Upload yaparken indirme hızı

İşte bu durumdan kaynaklı düştüğünü düşünüyorum bende. Gigafiber abonelerinde bu durumun yaşandığını düşünmüyorum :joy:

2 Beğeni

hocam sizde o internet hızı hep sabit mi bende ftth tt altyapı kullanıyorum nokia ont her sabah ip değişince 94-95 hız alıyorum bazen 110-112 mbps hız alıyorum

İndirme yaparken elbette bir miktar Upload gerçekleşir ancak bu soruna gelecekte çıkacak daha yeni bir fiber teknolojisi ile bu soruna kesin çözüm bulunabileceğini düşünüyorum. Belki protokol değişecek veya fiber teknolojisi üzerinde güncelleme yapılarak bir şekilde Upload’ı tam kullansan dahi ping yükselmesi ve Download yavaşlaması olmayacak.

1 Beğeni

Ekim sonralrında 110 111 almaya başladım brnde ondan önce hep 94 95 idi.

Sizin sonuçlara bakınca ben iyi durumdayım sanırım şuan :smiley: Yorumunuz nedir ? @muhep

Vdsl değil mi? Vdsl de yaşanmadığını bir kaç kişi söylemişti.

Evet VDSL altyapım.(20 karakter)

Hocam o 110-111 leri bende birkaç defa gördüm ama genelde hep 94-95 mbps çıkıyor neden sabit bende 110-111 mbps gelmiyor onu anlamış değilim.

Konum neresi? Hangi şehir?

İstanbul Beylikdüzü tarafları

Belki daha gücelleme yapmamışlardır. Benimde fikrim yok. Sınır kalktığında bir kaç kişiye sordum onlarda da sınır kalkmıştı.

Gigafiber kullanan birisiyle konuştum. Onda da bu sorun varmış

1 Gbps upload da oluyor ise sorun başka o zaman :joy:

Kim o kişi? İmkansız bir olay.

Yani upload ı sömürecek kadar bir karşıya yükleme yapıyorsa olabilir😁

Bir servis neden 1 gbps uploada izin verir ki?

Bir çözüm bulabildiniz mi? Keenetic viva kullanıyorum FTTB altyapı var

Hazır konu öne çıkmışken ben de paylaşayım fiber altyapıdayın upload yaparken download 1’e kadar düşüyor:P

1 Beğeni

Nasil oluyo bu sorun kalkmis denmisti ne anladim fiberden :face_with_hand_over_mouth:

Kalkmadı devam ediyor. Zaten 10 Mbps upload zorluyoruz. İki cihaz da kablolu olmasına rağmen modem fark etmeden bir cihaz upload yaparken ne kablosuz cihazlar ne kablolu cihazlar download yapamayacak duruma geliyor. Tek denemediğim şey Nokia ONT yi değiştirmek. Eski ONT de Nokia’ydı aynı sorun vardı. Belki Huawei’de sorun yoktur bilemedim