TurkNet'ten yenilikçi ne istersiniz? Fikirlerinizi merak ediyorum

Sorun yaşayanların sorunları öylece duruyor mu demek istediniz?

Ben bizzat yaşıyorum çözüme yönelik ciddi girişim ve yardım alamıyorum ve bulunduğum binada aynı zamanda yönetciyim tek sorun turknetli olarak bende evim yol geçen hanına döndü he arıza ve hız sorunu kaydında eve ekip gelecek ödemeyi kabul ediyorumusunuz diyorlar kabul ediyorum belki 5 defa evime insanlar geldi evimde sıkıntının olmadığı görülüyor sonra burda 100 mb alamazsın deniliyor ben aldığım eski SS görüntüleri gösteriyorum gene çözüm yok bağlantı kopmaları ve hız sorunu ile ilgili desteğe yazıyorum bana hiç alakasız bir temsilci cevap veriyor şu testi bu testi yap sürekli temsilci değişiyor hepside an başa dönüp saçma sapan işlerlerle ugraşıyorlar sonuç hizmetde sıfır kaltie ve en sonunda diyorlarki tt saha dolabı yıpranmış turktelekoma hep suç bulurdum adamlar ilgilandi modeme kadar 100 aşkın hız verdi TurkNet de gene tık yok saha dolabı yıpranması, telekom hatları ıslanmış söylemelrni turktelekoma sordum yok öyle bir sorun biz neden birilerine bunu söylleyelim diyorlar kısaca çözüm yok

2 Beğeni

Size Telekom dan aldıkları bilgileri aktarıyorlar? Yani dolapta sorun var bilgisini de TurkNet e veren TT. TurkNet in sahada ki dolaba müdahale yetkisi yok… zamanla dolaba eklenen abone sayısı alabileceğiniz hıza erki eder ilk başlarda yüksek hız alıp sonradan düşmesinin nedeni bunlardan birisi olabilir… dolapta ki donanımsal yıpranma da olabilir tabi. Sorun çözülene kadar destek kaydı açabilirsiniz. Eğer hâlâ bir sorununuz varsa @EFG ye özel mesaj üzerinden açmış olduğunuz destek kaydı numaranızı iletin ve doğrudan aranma talep ettiğinizi belirtin. Orada yaşadığınız problemi ve süreci anlatabilirsiniz. Böylelikle kalıcı bir çözüm bulma konusunda adımlar atılmış olur… Eğer yukarıda bahsettiğim şekilde dolabın kapasitesinin düşmesi nedeniyle bir performans kaybı varsa zaten onun için yapabileceği çok bir şey TurkNet in

2 Beğeni

sorunları sürekli türk telekom a atmak yerine sorunlara alternatif çözüm bulmaları lazım müşteri hizmetlerine ne sorsan türk telekom diyor

2 Beğeni

Önce hattınız kontrol edilir sistem üzerinden müdahale edilebilecek bir durum ise Telekom s iletilmez. Ama sorun altyapı üzerinde çözülmesi gereken bir durum ise bu konuda tüm ISS lerin yaptığı gibi işlemleri yapması için ulusal altyapı sağlayıcısı Türk Telekom a iletmeleri gerekiyor.

Buradan bize ilettiğiniz tüm yorumları derleyip sizler için cevap arayacağım. Size bilgi vereceğim.

Sizden tek isteğim bu konunun altına sadece istediğiniz yenilikleri ve olursa daha iyi olur dediğiniz şeyleri paylaşmanız… Aksi halde konu sorunlara ve şikayetlere sapıyor :frowning:

1 Beğeni

bu sözleşme imzalama olayları online olsa nasıl olur
kargo ve kurye çok zaman kaybı

3 Beğeni

e-imza ile çözülebilir ama kaç kişide e-imza var :sweat_smile:

2 Beğeni

Pahalı bee e imza gerçekten güzel birşey

1 Beğeni

Kaçırdığınız nokta BDDK ile BTK farklı kulvarlarda :joy:

Btk bu internet olayına odaklanabilse çok daha kolay olacak bu işler ama işleri güçleri reklam. :man_shrugging:

1 Beğeni

+999… (20karakter)

