Wifi ayarları hakkında

Merhaba iyi aksamlar. Oncelikle bu konu hakkinda son 2 haftadir açtığım 2 ya da 3.konu bu. Ilkinde neredeyse cevap verilmedi. Ikincisinde turknet i yapabilecegi bir sey yok dendi. Yaklasik 1 ay oncesine kadar hicbir sıkıntı yoktu internette. Kablolu kullandığımda bir ara hiz dusuklugu yaşadım ama ertesi gun duzelmisti. O günden sonra wifi de ara sira kopmalar ve cogu zaman hiz düşüklüğü yaşıyoruz. Ablam haftanin 2-3günü evden çalışıyor. Bilgisayarinda ethernet girisi olmadigi icin kablosuz bağlanıyor ancak dedigim gibi hiz düşüklüğü ve nadir kopmalardan dolayı sıkıntı yaşıyor. Tekrar modem kurulumu yaptım. Turknet online islemler bölümünden baglantiyi yeniledim. Ama hala durum ayni. Kopma olduğunda telefonun uzerinde wifinin ustunde ünlem isareti oluyor. O sırada bir bilgisayardan kablolu bağlandığım zaman o pc de internet kesintisi olmuyor. sadece kablosuz baglantida oluyor. Yine bana turknet in yapabilecegi bir sey yok. Modem uzakliginizdan olabilir gibisinden seyler soylemeyin lutfen. Benim burada yapabilecegim bir ayar vs ya da sizin yapabileceginiz bir sey varsa lutfen yardimci olun. Ek de telefonda kopma oldugu zaman wifi durumunu ve bu durumu yasadigimda modeme uzakligimi gösteren görüntüyü gönderiyorum. Iyi calismalar. Iyi aksamlar. !

20201103_211452|230x500

Modeminiz Arayüzüne Girip Hat Değerlerini Attarmısınız > Sistem Günlüğü , DSL Günlükleri > Resmini Çekip Attın.

Telefonun Wi-fi Çubuğu Bozuk Ollabillir , Kontrol Ettirin.

Modeminiz Çekim Gücü DB Düşüktür. > Yeni Modem Almak Bilindik Markalardan.

Herşeyi Yaptıktan Sonra. Tekrar Oluyorsa > Ev içi Tesisat Ve SNR Margin Değerleri Düşüktür. Kopmalar Yaşıyorsunuzdur.

Modemin Güncel Olcak Sürümleri.

Öncelikle merhaba, bölgende bir çok wifi ağı söz konusu ise wifi kanalını hangisi stabil diye bakman buna göre ayarlaman gerekecek. Devamında kullandığın modemin güncel firewall yazılımını yüklemeni öneririm. Bu 2’sini yapmana rağmen hala problem yaşıyorsan modem kaynaklıdır. Operatör sana bu konuda başka bir şekilde yardımcı olamaz.

Öncelikle öneriler sundugunuz icin tesekkur ederim. Hat değerleri bu mu bilmiyorum ama modem arayüzünde cikan degerleri ek de gönderdim.
Telefonun wifi çubuğu bozuk kısmı degildir diye düşünüyorum. Cunku 3 telefonda da ara sira olan bir şey.
Modemim tp link w9970. Çekim gücü ne kadar bilmiyorum.
Ev içi tesisatı yakin bir zamanda degistirdik. Ttelekom kullanırken internetimiz cok kötüydü. Bize kablolari modemi flan degistirmemizi soylemislerdi. Her seyi değiştirdik. Sorun degismemisti. Turknet e geçtiğimde her sey düzelmişti.

Wifi agi için bir program indirdim. 11i kimse kullanmiyordu. 11 i kullaniyorum kanal olarak.

Modemin güncel firewall yazılımını nereden yükleyebilirim? Ve bu ne ise yarar ?

Modemin güncel firewall yazılımı " Modemin Arayüzünde Güncelle " Version Yeri Mevcut Olması Gerek. Oraya Basarak Güncellemeleri Kontrol Et Diyin Ve Güncelle Sekmesine Basın. Modeminiz 2,3 Dk İndirip Yükleme Yapcak Ve Modeminiz Güncellencek.

Burasi mi ?

hayır orası değil sakın oynamayın öyle ayarlarla. > internetten araştırman gerecek > modem ismi modeli firewall güncellemesi yazarsanız bullursunuz sonucu :slight_smile:

Burayi gosteriyor. Upgrade dedikten sonra baska bir sey yapmama gerek var mi ?

Sizinki Otomatik Güncellenmiyor ( Modelinizi Bulup Kendiniz İndirmeniz Gerekmektedir. Sizin Yerinize Ben Bulup Atcam Link.

tp link w9970 = v1,v2,v3,v4 Kaç sizinki ? = https://www.tp-link.com/tr/support/faq/46/

Tamamdir. Tp link w9970 v1.

firewall : Hatalı < İndirin Ve İndirdikten Sonra Zip’i Açın Ve İçinde Screenshot_1 Dosya Vardır Bunu Sürükleyin Masaüstüne Attın Ve Modem Araüyüzüne Girin Seç Diyin bU Dosyayı Yükleyin.

anladım tr için özel yapılmış var sanırım. geri gelin şuan arayüzdemisiniz ?

Evet. Modem arayuzundeyim.tp link sitesinde bir yer buldum.

Burasıda EU Yeri Altda EU Yazıyor TR Olması Gerekir. > Siz Bekleyin Ben Bulcam.

Attıgım Sürüm : 160316 V1 TR Modeli = Sizin Kaçtı Sürüm

Firmware Version: 0.9.1 2.11 v0025.0 Build 170726 Rel.65343n

Hardware Version: TD-W9970 v1 00000000

Sizin Zaten Güncelmiş :slight_smile: O Kadar Boşa Uğraştık

modemi aldığımızda beri böyle bir işlem yapmadım ama. kendisi nasıl güncellemiş ki

" 170726 " güncellemesinin üstü yok 2017 de bırakmışlar güncellemesini yani kısaca modeminiz güncel sürüm.

hmmm peki yukarıda attığım değerler nasıl ? SNR değerleri flan. Ve dediğiniz hat değerlerini istediğiniz yer burası mıydı