VMG3625-T50B ve VMG8623-T50B V5.50(ABPM.5)F1 yazılımında ipv6 çalıştırma yöntemi

mobil cihazlarda çalışmıyor ipv6 çünkü cihaz interneti ipv6 üzerinden alıyor ama modem yerel ıp atamasını ipv4 formatında atadığı için test sitelerinde gözükmüyor ipv6 kullanmak için 3625 ve 8623 model modemlerde kablolu bağlantınız olması lazım buna ek olarak şuan parmakla sayılacak kadar internet sitesi ipv6 desteği mevcut o yüzden şu anlık işlevsiz bir özellik.

modem ara yüzünden wifi bağlanan cihazlara atanan ıp adresine bakarsanız wifi alıcı cihazı birincil olarak ipv4 ayarını öncelikli tutuyor ipv6 adresinden internet alsa bile ipv6 adres aldığını bende gözlemliyorum bağlanılan wifi ağının özelliklerinde ilk öncelik olarak modemin atadığı ipv4 adresini gördüğü için cihaz test sitesinde çıkmıyor.

Bir süre başarılı oluyor ama sonra eski haline geri dönüyor.

1 Beğeni

Modem ZyXEL VMG3625-T50B Vatan bilgisayardan aldım

Teşekkürler sorun çözüldü

2 Beğeni

Rica ederim keyifli kullanımlar. :slight_smile:

2 Beğeni

Şu modemde Snr ayarını da halledebilirsek harika olacak da Zyxel hiç adım atmıyor

O konu hakkında hiç ümidim yok saten snr kontrolü iyi olan bir cihaz değil forumda bazı arkadaşlar başka marka modemler ile 3 dB snr ile 1 günde 60 crc hatası alıyor bu modem hat zayıflaması 2 dB snr 11 dB günlük 3 4 bin crc hatası veriyor.

@KASPAROV
Üstat Sağolasın sayende ip6 tanımlandı testte 17/20çıkıyor

ip6 adresi ile herhangi bir yerden ip kamera yada modeme nasıl erişim sağlarız?

1 Beğeni

Rica ederim keyifli kullanımlar kamera konusu hakkında bir bilgim yok daha ipv6 ile kamera bağlantısı hiç denemedim.

Sonunda başardık hocam :heavy_check_mark: ipv6 çalışıyor durumda. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum @KASPAROV :raised_back_of_hand:

1 Beğeni

Rica ederim keyifli kullanımlar :blush::pray:

1 Beğeni

Telefondan kablosuz bağlantıda ipv6 kullanıyorum ben. Powerline ile uzak odadan bağlanırken bazen ipv6’da sıkıntı oluyor. Ancak direkt modemin wifi’ına bağlanınca bende sıkıntı olmuyor.

Bende sadece mobil cihazlarda sorun usb wifi adaptör takiyorum masaüstü pc ye sıkıntı yok çokta önemsemiyorum mobil cihazları hatta ipv6 yı da şu anlık o kadar önemsemiyorum zira google a bağlı siteler ve birkaç site hariç hiçbir sitenin ipv6 desteği yok şuan.

1 Beğeni

Bütün ayarları üzerinden 3 kere geçerek teker teker doğru bir biçimde yaptım sonrasında wifi kartımı kapattım açtım lakin ipv6 dns ve ipv6 adresim gözükmesine rağmen ipv6 ile internete çıkamıyorum.

denediklerim

Wifi kartımı tamamen sıfırladım

İpv6 ayarlarını sıfırladım

Modemi sıfırlayıp tekrar ayarları yaptım

Durum bu hocam ne yapmalıyım.

Merhaba destek kaydı açarak yeniden ipv6 ataması isteyiniz.

Tamamdır hocam. (20 karakter)

Oldu hocam. (20 karakter)

Keyifli kullanımlar :blush::pray:

Üstat türknetten böyle bir mesaj geldi.
“Merhaba, Sizinle görüşme sağladık. IPV6 adresiniz : 2a02:********::/64’dür. Destek talebi süreciniz ile ilgili tarafınıza bizi değerlendirebileceğiniz bir anket göndereceğiz, süreç ile ilgili değerlendirmelerinizin ve güzel yorumlarınızın bizim için çok önemli olduğunu bilmenizi isterim. Farklı bir problem yaşanması halinde bizimle tekrardan iletişime geçebilirsiniz. Mutlu ve sağlıklı günler dilerim.”

Burada ip adresi kısa. Bu adresi köşeli parantez ile yazınca modeme erişemedim. Galiba ip6 alan her cihaz uzaktan erişeme direk açılıyor. İp6 üzerinde biraz çalışma yapmam lazım. ipv4 gibi değil çalışma mantığı anladığım kadarı ile.