VDSL hizmeti geldi ancak bir sorunum var

Selamlar! VDSL hizmeti dün yapılan altyapı çalışması ile yeni geldi. Bu durumu ADSL hızım dün aşırı düşmesi ile destek kayıt açarak burada kısa sürede vdsl geldiğini öğrenmiştim ve bizde vdsl hizmeti talep ettik. İlk önce 35mb atandı daha sonra 100mb hız kadar talep için açık olan destek kaydını cevap yazarak uzattım. Çünkü dsl bilgisine göre o hızı alabileceğimi düşündüm. Ancak en sonunda alabildiğim yanıt şu oldu: “hızınızı altyapınızın desteklemediği maksimum hız olan 50 Mb hıza tanımladım.” Bu durumda hangisi doğru olabilir? İkileme düştüm ve bu yüzden bunu size de bilgi almak amaçlı göstermek istiyorum. Sizce dsl bilgilere göre 100mb’ye kadar hız alamaz mıyım?

tekrar destek kaydı açın 100mbps istediğinizi söyleyin. hattınız gayet iyi

1 Beğeni

TurkNet neden böylelerini işten çıkarmıyor? En temel teknik bilgileri bilmeyenlerin orada ne işi var?

3 Beğeni

Sizlerin desteğiniz ile tekrar destek kaydı açtım, yeni destek kaydın sonucunu buraya yazarım.

umarım olumlu sonuçlanır :slight_smile:

Rahatlıkla hattınız 100 kaldırıyorken neden 50 mbps vermek istemeleri gariplik bakıyorum. Port ücreti 50 ile 100 arasında fark yokken böyle yapmaları garip.

Rahat 100 mbit alabilirsin.
Umarım olumlu dönüş sağlanır.

Olmadı destek kaydından istenilen cevabı alamadım. Bildiğiniz, sabit hız aldığınızı, sorun olmadığını, vesaire vesaire neyse bunu geçelim. İstenilen cevabımı alamadım uzatmadan kapattım. Bir üst katta abimin TurkNet abonesi var, onu da vdsl geçiş yaptırmak istedim. Gittim abimin online işlemlerde paket değişikliği 75 var olduğunu gördük ve bunu onayladık, 1 saat sonra geldi. Hız testi yaptığımızda 75 değil de 52 en fazla sabit hız alabiliyordu ve anladık ki dslam kilidi varmış. İnternette dslam nasıl kaldırılır diye araştırdığımda Türk Telekom ile ilgili bir durum imiş. İnternet sağlayıcılar topu bir ona bir buna attıklarını gördüm yorumlarda, en azından neden dslam kilidi kaldıramadığını bilseydik iyi olurdu, dslam konuda destek kaydı ile tekrardan uğraşmadım. Çünkü bilgi konusunda ne kadar sahip olduklarını gördük. Bu konuda TurkNet açısından başka yapabileceğim bir şey yok değil mi?

@EFG size bu konuda yardımcı olabilir :slight_smile:

Dslam kilidini artık kaldırabilmek mümkün

1 Beğeni

Bizimkinin de paket değişikliği 75 onaylayalım dedik hiç yoktan, çünkü seçenek varken neden olmasın dedim. 1 saat sonra şu sonuçlara bakın:


asd
interneti şansa kullanıyoruz herhalde? Ne oluyor anlamadım.

Eğer 75 Paketine geçiş yaptıysanız şu anda almanız gereken hızı alıyorsunuz ben bir sorun göremedim :man_shrugging:t2:

İlk destek kaydında ilk dsl bilgilere göre 100mb hız paketi alma çabası ile açmıştım, ancak dediler ki sizde gördüğünüz gibi “hızınızı altyapınızın desteklemediği maksimum hız olan 50 Mb hıza tanımladım.” gibi cevap aldık. Yorumlarda 100mb alabileceğimi desteklediler. Daha sonra yeniden destek kaydı açmıştım 100mb için bilgi alamadım, en sonunda paket değişikliği seçeneklerde 75mb olanı seçtim onayladım ve sorunsuz o hızı aldım, benim amacım dsl bilgisine göre 100mb hızı almak idi ve alamadık. Üst kattaki 100mb alamayacağımıza göre online işlemlerden paket değişikliği 75mb onayladık ve buradaki hız testi 52mb sabit idi, dslam var olduğunu düşündüm. Bizimkini de aynı şeyi yapalım hiç yoktan dedim 75mb diye burada 75mb hızı aldık. Yani, destek kaydı ayrı kafada, paket değişikliği ayrı kafada ve buna ek olarak yaptığımız işlemler şansa bağlı gibi bir şey oldu.

Siz bir destek kaydı oluşturup numarasını bana özel mesaj üzerinden gönderin ben çözüme ulaştırılması için ilgili birime göndereceğim.

2 Beğeni

Ben tam anlayamadım. TurkNet’te ayrı ayrı 50 lik 75 lik 100 lük paketler mi var? Tek fiyat var sanıyordum öyle değil mi şimdi?

Fiyat tek. Herkesin altyapısı farklı güçte. O yüzden paketler de ona göre çıkıyor. Yine hepsi aynı fiyatta.

Bu görüntüdeki hatta 88 Mbps’ten sonrası stabil olmayacaktır. Hızınızı 88’e kadar yükseltebilirler.

1 Beğeni

Kusura bakmayın cevap veremedim. Dün EKPSS sınav vardı, biz 75 mb hıza razıyız. Bir gün paket değişikliğinde 100mb hız seçeneği gelirse, o zaman sorunsuz değişiklik yaparız. Geriye IPv6 gelmesini beklemek kaldı, o da sistem tam oturduğunda gelir umarım. Konuya yorum yapan arkadaşlar, ilginiz için teşekkür ederim.

1 Beğeni

Merhaba,
Estağfurullah ne kusuru, umarım sınavınız güzel geçmiştir :pray:t2: Siz bilirsiniz eğer bu konuda yardım almak isterseniz ben ve diğer moderator arkadaşlarıma istediğiniz zaman mesaj atabilirsiniz :hugs:

1 Beğeni

senin hattının 100mbps çıkması lazım… Lakin zayıflamada yukarı 2vbken aşağı zayıflaman ona göre baya yüksek… iç hattaında sorun yok demi

Merhaba @kodiak, öncelikle yüksek hızlar hattınıza tanımlandığı için sevindim. İsterseniz size 100 Mbps için yardımcı olmaya ve destek vermeye çalışabilirim.

Bana müşteri numaranızı özel mesaj üzerinden iletir misiniz?

1 Beğeni