Uzun Menzilli Wifi Adaptör Önerisi

Selamlar, KYK yurdunda kalıyorum ve okul 200 300mt kadar uzakta. Okulun interneti eduroam telefondan zar zor çekiyor, bağlansa da sürekli kopuyor. Bilgisayarlardan bağlanıp 3 4mbit hız alabiliyoruz fakat sürekli kopuyor. Bu mesafeden stabil çalışabilecek F/P (malum öğrenciyiz.) kablosuz ağ adaptörü önerisi olan var mı? Ben şu modeli buldum fakat emin olamadım. https://www.epey.com/kablosuz-adaptor/everest-zc-rg710.html

1 Beğeni

Selam, bütçeniz nedir?

1 Beğeni

100-200TL civarlarında olursa iyi olur

1 Beğeni

merhaba
hangi türlü istiyorsunuz.

1. gösterdiğiniz cihazlar dan pc takıp. pc den wireless programı açarak. leptobun wifi sinyalini wirelles olarak kullana biliyorsunuz.
  2. fişe takılan adabtörler var. onlarda sadece kendi wifisiyle çekip size kablosuz olarak internet verir.

eskiden çok araştırdığım için :wink:

https://www.google.com/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjG36fAsoT0AhWH_3cKHag5CCEYABBdGgJlZg&sig=AOD64_3SRj7MlP66R_0pEOlt-XCssvb2ug&ctype=5&q=&ved=0ahUKEwjyzqHAsoT0AhUjh_0HHdsiClQ4KBDbKwjbAQ&adurl=

Bildiğim kadarıyla üniversite sistemleri kullanıcı adı şifre içeren kurumsal sistem kullanıyor, bu yüzden her cihazı bu wifiye bağlanmak için kullanamazsınız.
Bu wifiye bağlanmak için ya kurumsal şifrelemeyi destekleyen bir cihaz alacaksınız yada usb ile çalışan wifi adaptörü kullanacaksınız.
Benim kullandığım dış mekan wifi alıcısıda kurumsal şifreleme desteği yok, destekleyen cihazlar illaki vardır, bunun için iyi araştırma yapmanız gerekir.

Nasıl bağlanmam gerektiğini biliyorum evet. Şu anda normal çift kanal çalışan bir usb wifi adaptör var o da iş görüyor fakat daha kaliteli sinyal için yüksek db antenli bir cihaz arıyorum. Evet Securew2 isimli uygulama ile öğrenci numaramız ile giriş yapıyoruz.

Menzil genişletici istemiyorum çalışma mantıklarını biliyorum. USB den bilgisayara bağlanan bir wifi adaptör istiyorum.

Bunun sadece antenini alma şansım var mı acaba nasıl bulabilirim?

bilmiyorum gerçekten

Sana bu tarz ürün lazım bunlarda biraz pahalı belki ikinci el daha uygun birşeyler bulabilirsin

Alıcı Link

kardeşim sen simdi sadece pc icin mi diyon yoksa telefonunda da mı wifi yukseltmek istiyon onu bi acik getirsen senin icin uygun fiyatli cihaz bakayim

Bilgisayar için istiyorum

Şu cihazı aldım kargoda şu an bekliyorum. Alınca sonuçları yazacağım bulabildiğim en f/p cihaz buydu. https://www.hepsiburada.com/everest-ewn-712-kablosuz-adaptor--p-BSUCZLKPC-4494?magaza=Çankaya%20elektronik

Ürün geldi sinyal gayet iyi fakat 802.11 g ile bağlandığı için sanırım 1mbit üstü hız alamadı cihaz. 802.11g nın kullanılamaz olduğunu tekrar anladım. Antenin çekiş gücü fena değil tabi sinyal gayet iyiydi.

Kardesim odada kaç kişi kaliyonuz bu sorunu networke bakan kisilere soyleyin ve bir adet cat 6 kablo odaya kadar cekin ve sorunuz çözulsun yani 1 mb le iş görünmez boşuna almış olursun

1 Beğeni

Cat 6 kablo izin verirlerse soyle sana bir Router önerecem Ve boylece sorunun çözelecek

Yurdum okula 300 metre kablosuz olarak kullanmaya çalışıyoruz. Kablo çekme imkanı yok yani. Yurdun interneti iyi fakat 16GB kota yüzünden kota bitince bir işe yaramıyor. Okul internetini kullanmaya çalışıyoruz o yüzden.

Kardeşim imkanin varsa sim kartli modem alin derim superbox her yerde yaninda olur internet aylik 180 TL civarlarda 16mb ama kota onda da var kota bitince 4mb düser ama işini görur vodafone superbox tarifelerini inceleyebilirsin