VMG3625-T50B "V5.50(ABPM.3)b2_F0" Sürümüne Güncellenmiyor

Merhabalar, hattımda IPv6 tanımlı. Servise gönderdiğim VMG8623-T50B modeli değişilerek VMG3625-T50B olarak gönderildi. Geldiğinde V5.50(ABPM.5)F1 sürümü ile geldi fakat V5.50(ABPM.3)b2_F0 sürümüne güncellemek istediğimde şu hatayla karşılaştım:

TR: Resim yükleme başarısız. Başka bir firmware resim dosyası yüklemek için ‘Cancel’ butonuna veya normal operasyonu kurtarırken yeniden başlatmak için ‘OK’ butonuna basın.

EN: Image uploading failed. You may press ‘Cancel’ to upload another firmware image file, or press ‘OK’ to reboot to recover normal operation.

Biraz araştırınca Telnet ile global sürüm yükleyenlerin olduğunu öğrendim ve denedim fakat global sürümü bile yükleyebilirken TurkNet’in IPv6 için paylaştığı V5.50(ABPM.3)b2_F0 sürümünü yükleyemedim. Daha önce yaşayan var mı? Nasıl çözebilirim?

1 Beğeni

Merhaba
O sürümü güncelledikten sonra modeme giremeyenler var.

Düzeltme: root ile ana dizine kadar ulaşabildim tüm kontroller var elimde.
image

Ben de bir deneyeyim dedim banada yüklenmiyor muhtemelen sorun yaratıyor diye engellediler yüklenmesini.

1 Beğeni

Cihazınızı ne zaman aldınız?

1 Beğeni

Güncelleme yüzünden değişen 3. 3625-t50b ilk alıdığımı 3 ay önce aldım bu son gelen 1 ay oldu

Zyxel Destek ile buradan iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz https://spdestek.zyxel.com.tr/hc/tr/requests/new

Geçtim servise gönderin diyor fakat çözüm olmadığını düşündüğüm için göndermedim.

2 Beğeni

Tahminimce son üretilen cihazlar M5 sürümü ile geldiği için kaynaklanıyor. Daha önce alanlar sorun yaşamıyor temelde M2 veya M3 sürümü olduğu için. Şuanda M4 sürümlerine dönülebiliyor fakat M2 ve M3 sürümlerine dönülmüyor. TurkNet ekibi son sürüm için tekrar özel sürüm çıkarması gerek. Modem stoğu açıldığı zaman sorun yaşayacak herkes.

2 Beğeni

Ben daha önce mail ile iletişim kurup listede olmayan yazılım için link almıştım. Bu yüzden yazdım. :confused:

Hangi sürümler var elinizde hocam?

Zannetmiyorum şuan elimdekine de yüklemiştim sonra çok sorunlu diye güncel sürüme geri geçtim ama şuan yüklenmiyor

Bu dediğiniz tüm düşüncemi çürüttü :slight_smile:

1 Beğeni

ftp ile mi girdiniz? Bu kadar değişiklik yapmaya elverişli ise bir an önce openwrt çıkmalı. Herhangi bir çalışma var mı openwrt ile ilgili?

Evet, Root hesabı ile ftpden kök dizine ulaştım.

@FurkanKadirGuzeloglu hocam root şifresine nasıl ulaştınız. Bende konudaki adımları yaptım. Fakat password kısmı boş geliyor. modem firm: v5.50(abpm.5)g0 Yardımcı olur musun?

Bu pencere hangi programa ait?
root şifresi elimde ama anca telnetten ls / yazıp directory’leri görebiliyorum.

Gerçi ne işe yarayacağını da bilmiyorum ama merak işte.

Bir de global yazılımın firmwaresini nereden buluyorsunuz? Avantajı var mı?

Firmware dosyasının sağlamlığını kontrol ettiniz mi hocam? Telefona yazılım yüklerken başıma gelmişti 3 gün sorun arayıp sonunda kontrol ederek farketmiştim.
.bin dosyası sha1 değeri: BB18078C97A77A51166B8929249FC26BB5A3758E
.rar dosyası sha1 değeri: 2222760C6D2AA962479EEFF709FE9D6A6C40F602

IPv6 için bu sürümde kalıyorum ben de, sorunsuz çalışıyor şuan için ama güncelleme gelse iyi olurdu tabi.

image

1 Beğeni

Kimi cihazlarda root şifresi görünmemekte. Global sürümü yükleyip tekrar kontrol ediniz.

Filezilla ile 22 portu üzerinden erişebilirsiniz dizinlere rahatlıkla. Ayrıca ben çok bir fark göremedim yazılımlar arasında genel olarak cihaz kötü bana göre.