Valorant ping değerleri

İlk defa böyle birşey görüyorum :scream:

1 Beğeni

Bunu da ilk defa görenler beğensin :joy: Önceden otomatik cevap vardı artık o da yok en son sabah 9da cevap verdiler. 10 saattir yanıt bekliyorum.

Bunlarla hıc uğraşma bence, santrale gidebiliyorsan git. Belki yardımcı olurlar…

yoğunluk vardır gönül ister ki 1-2 saatte dönsünler ama işte :slight_smile: yarın sabaha haber bırakırlar

Yok hocam arayıp görüştüm santralle de Türk Telekom kullanmadığım için onlar da sallamaz. Yolumun üstünde olsa uğrarım da terste kalıyor.

Ahahahha hocam bırakın şunları savunmayı ya hangi destek sisteminde 10 saat bekletilir. 2 kişi bakmıyor ya koskoca destek sistemine. Normalde 1-2 saatte dönüyorlar zaten.

Normalde diyorsun sende işte. Senden kaçıyor değiller ya demekki normal bir zaman değildi yani. Savunduğum yanları yok pek maalesef zaman kaybı çok fazla

Şuan geri dönüş yapıldı ve Türk Telekom ekiplerine hattın FastPath moduna geçirilmesi için talep iletildiği bildirildi. Yarın türk telekomun dönüşü ile bana da bilgilendirme yapılır diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Pinginiz bir nebze düşebilir aynı zamanda modeme gelen veri paketlerinde hatalar oluşabilmektedir. Ancak modem durumun üstesinden geliyor bir şekilde. interleaved modda paketler ek bir cihaza daha uğrayarak kontrollü bir şekilde size yollanır hata sıfırdır sanıyorum deneyimlerime göre. Dolayısıyla pingde 1-2 ya da 5-10 ms yükseliyordur

1 Beğeni

Turknetin zyxel modeminde hangisini kullanmaliyim birde kullandigim türü bu modemde nasil gorebilirim acaba

Modem arayüzünden hat değerlerinize girince çıkabilir.Her modemde tam olarak yazmıyo diye biliyorum ama kontrol etmekte fayda var.

1 Beğeni

Şuan geri dönüş yapıldı. Boş bir zamanımda regletten ölçüm yapıcam. Sorun iç tesisattaysa ortaya çıkar fakat ben en kötü altyapıda dahi modem arayüzünde gecikme değeri “0” olan çok kullanıcı gördüm. Hat zayıflamalarımın ve SNR değerlerimin gayet iyi olduğunu düşünüyorum.
Bir diğer saçmalık da şu ki upload’da 0 ms alırken downloadda neden 15 ?

Türk Telekom’un yalan söylediği apaçık ortada. Az önce farklı marka bir modem taktım kanal türü diğer bir adıyla hat modu aralıklı yani interleaved. Fastpath olsaydı fast yazardı.
Ekran Görüntüsü (12)

Downloadda ping var eğer farklı modemde de böyle bir durum varsa hattınızda sorun bar bu değerleride ekran görüntüsü ile desteğe bildirin

@Ugur.Aydogan @EFG
Hocam konu sahibi arkadaşa yardımcı olur musunuz.
Download tarafında hat modu interleaved, upload tarafında fastpath.

Arkadaşla ayni santrale bağlıyız, ben santrale 4 ms ile ulaşırken arkadaş 20 MS ile ulaşıyor, download tarafında hat modu interleaved olduğu için.

1 Beğeni

Hocam attığım ekran görüntülerinden ve yazdıklarımdan anlaşılmıyor mu ? Zaten farklı modem denemesem elimde farklı ekran görüntüleri olmaz. Hat modu modeme göre değişmez. Santralden mod tanımlaması download için interleaved, upload için FastPath. Bu interleave depth değerinde de açıkça ortada. 0 MS olması için o değer 1 olmalı. Farkındaysanız upload’da 1. Download’da ise 314.

Sağolun ilginiz için hocam. Destek kaydına buraya yazdığım her şeyi yazıp sonra burada güncelleme yapıyorum zaten. Destek kaydındaki arkadaş türk telekoma iletti talebimi üstteki cevabı vermişler ama Türk Telekom yalan söylüyor :joy:. Ordan FastPath gelen sinyal burada interleaved olacak değil ya.

OİM’den ticket açıyorum evime TT ekibi yönlendirin diye. Yardım merkezinde arıza sorguladığımda atlak bağlantı hatası veriyor. TT’ye iletilecek diyor. Eve kimse gelmeden kendi kendine destek kaydı kapatılıyor. En azından bina girişine TT çalışanı gelse ondan rica edicem hat modunu değiştirmesini. TurkNet bu işi halletmeyecek.
Hem hattınız fastpath modunda diyip yalan söylüyorlar daha sonra yalan olduğunu kanıtladığımda suçu iç tesisata ve donanımlarıma atıp beni masrafa sokuyorlar, modem değişikliği yaptırıyorlar, iç tesisat değişmemi öneriyorlar. Yahu hızımı neredeyse kayıpsız alıyorum. 35/6 paketindeyim. Speedtest sonuçlarım 34.96/5.62 geliyor. Neden iç tesisatımı tekrardan değiştireyim?

CİMER üzerinden Türk Telekom ve TurkNet’in gerekeni yapmaması nedeniyle BTK’ya şikayette bulundum. Türk Telekom ilçe müdürlüğünden arandım abonelik TurkNet’te olduğu için onların talepte bulunması gerektiğini, cihazlar Türk Telekom’un olduğu için mod ayarlarının Türk Telekom tarafından ayarlandığını söylediler. Ben de bunun üzerine tekrar destek kaydı açtım. Yine otomatik cevaplar gelince tüm süreci ekran görüntüleri ile kanıtladım. Türk Telekom’a yeniden mail attıklarını söylediler bakalım bu sefer ne olacak süreç.

Gerçekten şaka gibi olay. Gülüp geçiyorum sadece. Adamlar inatla fastpath diyor ben onlarca ekran görüntüsüyle interleaved’da olduğumu kanıtlıyorum.
Madem fastpath’deyim download’da neden actual delayım 16 ms?