Valorant ping değerleri

Bende de ilk hop 16 ms ancak anlam veremiyorum. Bundan 3-5 yıl önce TT kullanırken 4 ms olduğunu hatırlıyorum aynı lokasyonda. Fast moduda bir yere kadar kullanıyoruz galiba bir yerden sonra sistemler interleaved işliyor gibi

Birde benim hattım her zaman interleaved idi zyxel vmg8623 t50b modemi taktığım andan itibaren fast modda çalışmaya başladı. Bu sistem modem ile değişmiyor olmalı ya da biz interleaved kullanıyoruz da modem mi fasttan çalıştırma eğiliminde

Ben Türk Telekom tarafında VAE’de TR sunucularında 15 civarı ping alıyorum. YAPA’da iken oyun modunda iken aldığım ping değerlerini şu an koruyorum. TT ile alakalı bir sorun üstüne düşmeniz lazım.

ben statik ip geçtim sorunum yok

Beklediğimden farklı bir cevap alamadım. Otomatik mesajlara devam. Farklı cihazlardan yani 2 farklı bilgisayar ve 3 farklı modem (Keenetic, Asus, Huawei) denememe rağmen hepsinde aynı sonucu aldım ve elimde ekran görüntüleri de var. Ama sorunun hala cihazdan kaynaklandığını belirtiyorlar. Modem ve cihazlarımda default dns kullandım bu arada. Manuel dns’i hiç bir zaman kullanmıyorum. Herkesin merak ettiği o soruya da cevap vereyim evet kablolu bağlantıda yaptım tüm testleri ve modemin kablosuz özelliği kapalıydı. Yani benim bilgisayarımdan başka bağlı bir cihaz yoktu.

VDSL’in hakkı olan düşük gecikme değerleri için millet para vermeden erişebiliyorken ben neden bunun için aylık ek ödeme yapayım ki. Sağlayıcı altyapının gerektirdiği şartları sağlamak zorunda. Aynı semtte hatta üst sokakta oturan biri 10 ping alırken ben neden 30 ping alayım. Bina içi tesisat yeni değişti. Paket hızım 35/6 speedtest’te 35,1 down/ 5,67 up alıyorum. Neredeyse kayıpsız yani. Kablolar da sağlam, cihazlar da. Bir yerde sıkıntı var ama TurkNet çözüm odaklı yaklaşmıyor sağolsun.

Hocam TT ile alakalı mı bilemiyorum da. Hattım fastpath modunda demiş TT. En azından oimdeki çalışan öyle söyledi. Modem arayüzünde bilgi olmadığı için doğrulayamıyorum. Saha dolabı da geleli 5-6 ay oldu. Bilmiyorum ama çok can sıkıcı bir durum.

Önce evet bir sorun var diyip network ekibine konuyu yönlendiren TurkNet Online İşlem Merkezi çalışanı. Şimdi de ping değerleriniz gayet normal 0-30 arası idealdir diyor. Yahu ben oyundaki pingime laf etmiyorum ki. Öyle oyun meraklısı da değilim. İlk hopa 20 ms’le bağlanıyorum diyorum. Hala daha ping değeriniz normal diyor. ADSL’de de aynı pingi alıyordum ne değişti diyorum yine cevap yok. Ayrıca vie.valve.net’e atılan tracertte pingimin diğerlerine göre yüksek olduğu ve 0-30 arasında olmadığı açıkça belli. Sokaktan adam toplayıp koymayın teknik destek bölümüne. Satış yapsınlar, abone alsınlar ama teknik bilgisi olmayan adam otomatik cevaplarla uğraştırmasın bizi. Bu sektörde olmasam hadi neyse yutturun da biz de bu sektördeyiz yani. Uzak masaüstü bağlantılarındaki ping deli ediyor insanı. Oyun değil derdim.

O bölgede netspeed güzel ping veriyorsa çok düşünmeyin geri dönün derim. Çünkü sistemlerini en güzel yoldan kurmuşlar belkide masraflı olanı seçip kullanıcıyı mutlu ediyorlar

Ekran görüntüsü 2021-03-28 144016
Netspeed’de değildim daha önce Vodafone ADSL kullanıyordum ve inanmayacaksınız speedtestlerde aynı pingi alıyordum. İlk VDSL deneyimim TurkNet ile oldu.
Modem arayüzünde delay kısmında şöyle bir saçmalık mevcut. Genelde bu delay 10ms üzeri ise hat fastpath modunda olmuyormuş. Bende gördüğünüz gibi ve hattın fastpath olduğu söylendi.
@asdas127816 hocam sizin arayüzde actual delay kısmı var mı?

Konu sahibi arkadaşla ayni santrale bağlıyım, alt mahallede oturuyor, bizi bı sokak ayırıyor.

Ben 2. Hop a 4 ms ile ulaşırken arkadaş 20 MS ile ulaşması çok saçma.

Ben Google pingim hariç diğer pinglerimden çok memnunum

vie.valve.net 41ms

1.1.1.1 4ms

Google 49ms

Bende keenetic extra dsl var, actual delay kısmı yok

O gecikme modemle alakalı sanırım fast ve interleaved denemiş olarak her zaman sıfır olduğunu hatırlıyorum

Arkadaşın da TurkNet mi ve nasıl olabiliyor acaba yeni mi geçti TurkNet 'e

Gecikme 3 modemde de aynı idi. Hiç bir zaman o gecikme 0 olmadı. Ayrıca üstte @asdas127816 hocamın bahsettiği benim. Konu sahibi diye belirtmiş farkındaysanız.

Bende böyle statik var

Modem arayüzünde gecikme değeri bulunan arkadaşlar ekran görüntüsü atarsa çok sevinirim. Emsal açısından önemli. Hat değerlerinde actual delay veya gecikme olarak belirtilir.

Türk Telekom’a mail yoluyla ulaştım. Hattımın upload kısmında fastpath modunda, download kısmında ise interleaved modunda çalıştığını öğrendim. Üstteki hat değerleri kısmında görebilirsiniz. Türk Telekom müşterisi olmadığım için haklı olarak bir işlem yapamayacağını, TurkNet’in iş emri iletmesini ve ardından sorunun çözüleceğini belirttiler. Ben yapacağımı yaptım artık tüm yük TurkNet’te otomatik cevap verip duran çalışan yerine azıcık halden ve teknik bilgiden anlayan biri denk gelse sorun çözülecek.

vaay güzel bir tespit oldu bizde öğrenebilsek fena olmazdı interleaved düşünmüyorum bir sıkıntı olmadığı sürece

Asus modemlerde şu şekilde gözüküyor.