TurkNet'in Teknik Yetersizliği Nvidia GeForce Now Sorunu ve Bütün Türkiye'yi bilerek internette gecikmeli bağlamasına sebep olması

ben bu testin nereden yapıldığını bulamadım premium almayı düşünüyorum fakat ping değerlerini görmeden cesaret edemiyorum

Yiğidi öldür hakkını yeme. Kare kaybına rağmen ultra seviyede oyunlar akıcı çalışıyor. Hızım 30 Mbps üstü ve 11 ms. Lokasyon istanbul asya yakasi. Arada görüntü nadiren karlanıyor. PS5 yada Xbox X almama gerek kalmadi.

Teşekkürler TurkNet :smile:

@EFG

Bir tek Android TV de uygulamayı acmayı basarabilen biri varsa yazabilir mi? Esas amacım bu. TV’yi gamepad ile kullanmak istiyorum. Ethernet kablosu ile bağlı.

Error Code 11, 80320004 yada 8032400d hata kodu alıyorum. Cannot launch the game.

TV Modeli: Philips 55PUS6501/12

Android v8.0

Nvidia version: 5.35.29726064

Teşekkürler.

1 Beğeni

Iste o kisimlar hesaplamadan hareket edilmesi firmanin maaliyetini arttiran noktalar.

Turkiyede Turk Telekom ve ondan alsat hizmeti haric kendi sistemlerini kurmaya calisan her firma yonetim, bakim ve onarim maaliyetini minimum tutmak icin mumkun oldugunca mesh sistemden uzak durup tree sistem kuruluyor.

1 Beğeni

Muğla’dan Ankara’ya taşındım TurkNet değişir mi dedim yok, zaten Muğla gateway sorununuda konuşan 2 kişiydik sanırım, hatta benim teknik yönetimini yaptığım bir TurkNet ağı üzerinden test bile yapmışsınız. :grinning: Bu forumda da bir problem başlığı altında denk gelmemiz de ilginç oldu. Selamlar

1 Beğeni

Sorumun cevabini Nvidia yetkilileri verdi.

Minimum Android v5.0 ve ustu, 2GB Ram ve OpenGL ES v3.2 destekli bir Android TV lazim. Cpu-Z uygulamasini televizyonunuza kurup bilgi alabilirsiniz.

Philips 55PUS6501/12 1.3GB Ram ve OpenGL ES v3.1 destekliyormus.

Bana Android TV box gerekiyor harici olarak. :frowning: Yada bilgisayardan yansitacagiz HDMI ile baska care yok.

Thanks
Onder

image

2 Beğeni

image
istanbuldansa yukarıdaki değerler

istanbul- viyana 1550km —41 ping
hatay- viyana 2650km — 73 ping

değerler normal gibi taşınsan mı suriyeden uzaklaşıp biraz daha avrupa tarafına :slight_smile:

Ankara → Istanbul → Ankara arası ping 18 - 23 arası çıkıyordu. Test yaptım ping düşmüş. Ankara Istanbul arası 20 ms idi. Şimdi Ankara → Ankara arasıda 12 ms olmuş.

1 Beğeni

Bende ankara da olmama rağmen hala 22 ms alıyorum. Acaba bizle ne zaman ilgilecekler merak ediyorum.

2 Beğeni

Acaba statik IP ye geçmem mi etkiledi? Tam hatırlayamıyorum ama geçenlerde 20 lerde çıkmıştı. O zaman statik ip hizmeti alıyordum diye hatırlıyorum.

1 Beğeni

Detaylı inceledim. GeForce Now TR sunucularına bağlanmak istediğimde yine İstanbul’a gidiyorum. Fakat bir değişiklik olmuş sunucular artık İstanbul’da görünüyor. Yani Ankara → İstanbul arası gidip geldiğimden düşük ping alabilmişim.

1 Beğeni

Sabit ip çözüm sağlamıyor bu soruna, ben başka bir soruna çözüm sağladığını farkettim, Almanya ve Japonya’daki sunucularıma cgnat arkasından ssh bağlantısı kurduğumda random bir şekilde belirsiz aralıklarla bağlantı kopuyor, sabit ip ile bağlandığımda sorun yok. Cgnat belası ayrı bir sorun, ipv6 daha çok bekleyeceğiz ülke olarak.

Evet CGNAT da aynı şekilde benimde ssh bağlantılarım random olarak kopuyordu. Deli etmişti. Ayrıca git push atarken çok uzun sürüyordu.

1 Beğeni

Evet sonunda bir rota güncellemesi gelmiş TürkTelekom üzerinden, anlatmak için o kadar uğraştık ki şunu. En azından çalışma yapıldı, şimdi kazanan hem TurkNet hem kullanıcılar.

Kablolu bağlantı ile 5 ms

@EFG @ahmetozer

artık canım cok sıkıldı
selamlar benım sorunum hala halolmadı bende bıktım ve geforce turkıyede abonelık actım ama yıne sorunlar bıtmedı yıne yogun kara kaybı var ve oyun oynanmıyor ne yapmam gerekıyor

1 Beğeni

Tekrar test yaptım sizin iletinizden sonra.

1 Beğeni

Ben hala aynı ping değerini alıyorum. :confused:

1 Beğeni

Şuradan bir bufferbloat testi yapabilir misiniz. Eğer bufferbloat yüksek seviyelerde ise modeminizde varsa dsl optimizasyonu, qos veya SQM( Smart Queue Management) toplam kapasitelerinizin %10’unu düşerek sınırlama oluşturup deneyebilir misiniz. Aklıma gelen bir çözüm bu emin değilim ama çözüm sağlayabilir.

1 Beğeni

Ekran Görüntüsü (6)
selamlar bu şekilde cıkıyor test sonucu defalarca yapmama rağmen