Twitch Donma/Takılma Sorunu

Twitch canli yayin izlerken takilma/donma sorunu yasiyorum. Hat degerlerim/ diger her sey normal. Sadece twitchde sikinti yasiyorum. Kablolu/kablosuz ikisinde de denedim. Durum sadece bende boyle degil, chatteki bir cok kiside bu durumdan şikayetci. Var mi bu sikintiyi yasayan?

1 Beğeni

Merhabalar, izlemiş olduğunuz yayıncıdan kaynaklı bir takılma veya donma sorunu olabilir. Dilerseniz başka yayıncıları izleyerek gözlemleme yapmanızı önerebilirim veya ayarlar üzerinden “Düşük gecikmeyi - Devre dışı” bırakmayı deneyebilirsiniz.

image

Bende bu sıkıntıyı 3 gündür yaşıyorum bunun düşük gecikmeyle veya yayıncıyla ilgisi yok tüm yayıncılarda aynı önceden hiçbir sıkıntı yokken 3 4 gündür olmaya başladı . Farklı dns adreslerini ve farklı tarayıcılardan denememe rağmen yine aynı donuyor. Twitch chatlerinde de bu sorunu yaşayan insanları görüyorum ve hepsi TurkNet kullanıcıları

4 Beğeni

3 gündür bende de takılıyor.

Bendede aynı kanser oldum lütfen fix gelsin.

Merhaba. Aynı sorun bende de var bir kaç gündür. İzlediğim yayın chatinde bir kişiden aldım bu başlığın linkini. Bir çok kişide aynı sorun var. Chatte yayın donuyor diyen herkesin TurkNet kullanıcısı olması, bunun bir rastlantı olmadığını gösteriyor.

Şimdi deneyebildim, hayır sorun devam ediyor. Sorunun TurkNet çıkışlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Sadece ben yaşamıyorum çünkü. Üstteki arkadaşında dediği gibi bir sıkıntı var TurkNet 'te.

Bende hiç bir sıkıntı olmuyor. Gigafiber için mi geçerli ?

Ben VAE müşterisiyim. Desteğe yazdım ama ping ve hız testi istedi. Ping ve hız testine değerler normal çıkıyor. Testleri göndersem bile sorun yok diyecekler. :slight_smile:

1 Beğeni

Aynı sorun 3-4 gündür bende de var. Birisi ilgilenebilir mi?

Yok türktelekom altyapısı benimki ve sorunlu.

Benimde TT aylardır yayın açıyorum hem izliyorum. :person_shrugging: Sıkıntı başka birşey olmasın.

Mesela şu an 1080p kesinlikle izlenmiyor 720p de arada tekliyor. Bu sorun olmaya başladığı gün çoğu site yavaş yükleniyordu ama şu an sanırım sadece twitch olarak kaldı.

Bilmiyorumda sorun var belliki internet hızımız pingimiz vs iyide donuyo twitch 100mb internette normalde donması imkansız gerekli arkadaşlara bilgi verirseniz sevinirim. Çoğu kişide aynı sorun var.

IPv6 çıkışlı IP kullanarak tekrardan yayınları kontrol etmenizi rica ediyorum.

Bugünlük herhangi takılma/donma gözlemleyemedim ama bundan önceki bir kaç günde bariz bir şekilde sıkıntı vardı.

gigafiberde twitch donmalar cok sık oluyor bende aynı sorun var

Vpn açınca sorun bir nebze düzeliyor, artık yetkililer el atana kadar böyle idare edeceğiz.

Bende de oluyordu son günlerde. Opera GX’e yeni geçtim, tarayıcıdan oluyor sanıyordum. Meğersem çoğu kişide varmış.

Şuan saat 22:24, takılma sorunu tekrardan var. Bu sıkıntının çözülmesi lazım ya.