Yapa’dan Vae’ye Geçis

Arkadaslar merhaba, bu gun TurkNet ekibi geldi ankastrede baglantiyi yapti ancak hala ayni hizi aliyorum 8mbps bide upload dustu 0,6 oldu. TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi de teknik bilgiler kisminda vae kapali yaziyor. Hiz testini modemd gelen sayilari falan yukluyorum.

@ModeratriX @Peace @burak34beyk @sshad33

Yardimci olabilecek kimse var mi?
@Hakan.Yildirim @HKN @yuce

1 Beğeni

vae geçtiğine emin misin hala yapadasın acaba eski hattına mı bağlantı yaptı TurkNet ekibi :smiley:

1 Beğeni

Turknetten arayan kisi bize gelen ekip eve kadar girip kurulum yapsin dedi adam eve geldi modem arayuzune girdi kuruluma gerek yok dedi hiz testi yapti fotografini cekti ve gitti.

Bu arada eger yanlis hatirlamiyorsam gelen arkadas herhangi bi kablo baglamadi. Bizde zaten internet vardi kullaniyorduk ben internet yoktur ekip gelip kabloyu baglar internet gelir diye dusunmustum ama zaten internet vardi. Ekip sadece olcum cihaziyla olcu yukari cikti hiz testi yapip gitti.

Destek kaydı açıp durumu sade ve net bir şekilde belirt dostum.

1 Beğeni

Kardeşim yeni uç çıkarmadan aynı hat üzerinden vaeye geçemezsin internetinde en azından yapa hattından vae hattına bağlarken kesilirdi gelen TurkNet ekibine sorsaydın hem modem kurulumu gerekmiyor vaeye geçerken TurkNet ekibi bunu bilmiyor mu enteresan

1 Beğeni

Yazdim ancak cevap gelmedi. Bekleyecegiz artik.

Adam zaten baglamislar dedi. Internetide kullanabiliyorsunuz dedi hiz olcu ankastrede sonra eve girdi hiz testi yapti fotografini cekti ve gitti.

Arkadaslar merhaba, durum guncellemesi bir baska forumdan TurkNet destekle iletisime gecmem sonucunda TurkNet Online İşlem Merkezi den mesaj geldi vae gecis isleminizi yapiyorum modeminiz acik kalsin dendi 1dakikaligina dsl gitti geldi ve vae deyim ancak adsl olarak. 9mbps hiz alabiliyorum vdsl e gecirebilir misiniz dedim az once.

@sshad33 @Peace @burak34beyk @ModeratriX

1 Beğeni

Yardimci olabilcek var mi?

Ve az once kendi kendine bi destek kaydi acildi. Evde Kurulum adi altinda.

ankastreden yeni uç çıkarmadan aynı kablo üzerinden hem yapa hem vae kullanıldığını ilk kez gördüm enteresan altyapı sorguladığınızda kaç gösteriyor saha dolabı eski tip mi uzak mı

2 Beğeni

Ben bu duruma bir anlam veremedim maalesef :confused:

1 Beğeni

Vae geçiş hatanız bir sistem hatasından kaynaklı yapa olarak görünmüş olabilir. Teknik olarak bunu vae ye almışlardır. Port varsa paket yükseltin ve vdsl e geçmek istediğinizi söyleyin. Bir kusur varsa bu noktada belli olur zaten.

1 Beğeni

Arakadaslar merhaba, az once turknetten mesaj geldi maalesef vdsl e gecemiyorum hat desteklemiyormus kutular degisecekmis kutular degistikten sonra paket destek kaydi acarsiniz 1 gun icinde vdsl e gecisiniz tamamlanir diyor. Ne kadar surer ki bu?
@Peace @ModeratriX @sshad33 @burak34beyk

Merhaba, az once telefonla konustuk Fiber geliyormus Istanbulun %70 i bitmis %30 u kalmis hizli hizli yapiyorlar dediler size de baglanacak dedi sonra ariza kaydini kapattik.

1 Beğeni

Buna istinaden ilçe telekom müdürlüğünü TurkNet kullandığını belirtmeden ziyaret etmeni tavsiye ederim. Öğrenci vs varsa evde bu hoz düşük geldiğinden vdsl port ayarlayabiliyorlar. Konuşun en azından fiber gelene kadar rahat edersiniz. Belki de fiber ile ilgili bilgi alırsınız.

1 Beğeni

En kisa zamanda gidecegim. Tesekkurler