Wifi ayarları hakkında

En iyi wi-fi ayarları - Shiftdelete burada anlatılanları yapmaya çalışın. Ayrıca modem kurmayı biliyor iseniz modemi arkasında bulunan reset çukuru ile fabrika ayarlarına geri döndürüp tekrar kurulum yapın.

1 Beğeni

5 GHz ya da 2.4 GHz hangisi oldugunu nereden ogrenebilirim

Wifi analyzer i indirip kurduktan sonra durum bu. Su anda gercektende wifi cok kötü durumda. Bir sitede resim yükleme süresi neredeyse 15-20 saniye sürüyor

attığınız görsele göre etrafta çok fazla wifi ağı var. yakın mesafede 5ghz ağını kullanabilirsiniz. Modemin kablosuz ayarlar kısmından ayarlarını ve wifi adını (5ghz olan için sonuna 5 ekleyebilirsiniz) değiştirebilirsiniz. Yine grafiğe göre 8 ve 13 kanalları daha az yoğun görünüyor onlara geçip deneyebilirsiniz.

Modemin yanında yaptığım hiz testi.

Modemin bulunduğu odada kablosuz klavye fare veya kulaklık varsa onları kapatıp deneyin. Bluetooth cihazlar bazen modemin kablosuz sinyalini bozabiliyor.

Modemi resetledim su anda düzelmiş gibi duruyor. Hiz degerleri artti. Tv den girdigimde 4k video ile denedim. Donma flan yok. Umarim düzelmiştir:) teşekkürler

1 Beğeni

Gonderdiginiz sitede authentication type kismi WPA2 altindakini ise AES yapin diyordu. Resetleyince Auto ya atmis kendisi. Degistireyim mi ?

evet wpa2 aes olarak değiştirin.

Bende benzer sorundan modemi değiştirmek zorunda kaldım Laptopdan baktığımda çevrede 30-40tane wifi hattı çıkıyordu Haliyle inanılmaz bir wifi sinyali gürültüsü sözkonusu Eski modemimde olmayan 5ghz özelliği için keenetic extra dsl aldım Wifi performası baya fark etti Ama aç gözlülük yapıp turknetin verdiği Zxyel’i de almayı düşünüyorum

1 Beğeni