2 Beğeni

2013 Aralık’tan bu yana SAYE çalışması olan BTK’dan mı bahsediyorsunuz :sweat_smile: Ahahaha

Günümüzde bile şirket CEO’ları SAYE için bilemiyoruz BTK’nın elinde diyor…

Sanal Ayrıştırılmış Yerel Erişim (SAYE) Yükümlülüğü

1 Beğeni

Bir cok resmi işlemde internet bankacılığı üzerinden edevlete giriş yapılarak işlem yapıldığında eimza lı gibi kanunen gecerli sayılıyor. Kanunda boyle bir sey mumkunse edevlet üzerinden internet bankacılığı ile giriş yaparak gaz su aboneliği yapılabiliyorsa TurkNet te aynı sekilde abonelik feshi nasıl yapılabiliyorsa buna abonelik basvurusuda entegre edilebilir bence.

2 Beğeni

-Öncelikle internet kesintilerinin önüne geçilmeli özellikle gece.
-FTTH kullanıcılar için kullanıcılara PON girişli modem tahsis etmeleri. GPON ve modem ikisini birbirine bağlı arada kablolar var fazladan prize takmanız gereken bir adaptör cabası. ( Vodafone Evde Fiber bunu uyguluyor şu an Nokia ONT Modem tahsis ediyor FTTH fiber kullanıcılarına) bence daha verimli ve kullanışlı olur. Ya da en azından web sitesinde böyle bir modemi satışa koyar kullanıcıya satın alma imkanı sunar. Çünkü piyasada bireysel kullanıcı için perakende satışı yok maalesef. Alırsak Çin’den getirtme imkanı var o da çalışır mı sahte ürün mü sağlam mı güvenemiyoruz.
-GigaFiber için kullanıcılara karşı biraz daha şeffaf olabilmesini rica ediyorum. Yani yayılım ve yatırım planları neye göre yapılıyor sokak cadde seçilirken veya bir harita paylaşılabilir sorgulama ekranı gibi. Spesifik bir bölge için kontrol sağlanmak istendiğinde ne zaman kurulması planlanıyor ve öngörülüyor veya planlanıyor mu? Kullanıcılar bunlara ulaşırsa hem marka daha iyi bir imaj kazanır hem de müşteriye karşı gösterdiği şeffaf tutumu daha pragmatik olur uzun vadeli müşteri sadakati için. Hem de kiracılar taşınırken lokasyonu için referans sağlayabilme imkanı bulur. Böylelikle taşınacağı yeri ona göre karar verebilir.
-Hepimizin bildiği gibi verilen modemler Wi-Fi konusunda çok yetersiz 2 oda öteden 100mbit bağlantı oluyor size 15mbit üst katta zaten çekmiyor. TurkNet bunun önüne geçmek için görüntü kirliliğinin engellemek ve daha şık görünmesi için tercih edilen modemler yerine antenli modemleri kullanıcılara tahsis edebilir piyasada çok güzel modeller var hiç de sanıldığı gibi kötü durmuyor hatta bazı anten tasarımları çok şık. Başka bir alternatif çekim gücü yüksek Wi-Fi 6 modemler(diğer operatörlerin hepsi veriyor) repeater veya access point gibi çözümler sunabilir müşteriye bir kampanya dahilinde veya faturaya ek olarak satın alabilmelerine imkan tanır.

Bu kadar şimdilik aklıma gelirse eklerim okuyana teşekkür ederim. Ama geceleri lütfen internet kesilmesin artık.

7 Beğeni

İnternet kesintisi planlı altyapı çalışmaları kapsamında yaşanıyor büyük ihtimalle. Bunun takibini TurkNet in karnesi sayfası üzerinden yapabilirsiniz. Ont modem konusu hariç diğerlerinin hepsinin çalışması yapılıyor diye biliyorum.

Cuma günü bu konuyu kapatıyorum. Sizlerden aldığım sorulara cevap bulup tekrar konuyu aktif hale getireceğim. Cevapları konuyu açacağım zaman sizlerle paylaşacağım :slight_smile: Değerli görüşlerini ve düşüncelerini bizimle paylaşan tüm herkese teşekkürler :pray:

3 Beğeni

Gigafiber için ek ücretle wifi 6 router sunulması.

Yalnız konuyu ben açtım teşekkür edilecek biri benim

2 Beğeni

Tebrik ederim. Sen de olmasan

2 Beğeni