Yapa’dan Vae’ye Geçis

Merhabalar, 11/12/2020 tarihinde TurkNet’e Vae gecis talebimi sundum bos port oldugunu ve gecisinizi saglayalim dendi. Burada sorun yok benim sorum su: Bizim
binamiz Adsl altyapisinda sorgulama yapinca 1428Mt. uzakliktaki santral/saha dolabi’na bagli oldugum gozukuyor ve max 11 Mbps hiz alabilirsiniz diyor. Ama yanimdaki binayi sorgulattigimda vdsl2 altyapisi var ve santral/saha dolabi mesafesi 7Mt. olarak gozukuyor hiz 85Mbps. Ben bu durumu TurkNet 'e yazdim bu yaziya istinaden gecisi yapmaya basladilar. Bu gun port onaylandi TT ekipleri etiketleme yapti ve TurkNet ekipleri randevu aldilar. Bende bi yakinimiza TT de calisiyor bu durumu soyledim bana adsl olarak yapmislar yine yapa da ne hiz aliyorsaniz vae de de aynisi alacaksiniz dedi bu dogrumu? Ben yanimdakiler bu hizi aliyorsa bende almaliyim diye vae ye gecmistim. Yanlis mi yaptim?
Destek Numarasi: 39238216
Bizim bina:
Halil Rifat Pasa Mah. Yüzer Havuz Sk.
Birlik Apt. No: 17/19 Daire: 16 Sisli/Istanbul
Yanimizdaki Bina(vdsl2 olan):
Halil Rifat Pasa Mah. Yüzer Havuz Sk.
Özgül Apt. No: 13/15 Daire: herhangi biri

Forumda kimse yok galiba?

yapadan hizmet aldığında direk santralden internet alırsın bu da söylediğin gibi 1428 metre uzaklıkta anca adsl alabilirsin.
vaeye geçtiğin zaman tt altyapısını kullanacaksın yani en yakın saha dolabından internetini alacaksın mesafe kısaldığı için hız da artacak sen de yan taraftaki bina hızında alabilirsin…
adsl olarak geçiş yapsınlar da vaeye vdsl ye geçersin sorun değil

1 Beğeni

Bilgilendirme icin tesekkurler.

O mantıken öyle ama pratikte olmayabilir. Yeni tip saha dolabı varsa ve adsl port yoksa yine santral üzerinden hizmet alma durumu olabilir.

2 Beğeni

hocam port olmasa geçiş işlemi başlatılmaz galiba… ayrıca arkadaş vdsl almak istiyor adsl port olmasa da sorun yok vdslye geçecek

1 Beğeni

Sistem tanımından kaynaklı sende altyapı görünmüyordur. Telekom gelip etiketleme yaptıysa ve vdsl porta sahipsen zaten yan bina ile aynı dolaba bağlısındır. Bu da hemen hemen aynı uzaklık ve aynı hız demek oluyor. Süreç tamamlandıktan sonra hareket etmek en mantıklısı.

1 Beğeni

Aslinda Vdsl olup olmadigini bilmiyorum. O tanidik TT calisanina bizim ariza kaydi gitmis bana fotograflarini atti orada Tarife: P/T Adsl yaziyor. Fotograflari atiyorum. @Peace @sshad33 @ModeratriX

Atlak kontrolü talep edilmiş. Port düzeltmesini yapar diye düşünüyorum.

1 Beğeni

O nedir ne oldugunu bilmiyorum da?

Portunuzu kontrol edecek. Doğru bağlanmış mı gibisinden.

1 Beğeni

Simdi turknetten mesaj geldi paylasiyorum.

1 Beğeni

Umarim olur ya 8mbps yetmiyor. Sans dileyin :slight_smile:

1 Beğeni

Bol şanslar, umarım sorununuz çözümlenir. :pray:

1 Beğeni

Sorununuz büyük ihtimal çözülecek. Hayırlı olsun :+1:t2:

1 Beğeni

Merhabalar,

Bende yapadan vae ye geçiş yaptım. Dün Turknetten personele gelip binada bulunan kutuya kabloları bağladı. Ancak Modemde internet ve DSL ışıkları yanmasına rağmen internet yok. Ne yapmamız lazım. talep kaydına dönüş yapmama rağmen düzelme olmadı. Geçiş öncesi arayan personel kesinti olmayacağını belirtmişti. Evden çalışıyorum işimi olumsuz etkiliyor bu durum. Kimse de herhangi bir bilgi dönüşü yapmıyor. TurkNet bu konuda çok kötü inş fazla uzatmazlar…

1 Beğeni

Bildigim kadariyla gecis yapildiysa modemi resetleyip yeniden kurulum yapmaniz gerekiyor.

Geçiş yapıldığını nasıl anlayabiliriz. Herhangi bir dönüş olmadı dünden beri :slight_smile:

Herhalde TurkNet kabloyu bagladiysa bitmistir. Ben de tam bilmiyorum.

Merhaba, bir sorum olacak TurkNet ekipleri daha gelmedi Pazartesi gelecekler TT nin etiketledigi kabloyu takmak icin sanirim. Peki su anda internetim var mi? TurkNet e yazdim ekipler ayin 4’unde gelecek diyorlar sadece.