Upload Yaparken Download Hızı Düşüyor

nasıl

Benimkiyle aynı hocam kötü. Bu testi yaptığın sırada bir oyuna gidip pingine bak anlarsın.

bu da speedtest pingim nedense iyi burda

Yükte değilken benimde harika. Diğer test bağlantın yükteyken olan durumu ifade ediyor.

1 Beğeni

bir de adsl olunca şaşırıyor insan ama haziranda böyle bir derdim olmayacak

1 Beğeni

Şundan sipariş ettim şimdi. Ev içi ağı buna verip testi tekrar yapacağım. Bufferbloat çözümü olan cihaz hep router zaten. Aslında evi bile kurumsal düşünmeli. Modem modemliği yapacak sadece bağlantıyı sağlayacak ağı router yönetecek. Ancak ucız çözüm diye hepsi bir arada modemler evde kullanıma daha uygun geliyor. Baştan yanlış iş. Bende router’dan yapıyorum tüm her şeyi. Ama SQM desteği yok tabi. Bakalım

Sizin hızınız sınırlandırılmamış zaten hocam sizde bu değerlerin çıkması çok normal. TurkNet’te 100 üstü verilen resmi bir paket olmaması ancak sizin 110+ hız almanız bunu destekler nitelşkte ve istisnadır. Arkadaşın problemi daha farklı. Ben cihaz işlemcisinin AQM nedeniyle afalladığınu ve alt trafiğin de bunu etkilediğini düşünüyorum. Konu sahibine önerim hızlarını %90 oranında sınırlaması. Yani cihaz listesinden kablolu bağlantı aldığı cihazın download hızını 90 upload hızını da 7,2 mbps yapması. Ayrıca QoS 'de kapalı olmalı. Keenetic trafik yönetiminde SQM kullanmadığı için zayıf

1 Beğeni

İstisnai bir durum bu. TurkNetin böyle bir paketi yok böyle bir hizmet de satmıyor VAE’de.

Biliyorum :smiley: ancak Özgür İletişim 100 üstü paket yok bu bir açık demek istiyorum.