VMG3625-T50B ve VMG8623-T50B V5.50(ABPM.5)F1 yazılımında ipv6 çalıştırma yöntemi

Üstat oradaki wan adresimden malesef erişemedim. nerede hata yapıyorum bilmiyorum. İp6 ile ilk tanışmamız biraz birbirimizi tanımamız lazım :slight_smile: ip6 nin ilk kısmı global ikiinci kısmıda yerel numaralardan oluşuyor galiba. ipv6 modem ipsine herhangi bir tarayıcıdan ulaşmam için o tarayıcınında ipv6 kurulu olması gerekiyor mu? 1.1.1.1 warp nedense windows 11de çalıştıramadım.

ipv6 google dnsleri stabil ve hızlı

Üstat kusura bakma. Gözden kaçırmışım. Tabi açık. telnet bile açtım. Daha önce alıntıladığınız gibi dynu DDNS kurulu. Tabi cgnat olduğunda sadece aynı blokdaki TurkNet abonelerinden erişim sağlanıyor. dynu da ip6 adresim satırı boş. Ayrı bir ayar gereklimi bilmiyorum.
modem
VMG8623-T50B

Lütfen bu konudan başka bir sorununuz var ise özel bir konu açın yada özel mesaj üzerinden konuşabilirsiniz bu wiki konusu bilgilendirme amaçlıdır.

Üstat buradan belki herkese yardımcı olur diye devam ettik uzayınca PMden devam ettik. Bu sürümden bu yöntem ile ip6 alsınsada modeme uzaktan erişim sağlanmıyor. @frknl üstatda denedi aynı sonucu aldık.
modem VMG8623-T50B
wan erişimi açık.
ping atılabiliyor ama erişim yok.

kendinize özel bir başlıkla sorununuzu yazarsanız diğer bilgili insanlar da konunuzu görüp size yardımcı olmak isteyebilirler ama burdan yazarak sadece tesadüf eseri gören ve bilgili olan kişiler size yardım edebilir.

8623 modelinde dediklerini harfi harfine yaptım ama olmadi

Merhaba arıza kaydı açarak ipv6 hizmetinizin teyidi yaptırın. Şuan 3625 ve 8623 her iki modem de elimde mevcut ikisinde de bu yöntemle çalışıyor.

1 Beğeni

modeme ilk sürümü kurduğum zaman ipv6 çalışıyor. ama bu yöntem ile çalışmadı

Bende çalışıyor bakın konu içinde 8623 kullanan arkadaşlar da var onlarda da çalışıyor işlemleri bir daha gözden geçirmenizi öneririm veya temiz kurulum yaparak yeniden deneyiniz eski sürümde çalışıyor ama 3625 te çok fazla sorun çıkarıyor o sürüm.

modemi sifirladim tüm ayarları yaptim fakat maalesef olmadı

İlginç birde kablosuz cihaz kullanıyorsanız ipv6 test sitelerinde gözükmüyor çoğu cihazda ve ethernet bağdaştırıcınızı devre dışı bırakın sonra geri etkinleştirin çoğu kullanıcı bu kısmı atlıyor.

yaptım fakat maalesef olmadi

Dediğim gibi kablosuz android veya ios cihazlarda gözükmüyor ama kablosuz labtop veya windows sistemlerde sorun yok testinizi kablolu bağlantı ile yaparsanız sorununuz çözülecektir benim cep telefonumda da gözükmüyor nedenini anlamış değilim.

Ayarlarınız doğru ama dediğim gibi kablosuz bağlantılarda gözükmüyor şimdiye kadar önemsemedim bu durumu ama sizin için akşam eve geldiğimde bir araştırmasını yaparım.:pray:

1 Beğeni

teşekkürler olmadı eski sürüme geçerim ya ne yapalım

Yani çoğu kullanıcıya yardımcı olsun diye oluşturulmuş bir konu yoksa şuan ipv6 nın her site için desteği olmadığı için bir işlevselliği yok malesef.:blush:

1 Beğeni

Almıyordan kastım internete çıkış yapamıyor sizde sorun olmaması orda bir sorun olmadığını göstermiyor çoğu kişide sorun var windows sistemlerde kablosuzda sorun olmuyor ama android ve ios sistemlerde ve bu iki model modemde wifi de ipv6 adresi atamasına rağmen internete çıkış yapamıyor yada ipv6 test sitelerinde olumsuz sonuç alıyor.

Sorun internete çıkış yapamıyor adres alıyor ama sorun modemden kaynaklanıyor olsa masaüstü bilgisayarıma usb wifi adaptör takıyorum veya labtop ile kablosuz bağlanıyorum sorun yok ipv6 yı her şekilde görüyor ama mobil cihazlarda ipv6 alıyor internet yok ilk yazımda anlattığım da ipv6 alıyor ama cihaz ipv4 adreside aldığı için ilk önce ipv4 e öncelik tanıyor.

Bende sorun düzelmedi

1 Beğeni

Laptopta bende girdim çalıştı fakat telefondan sosyal medyaya falan girerken Ipv6 kapatmak lazım yoksa bağlantı yok. Vpn veya Instagram falan kullanamıyorum.

1 Beğeni