VDSL Yeni Kurulum sonrası modem dsl verileri ile uyuşmayan hız

Başınız sağolsun. Allah rahmet eylesin.

teşekkürler

Başınız sağolsun…

Başınız sağ olsun.

Başınız sağ olsun.

Sabırlar diliyorum başınız sağ olsun.

[SORUN DEVAM EDİYOR] Güncelleme: İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Dün gece itibariyle kontrol ederek sorunun devam ettiğini gözlemledim. Hiçbir değişiklik yok. Sorunun özeti ve güncellemeleri iletiyorum:

Hattım dakikalar içerisinde yavaşlamakta. Açıkça DSLAM bir throttling yapıyor artık satürasyon mudur sebebi atlak bağlantı mıdır bilmiyorum.

• Müşteri hizmetleri de beni sanırım anlamamakta çünkü hattım asla kopmadı, eğer offline gözüktüysem affola, modemi kapatıp açıyorum arada hızlansın diye 5 dakikalığına.

• Hız değerlerimin değişkenliğinin sebebini öğrenmek ve çözüm için adımların atılmasını istiyorum. Artık bölgede satürasyon mu vardır DSLAM mı throttle yapıyordur, “atlak bağlantı” mı vardır. Lütfen araştırılsın ve teknik bir şekilde bana açıklansın.

Destek kaydı no: 54482033

Burada yazdıklarımı da aynen gidip destek kaydına yazmak zorunda kalıyorum aslında forumda sorunları için başlık açanların başlıklarını destek kaydına daha entegre bir şekilde linkleyebilsek iyi olur.

Desteğiniz için teşekkürler, herkese sorunsuz bir internet bağlantısı sahibi olması dileğiyle.

CC: @alperenatici

1 Beğeni

Mesajınızı okudum. Konuyu tüm detaylarıyla ilgili birime aktardım. Kaydınızı takip listeme alıyorum ve sürecinizi hassasiyetle takip ediyorum. Aklınız kalmasın :raising_hand_man:

1 Beğeni

Teşekkür ederim

Rica ederim :innocent:

Bu arada destek kaydına şablon bir cevap geldi hız testi istiyorlar. Buna dönmeme gerek var mı?

Kayıt üzerinden sizden istenen tüm yönergeleri yerine getirmeniz faydalı olacaktır :innocent:

tamamdır…

Arkadaşlar müşteri hizmetleri beni sıkmaya başladı. Nperf dediler nperf’den yaptığım testlerin geçmişini yolladım ayrı ayrı atın diyorlar. Açık açık yazıyor orda hangi saatlerde yapıldığı testlerin. Ben artık bıktım her gün 30 tane hız testi yapmaktan. Kurulum için zaten 2 haftaya bekledim. Artık ne yaparlarsa yapsınlar ben ilgilenmeyi bırakıyorum.

Merhaba, kaydınızı ve testlerinizi kontrol ettim. Paylaştığınız testler network birimine iletiliyor. Taktir edersiniz ki kablolu olarak test yapılmadığı sürece sağlıklı bir sonuç alınmaz. Sizden ricam temsilcinin belirttiği şekilde 20 dakika ara ile kablolu hız testi yapıp paylaşırsanız daha sağlıklı olacaktır. Konuyla alakalı geri bildiriminizi de ilettim :raising_hand_man:

Alperen bey ben hız testlerinin geçmişini ilettim ve kablolu olarak yaptığımı da söyledim ama müşteri hizmetleri farklı bir şey görünce yorum yapamıyor ya da yetkileri yok. Ayrıca siz de bilirsiniz ki yakından 5G bandında yapılan testlerin kabloludan farklı olmaz kablosuz kanalda bir interference yoksa. Ki ben kaç kere belirttim testlerin kablolu olduğunu. Buyrun ilettiğim fotoğraf da budur herkes görsün

Ben bilgisayar acemisi değilim ki. Bakınız şu teste hangi ağda 80 ms jitter ve dakikalar içerisinde ±50mbps değişiklik olur.

Müşteri hizmetleri hakkında bir şikayetim daha var: Teknik bilgisi olan insanlarla teknik bilgisi olan kişilerin görüştürülmesi gerekiyor. Şu anki müşteri hizmetleri bu konulardan anlayan insanlara sadece işkence olmakta. Bu istediğim belki kurumsal olarak imkansız ama belirtmek istedim

Neyse ben linux kullanıyorum bakalım dedikleri gibi 20dk aralıklı test yapıp terminalden nmcli çıktısı atayım bakalım ne dicekler :innocent:

Geri bildiriminizi anlıyorum. Tüm detaylarıyla kaydınız üzerinden temsilciye bilgi aktardım :innocent:

Teşekkür ederim, işinizi zorlaştırmak istemiyorum sadece son günlerde sabrım çok tükendi

1 Beğeni

İşimi zorlaştırmıyorsunuz. Probleminizin çözülmesini en az sizin kadar istiyor ve bunun için gereken adımları atıyorum :heart_hands: