Upload hizim son 1 haftadir 0.60 a düştü

selam ben 6 aydır TurkNet kullanıyorum 6 upload hız ve 35 dowloand indirme hızından sorun yok ama upload hızı 1 bile değil artık modem arayüzde 6 gözüküyor ama 10 dk da yüklediğim video 1 gün sürüyor nerdeyse istanbul bağcılardayım düzelicekmi düzelmicekse iptal edicem interneti

Modem arayüzünden DNS adreslerini değiştirip deneyin

değiştirdim 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yaptım hız testi yaptım değişen birşey yok upload eski haline gelmedi

mod yardım edicekmisin 6 aydır güzel gidiyodu neden düşürüldü upload hızı bide arayan kişi diyorki sizde görüyorsunuz hızınız 6 upload iyide 1 uploadı bile kullanamıyorum

Modem arayüzünden hat değerlerini atarmısınız.

1 Beğeni

dns yi 1.1.1.1 - 1.0.0.1 yapın öyle deneyin hocam, modeminize kadar 6mbit upload ulaşıyor zaten hat değerleriniz öyle görünüyor.

1 Beğeni

Hat değerleriniz çok iyi. Modemle alakalı bir durum olabilir. Wifi’de mi? bu sorun var, kablolu kullanımda mı?
Dns değiştirin deneyin ve dilerseniz 10tl fark ile 75 yada 100 mbit pakete geçiş talep edebilirsiniz.

bakın zaten 10 tl farkla değişecektim ama böyle upload kullanılmaz hale gelince şuan başka internete geçmeyi düşünüyorum kablolu kullanıyorum 6 ay boyunca çok iyiydi şuandada aynı modem düzelse 10 tl farkla artırıcamda bu haldeyken üstüne geçsemde birşey değişmicek bana lazım olan en çok upload zaten dns değiştirdim yine aynı

tamam dns yi senin dediğin gibi yapayım inşallah olur

Modem hat değerlerinize baktığımda hat değerlerinizde sorun yok. Modeme kadar 6 mbit upload ulaşıyor.
1- Modemi resetleyip deneyin.
2- Farklı bir modemle deneyin.
3- Pc bağlantı ayarlarınızı onarın. Firma değişikliği çözüm olsaydı keşke. Siz bu dediklerimi yapın yine düzelmiyorsa karar sizin.

bu dns foto atıyom bunumu değişeyim

En alttaki iki pencereye
1.1.1.1
1.0.0.1 yazın

yaptım kaydet dedim tamammıdır

Varsayılan domain adı yazan yere

cloudflare-dns. com

Nokta ile com’un arasındaki boşluğu silerek bunu yazın

yazdım başka adım varmı

Kaydet’e tıklayıp modemi kapa aç yapın ve tekrar test edin olmazsa bi önceki yazıda tarif ettiklerimi deneyin. Sorun modemde olabilir.

tamam kapatıp açıyorum reis bir yere gitmede halledelim şunu

1 Beğeni

kapatıp açtım test ettim yükleme hızı yine aynı