VMG3625-T50B ve VMG8623-T50B V5.50(ABPM.5)F1 yazılımında ipv6 çalıştırma yöntemi

Sonuçlar bu şekilde ve şuan kablolu bağlantıda yada windows kablosuz sistemlerde çalışıyor ama telefonda durum bu

Yani benim anlatmaya çalışdığım da bu android ve ios sistemlerde bir sorun çıkıyor hadi ios u da geçtim mobil cihazlar şuan için bir sorun yaratıyor sadece mobil cihazlar değil mi box cihazımda da ipv6 başarısız ama normal labtop veya windows sistemlerde sorun olmuyor.

O sebepten telefonda takılırken Ipv6 kapatıp kullanmak lazım.

Biliyorum saten bu sorunu internet sitelerinde yavaşlık yaşayan kullanıcılara ip modunu sadece ipv4 ayarlarına almalarını söylüyordum düzeliyor sorunları ama @frknl hala ipv6 versiyon ip alıyorsa internete girer gibi bir iddiaya sahip ve durumun böyle olmadığını anlatmaya çalışıyorum.

Bazı vpn ve sitelerde yavaşlık sorunu yaşayınca bende ip4 dönmek zorunda kaldım. Biraz işlerimde var. Ben ipv6 adresi alan cihazlara, ipv4 cgnat sorunundan kurtulmak için kullanmak istiyordum. Ama modem wan adresi her yeniden başlatmada değişiyor. Ve sabitlemenin bir yolu yokmuş.

Olabilir şuan bir işlevselliği yok malesef sadece bazı kullanıcılar buna bende dahil takıntı haline getirdiği için paylaştım bu konuyu.

Ama artık bir işlevselliği olmalı. İpv4 te Google dns ve Google pingleri 50 üstü iken. İpv6 geçince 20-30 kara düşüyor. Hemde cgnat gibi saçmalıklarla uğraşılmıyor. IOT hızlı geçiş içinde şart.

Android cihazlarda ipv6 çalışıyor, internete çıkış alıyor ama modemin eski ipv6 çalışan eski sürümüne göre çok fazla sorun yaratıyor. Eski sürümde de modem düzgün çalışmıyor.

Şuan android cihazlarda bu sürümde bu yöntemle çalışmıyor diğer kablosuz ve windows tabanlı sistemlerde çalışıyor burda gereksiz tartışma yaratmayalım varsa çözümünüz yazın bizde aydınlanalım F0 sürümünde çalışıyor doğru ama sadece 8623 modelde sorunlara rağmen çalışmaya devam ediyor 3625 te modemi reset sonrasında kullanılmaz hale getiriyor ipv6 içinde kimse böyle bir riski göze almıyor.

Bende isterim tam anlamı ile kullanmak ama şuan google şirketinin siteleri ve birkaç sosyal medya sitesi haricinde ipv6 destekleyen site yok malesef

Ben çalıştırdım ama 1 saatin içerisinde 5 testin 3ünde internete çıkış aldım

1 Beğeni

Tamam çok güzel telefonunuzun modelini ve ipv6 yı nasıl çalıştırdığınızı paylaşın bizlerde yararlanalım birde ekran görüntüsünü paylaşırmısın test derken neyi kasıt ettiğinizi anlamadım site testi mi yoksa ping tracert testi mi?

Telefonda internet sorun çıkarıyor o yüzden mecburen ipv4 moduna geçtim. Ayrıca çoğu site ve uygulama ipv6 desteği olmadığı için modem ip çıkışı yapsa bile düzgün çalışmıyor.

1 Beğeni

Aynen benim demek istediğim de bu ipv6 şuan için stabil bir sistem değil o yüzden gecikmelere ve internette gezerken yavaşlamalara yol açıyor bunu yeniden belirtiyorum bu konuyu benim gibi ipv6 konusunda biraz takıntılı olan kullanıcılar için paylaştım.İlk etapta pc kullanıcılarının işine yarar demiştim ama geri dönüşler oldu hem konu içinden hem özelden mobil cihaz üzerinden çıkış yapılamadığına yönelik saten bu yöntemi görmeden önce internet sitelerinde yavaşlık yaşayanlara ipv4 seçeneğine alması için öneride bulunuyordum.

1 Beğeni

Telefon poco x3 nfc sizin verdiğiniz ayarları modeme uygulayınca çalıştı ama çalışmasında süreklilik yok. Dün kullandım bugün aynı ayarları yeniden yapınca çalışmadı.

ipv6-test.com bu site üzerinden test ettim.

Bendeki redmi note 10 bende 1 kere çalıştı oda kaç kere wifi yi kaç kere kapatıp açtım hatırlamıyorum ondan sonra 1 kere çalıştı o yüzden çalışmıyor olarak kabul ediyorum çünkü modemin kablosuz aktarımında sorun olsa bütün kablosuz cihazlarda çalışmaz ama kablosuz windows cihazlarda hiç sorun olmadan kullanılıyor.

Konuyu açan şahıs hala sizden elle tutulur bir çözüm bekliyor tabi açılan konunun bu olayla alakası olmamasına rağmen.

Çalışmadığını ben ve bana özelden bana dönüş yapan kullanıcılar belirtiyor ve evet şuan a kadar sadece 1 kez ipv6 bağlandı mobil cihazda ondan sonra ne kadar kablosuzu kapatıp açsam da bir daha bağlanmadı ipv6 testini geçmiyor elle tutulur bir çözümüm olmadığı için de çalışmıyor olarak kabul ediyorum varsa sizin kalıcı olarak bir çözümünüz paylaşın bizde yararlanalım cihaz ipv6 versiyon ip alınca internet geldi demek olmuyor çoğu bu cihazlara sahip olan kullanıcılar 1 senedir ipv6 için destek bekliyordu bende dahil sadece eski bir sürümde çalışıyor o sürüm de sorunlarla doluydu ben belki insanların bir denli olsa da yararlanmaları için bir konu açtım yardım etmek yerine bana yüklenmeniz hiçbir işinize yaramayacaktır sizde çalışmış olabilir ama rahat şuan çalışmadığına dair 20 kişi var özelden geri dönüş sağlayan son dediğinize gelirsek eve gidince deneyeceğim sorun düzelirse konuya çözüm olarak ekleyeceğim.

1 Beğeni

Merhaba bende 3625 modelini kullanıyorum bende aynı şekidle zyxel ile görüştüm aynısını yaptı ama hala sıkıntı olduğunu belirtti ama ıpv6 çalışıyordu ama çalışmasına rağmen sıkıntı olduğunu belirtti en kısa zamanda bunlara gerek kalmadan güncelleme ile düzelteceklerini soyledi

O yazılım 8623 için çıkarılmış bir yazılım putty ve telnet programları ile zycli modelcheck ve zycli fwidcheck komutlarını kapatarak 3625 e yükleniyor ama reset sonrası modem arayüzüne girimediği için ve modem kullanımaz hale geliyor o yüzden kimse bu yazılımı yüklemek istemiyor ben tartışmayı uzatmıyorum bir çözüm bulduğumda konuya ekleme yapacağım.

1 Beğeni