşmüyordu. Neden hep müşterinin aleyhinde oluşsun ki bu ‘’ -e kadar’’ durumu? Değil mi yani? Siz de müşterisiniz, mesela trafiğin az olduğu saatlerde 100 değil de 120-130 görsek fena mı olur? Hayat bizi burda yanı başımızda 75/85 Mbps hız alanlar varken 7/8 Mbps ye mahkum ediyor. Aynı anda 1 bilgisayar 1 telefon bağlansam videonun çözünürlüğü düşüyor, telefonda akış yenileyemiyorum, kaldı ki upload lazım bana çoğu zaman 4.5 G den bağlanıp upload yapıyorum.

1 Beğeni

Katılıyorum, neden bu yanı başımdaki bina da YAPA ya alınmadı da ben alındım mesela? Daha avantajlı bir durumsa onu da alsalardı. Oturduğum bina yeni, hat çekilmemişti daha, benden sonra geldi hat tesisatın eski olması gibi bir ihtimal yok. 3 odada telefon hat çıkışı var, 3 ünde de modem sorunsuz çalışıyor.
Müşteri odaklı çalışmadıkları için böyle. Altyapınız uygun değil, alabileceğiniz maksimum hızı alıyorsunuz diyip şikayet kaydımı da kapatıyorlar.

Bu kısmı da atlamamak lazım arkadaşlar!
Kendi blog sayfasındaki bilgi bu. ‘‘YAPA kullanabiliyorsanız VDSL hizmeti sağlayabiliriz demek’’ kendi beyanları. Çözümlemek onlara düşer bana değil.

BTK dan üzerinden şikayette bulun hızında %50 den fazla kayıp olduğunu 2300 m öteden bağlantı aldığını yaz.
https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/

1 Beğeni

Teşekkür ederim, OİM üzerinden gelecek cevabı bekleyeceğim. Çözülmezse başvuru yapacağım.

Modemi açık tutun diyorlar şaka gibi :smile:

OİM e düşüyor zaten BTK dan yapınca da diğer türlü dikkate almıyorlar VAE geçiş isteğini.

1 Beğeni

Çekin kabloyu kullanın bu aşamada yapılabilecek en mantıklı şey

1 Beğeni

Ayrıca VDSL yapa da yada vae de belli mesafenin üzerinde mümkün değil.

1 Beğeni

:roll_eyes: :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes: :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes: :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:
Tekrar kayıt oluşturun yada destek ekibini şikayet edin

1 Beğeni

Burası uygun olmaz donanımhaber tarzı forumlara sorunuz önerim altyapı sağlayıcısı kimse ondan almak ben onu öğrendim.

Dilimde tüy bitti yandaki bina nerden alıyorsa bana da ordan versinler zor değil ya. Ben de biliyorum mesafe artınca hız düşer, 2389 Metre var santralle aramda 7/8 Mbps hız alıyorum, 20 metre yanımdaki bina 75/85 alıyor. Bana VAE’ye geçiş için altyapımın uygun olmadığını söylüyorlar. Ona istinaden bunu paylaşıyorum. YAPA da iseniz VDSL hizmeti alabilirsiniz diyor.

Tamam sağol, çekerim.

İlçe telekom müdürlüğüne gidip bilgi almak en mantıklısı olabilir.

1 Beğeni

Benim açtığım konuyla ne alakası var bu mesajın? Başka yerden iletişime geçin lütfen.

Tamam anladım artık TurkNet bu konuda yardımcı olmayacak. OİM i bekliyorum. BTK dan şikayet oluşturacağım.

Açtığınız şikayetler ve BTK hiçbir işe yaramayacak burada altyapısal bir sorun var ve muhattabınız Türk Telekom olsun.

1 Beğeni