Upload Yaparken Download Hızı Düşüyor

Merhaba, arkadaşlar bugün youtube’a bir video yüklemem gerekti. Boyut 1,5GB’tı. Yüklemeye başladığı gibi download hızım 4-5 lere pingim 800-900 lere çıktı ve yükleme bitene kadar düzelmedi. Bu normal mi? Fiber internet kullanıyorum.

Bknz:

fiber internette 16 mbit hızmı laıyorsunuz o nasıl bir sey :slight_smile:

Modem yada alt yapinizda bı sıkıntı olabilir durumu destek kaydı açıp bildirmeniz gerek fiberle o hız alınmasi imkansiz benim alt yapı fiber deil kablosuz 73 MB aliyom alt yapım 80 MB de

stekliyo

Upload kapasitesinin tamamını kullandığınızda bahsettiğiniz durum olabilir. Mümkünse upload hızını biraz kısarsanız sorun kalmaz.

1 Beğeni

upload yaparken oıluyor.

Normal hızım güzel. UPLOAD yaparken yerlerde.

ZTE modem kullanıyorum nasıl kısacağım.

Normalken bende de problem yok. Youtube video yüklerken oluyor.

Hocam benim normal zamanlar da iyi. Upload yaparken öyle oluyor. Şuan ki hızım benimde iyi.

Yahu sende fiber ftth var birakta olmasin dayan gitsin upload a da download ada es zamanli :slight_smile: hat kapasiten sana verilenin cok ustunde zaten :slight_smile: fazlasi hizmeti vermeyenler utansin :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Anladım. o ayarı nasıl yapıyoruz. Bir de modem çok kullanışlı değil. Bu dediğiniz ayar ne oluyor.

Keenetic extra dsl var.

Benimde FTTH ama yapıyor.

Oo o zaman cihaz kaynali olabilir

Anladım. Kurulum ekibi gelip ölçüm yaptığında değer 38-39 çıkıyordu. Sonra bir şey yaptılar 22 oldu değer. Sonra bağladılar. Fakat iç kutuda mı ne sorun olabilir vs bir şey dediler.

Fiberde bu sorun cozuldu deniyordu yoksa hala devammi ediyor sacmalik

1 Beğeni

Fiberde olmamasi lazim bencede cihaz router kaynakli olmasi bence daha yuksek olasilik gibi

2 Beğeni

daha 5-6 saat oldu kurulalı bana. Modem arayüzünde Qos ayarı var ama sadece açabildim ama ayar falan yapamadım bilmediğim için.

daha yeni bugün kurdular hocam. Sıfır router vs.

Hocam kurulum bugün oldu. Türk Telekom fiber standart modemi.