Vmg 8623 hatalarının çözümü

sa benle aynı durumu yaşayan birçok kşiye rastladım.bu modem çok fazla crc üretyor . kafa patlatırken aklıma basit bi yötem geldi elektrik adaptörü 12 baska adaptör ile değştirdim problem çözüldü aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaslar denesin bi isterseniz. bi kaç da küçük ayar yaptım günlük 10 milyon üstü olan crc hatalarından kurtuldum. aynı sorunu yaşayanlar denesin bi belkide sizdede sorunun çözümü budur

3 Beğeni

Değiltirdiğiniz apadtörün akım ve volt değerlerini paylaşırsanız denemek isteyenlere daha faydalı olur.

Modemin orjinali 1,5A 18waat gücünde 12 volt 2A 18w üstünü destekleyen varsa denenebilir.

Bu konu üzerinde takipde olucam. Deneyen arkadaşların yorumlarını mutlaka bekliyorum.

evde bakındımda daha yüksek güçte adaptör bulamadım ama üstündeki adaptör zaten güçlü bir adaptör

bir elektrikçi olarak voltaj değeri aynı olduğu sürece akımın yüksek olması sorun teşkil etmez akım alıcının çektiği kadardır

2 Beğeni

Oluşabilecek bir arıza sonucu sorun çıkarabilir ancak. Ama normal kullanımlarda arkadaşın dediği gibi sorun teşkil etmez.

kusura bakmayun yazamadım iki gündür bazı sıkıntılardan dolayı 2 gün günlük 300 400 crc hatasıyla geçti sonra ne oldu anlamadım eski bozuk haline döndü yine lanetli modem şu an .
edit: 12 volt 2 A ile test etmiştim

Direk 220 bağla düzeliyor, tüm sorunlar kalkıyor ortadan benimde çözümüm bu :joy:

1 Beğeni

Öyle ise anlık DSL sinyali kaybı yaşıyor olabilirsiniz. Günlük üzerinden takip edin.

Umutlandırdın beni boşuna :confused:

near-end FEC error fast: 0
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 12
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 0
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime : 3:41, 24 secs
DSL activetime :0 min, 16 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 16.2 dB
output power upstream: 8.1 dbm
attenuation downstream: 15.2 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 16.5 dB
output power downstream: 13.2 dbm
attenuation upstream: 1.4 dB
HIZI 35 E düşürünce modem canavar oldu sorunun çözümü bu sanırım.

4 gün 11 saatlik kesintisiz bağlantı süresince 8623 ün ürettiği crc sayısı image

sanırım modem belli sınıra kadar hattı çok iyi yönetiyor bende 50 mbps pakete geçiş için talep oluşturmuştum yanlışlıkla 35 e geçiş yapıldı. bugün için düzeltildi hata 50 mbps pakete geçişim yapıldı. Akşam eve gidince keenetic takılı onun yerine 8623 ü takıp deneyeceğim . yarın akşama çıkan sonuçları tekrar paylaşırım işe yararsa aynı sorunu yaşayanlarada çözüm yolu olabilir.

modem yüksek snr yi yönetebiliyor düşük snr yi yönetemiyor ben 50 megabit 14 snr ile günde 300 crc alırdım 75 e geçip snr yi 8 e düşürdüğüm an deli gibi crc fec üretmeye başladı

Yabancı forumlarda takip ettiğim kadarıyla günlük kabul edilebilir CRC sayısı 500’dür. 14 SNR ile CRC oluyorsa bakır hatta bir sorun vardır. Sorun bina dışı bakır hatta da olabilir. Bende 8 üstü SNR olunca neredeyse CRC sıfırlanıyor.

1 Beğeni

vallaha hocam ne bileyim işin içinden çıkamıyorum 75 paket kullanıyorum 6 snr de ne kopma ne yavaşlama günün en yoğun saatinde bile 72 mbps hız alıyorum ping dessen cs go da 55 60 arası fakat hat zayıflaması var ona çözüm bulamadım ankastreden öçltüğümde aynı zayıflama mevcut

Tüm kullandığım modemler hakkında konuşmak gerekirse 4 altına SNR düşmedikçe bir sorun yaşamadım. Evet CRC oluyor ama CRC DSL’in doğasında var. Paket bozuk geliyor tekrar talep ediliyor düzeltip geri geliyor. TT kendi DSL altyapısında DSLAM kilidi koymadığı sürece varsayılan 8 SNR kadar müsaade ediyor. İngiliz forum sitelerinde 6 SNR’ye kadar müsaade etmeye başlamışlar. Ama bizim dış bakır veya bina içi tesisatımız iyi olmadığın kopmalar olmaması için düşürmezler bu sınırı.

SNR 4’ün altına düşünce hız testleri bile çok oynak oluyor. İyi bir bakır altyapıda 6 SNR’ye kadar sorun olmaması lazım.

Hat zayıflaması için bir şey yapamazsın. Eğer bina içi bakır altyapın iyiyse hat zayıflaması mesafe yüzündendir.

saha dolabına mesafe 402 mt gözükmekte modem arayüzünle arıza durum teknik bilgileri farklı sorunda o yüzden doğuyor benim için ikisi tutsa gıkım çıkmaz :joy:

Crc hataları olmaması için interleaved mod deneyebilirsiniz