Upload hizim son 1 haftadir 0.60 a düştü

modemin dibinden yaptım

uploadın yüksek çıkması birşey değiştirmiyorki pc den de turknetin sitesinden test yapınca 5 üstü çıkıyor ama kulanımda sıkıntı var 1 bile kulanamıyorum

pc ye upload sorunundan dolayı format attım ayarlarda bir sorun olmaz internet kartındada bi sorun olmaz çünkü karşı binamızda dükkanımız var oda aynı TurkNet aynı anda ikimizdede 2 hafta önce upload sorunu oluştu yani aynı andamı bozulacak internet kartları

Bilgisayarınızın anakart modelini yazabilir misiniz? En güncel ethernet sürücüsünün linkini vereceğim indirip kurun birde öyle deneyin.

2 Beğeni

Sürücü güncel değil yada modem sorunlu olabilir. Sürücü güncek versiyonu yükleyin düzelmezse farklı modemle deneyin.

Bunu daha önce söylememiştiniz.

anakart modelini atıyorum bi dk ayrıca murat bey farklı modemi denedim bir değişiklik olmadı yani modemlik bi durum yok

1 Beğeni

Anakart modelim bu : B450M PRO-M2

anakart modelini attım linki atarmısınız

https://tr.msi.com/Motherboard/support/B450M-PRO-M2#down-driver&Win10%2064 bu link üzerinden LAN Drivers>Realtek seçeneğinden indirip bir de öyle deneyin.

indirdim denedim birşey değişmedi

foruma yazıyorum ayrıyetten mobil işlemlerdende yazıyorum kimse çözemiyor sorunu yapmadığım şeyde kalmadı 6 ay sorunsuz kullandığın internet neden 2 haftadır uploadı öldü anlamadım turknetle ilgili bi sorun olması lazım kontrol etmeleri lazım

bakın başkalarıda yaşıyor bu sorunu turknetle alakalı birşey aynı benim olan olay adamda olmuş

türk telekomun değilmi alt yapı söyleyin baksınlar santrale falan onlar düşürmüştür belki upluadı

Burası Türk telekoma talimat verebilecek bir platform değil ki. Arıza varsa çözümü için TurkNet Online İşlem Merkezi’e yazmanız getekiyor. TurkNet Online İşlem Merkezi’de tekrar destek kaydı açın, sorun çözülmedi diyin. Modeme vadedilen upload hızı geliyor. Ya sizin sisteminizde bir sorun var ya da TurkNet bir yerde bir hata yapmış. Düzgün çalıştığından emin olduğunuz bir modemle, ayarlarını kesin doğru yaparak kablolu ve kablosuz bağlanarak
, farklı cihazlardan ayrı ayrı internete sadece test yapacağınız cihaz bağlıyken test yaptığınızda sorun hala devam ediyorsa yapabileceğiniz tek şey tekrar destek kaydı açmak malesef. Ama tahminim siz karşı binadaki modem ile denediniz yine evinizde. İki modem de arızalı olabilir düşük bir ihtimal olmasına rağmen.

3 modemle denedim ayrıca karşıdaki modem 2 hafta önce alındı turknetten alındı bide destek kaydı 3. açışım onlarda anlamıyor

destek kaydına diyorumki bi cevap verin çözülecekmi ona göre interneti iptal edeyim cevap yok