Vdsl geçiş yapamıyorum

geçenlerde açtığım konuda bahsettim bu gün baktim vdsl boş port var şuan ama geçiş yapamıyorum nasıl yapacağım online islemlerde çıkmıyor altyapı sorgulayinca gözüküyor

TurkNet Online İşlemler Merkezi - Teknik & Destek - Yardım Merkezi - İşlem - Paket Tarife Kampanyamla İlgili Destek İstiyorum bu adımları izleyerek destek kaydı oluşturun. Boş port var ise geçiş sağlanacaktır.

şuan oluşturdum umarım geçiş yapılır 9mbps internet can sıkıcı

sizce burada yazanı dikkate almalı mıyım?

Merhaba, ADSL hat değerlerinizi görebilir miyiz?

1 Beğeni

bu adsl ve şuan arıza olduğu için altyapıda dsl bağlantım yok normalde yakınımda var ama çok uzaktaki bir santrale bağlanmış şuan başvurumu onayladı TurkNet geçiş yaparım umarım vdsl e 160m yakınımda var port

YAPA modundaymışsınız, YAPA’da hat değerlerini yorumlamam yerinde olmaz.

dsl günlerdir yok turktelekomdan kaynaklı bekliyorum geçiş yapamazsam gelince atarım teşekkürler.

vdsl başvurumu ilettim

Destek Durumu: Çözüldü - Onayınızı Bekliyoruz dediler arayacaklar mi acaba yoksa sordum ekstra bi şey yapmanıza gerek yok dediler anlamadım

VDSL’e geçemediyseniz “çözülmedi” işaretleyin ve devam edin. Desteğe, son olarak yazılanları SS paylaşır mısınız? Teknik bilgiler’in SS’ni paylaşır mısınız?

geçişik sağlanacakmis ekipler gelip açacakmis hattı ama ankastre kutum baya eski benim korkum vadedilen hızı alamamam çünkü daha önce ilk TurkNet aldığımda adsl 15mbps olarak aldım ve gelip dsl çıkışını ayarlayan ekip bana 4mbps kullan dedi sanırım kaldırmadigi için ben yine de en son hızda kullanmaya devam ettim 10-11-12mbps civarı çıkıyordu hızım up 1 bile görmüyordu :joy: şimdi arıza oldu ve sorgulama yaptım altyapı çoğu firmadan vdsl gelmiş mahalleme hemen geçiş yapmak istedim şuan dsl bağlantım yok günlerdir tt kaynaklı arıza varmış yani teknik bilgi ss atsam bile bağlı değilim

ankastre kutum:
ba

baya eski uydurma bi şey gibi duruyor :confused:

Değerler normal, bakır altyapıya göre. Geçtiğiniz zaman hat değerlerinizi paylaşın, yorumlayalım. ADSL kullandığınız zamana ait hat değeri fotoğrafı varsa alabilir miyim?

maalesef yok ): bekliyorum arızanın giderilmesini.

4 Mbps mi kullan dedi ?
Sakın uploaddan bahsetmiş olmasın ?
4 Mbps download vermez yada öyle demez yanlışınız var bence.

hayır hocam kesinlikle hızını 4 e düşür dedi up 1 bile göremiyorum ben adsl de inat edip en yüksek hızı vermesini istedim destek kaydı açıp 8-9-10-11 aralığında kullanıyordum down sıkıntı olmadı hiç

Gerçekten diyecek birşey bulamıyorum.

TT (VAE) VDSL altyapısına geçiş yapılması gerekiyor. Eğer etiket atmışlarsa kendi kablonuzu biliyorsanız oraya bağlamanız yeterli olacaktır. Boşta etiket gözükmüyor. Yardım Merkezinden → İşlem → Paket - Tarife - Kampanya değişikliği → Hayır.
TT (VAE) VDSL altyapısına geçiş yapmak istiyorum.
Diye yazarsanız geçişiniz 2-3 gün içinde yapılır. Eğer mevcut arıza kaydında geçiş yapılmış ise ya etiket atılır ya da kablonuza direk dolaptan sinyal verilir.
192.168.1.1’den hat bilgilerinizi atarsanız net cevap verebilirim.

Buradan altyapı sorgulayın çıkan sonucu atabilirseniz daha net bir yorum yapabiliriz.

1 Beğeni

hocam ben adsl kullanıyorum adsl bağlantım kutuda 2li kablo hazır kullanıyorum normalde ben internet ama arıza olduğu için sinyal yok şuan ben arızayı düzeltmek isterken baktım mahalleme vdsl gelmiş hemen geçiş yapmak istedim hem arıza düzelir hem hızlı kullanırım dedim şuan bana ayın 10 una kadar geçişiniz yapılacak yapılınca size bilgi verilecek dendi bekliyorum başka yapacak bi şeyim yok.
gelen ekip eski hattan farklı bir etiket mi açacak yoksa yine adsl aldığım kablodan mı alacağım?

sorgulamam.

TT(VAE) altyapısına geçiş yapılacaktır. YAPA altyapısı inaktif duruma getirilmiş yani şuanda TT’nin işlem yapması bekleniyor.