TurkNet'de Çalıştığı Gözlemlenmiş IPv6 Destekli Modemler

Henüz kimse bilgilendirilmedi.

Ne zaman başlar bilgisi var mı peki

Tarih bilgisi yok olursa bilgilendireceğiz.

Asiozi öncelikle merhabalar,
Bende tp-link archer vr600 V2 kullanıyorum arayüzü aynı sizin modem ile. Tam emin olmamakla birlikte internetten bulduğum bilgilere göre ayar yaptım ilgili ayarları sizinle paylaşmak isterim.
İnternet satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne girdikten sonra öncelikle üst bölümden gelişmiş sekmesine tıklayın.
Sol taraftaki menüden ağ sekmesine tıklayıp açılan menüden internet sekmesini seçin.
Açılan sayfada sağ tarafta değiştir sekmesi altında kare içinde kalem sembolü var düzenle anlamına gelen ona tıklayın.
Aşağıya doğru açılan sekmeden ipv6 karşısında etkin yazan kutucuğu işaretleyin ve alt bölümdeki adresleme türünü SLAAC olarak değiştirin ve sayfanın altındaki kaydet butonuna tıklayınız.
Yine ağ sekmesine tıklayın oradan lan ayarları sekmesini seçin.
Sağ tarafta açılan sayfada DHCP sunucusu yazan yerin altında 2 seçenek var ipv4 ve ipv6 siz ipv6 yı seçin.
Adres türü RADVD olacak diğer ayarlara dokunmadan kaydet butonuna tıklayınız.

2 Beğeni

Merhaba, https://ipv6-test.com/ adresinde test yapıp buraya ekran görüntüsünü atar mısınız?

1 Beğeni

Resim eklediğiniz teşekkürler. Listeye ekliyorum.

Rica ederim fakat bir sorum olacak. Bu cihazlarımıza tanımlanan ipv6’lar statik mi acaba?

Statik değil. Modemi kapatıp açtığınızda değişiyor.

1 Beğeni

Fakat şöyle bir durum var örneğin üç farklı cihazım var ve birine ::1 ::2 ve diğerine ise ::3 olarak ip tanımlanmış ve birinde bir port açık. Port testi yaptığımda port açık gözüküyor ve port testi yaptığım ip adresi modeme verilmiş olan ile değil doğrudan cihaza verilmiş olan ip ile yaptım. Modemi yeniden başlattığımda da bu ip’ler değişmiyor ve port kontrolü yine açık gösteriyor.

Asus DSL-AC68U çalışıyor.

Test sonuçlarının ekran görüntüsü atar mısınız? https://ipv6-test.com/

İpleri güvenlik nedeniyle karaladım

1 Beğeni

Archer vr1200 kullanıyorum bunun ipv6 ayarlarını nasıl yapılıyor

İncelemeleri yaptıktan sonra listeye ekleyebilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkür geri bildirim için.

1 Beğeni

Rica Ederim arkadaşlarımın yararlanması en büyük isteğim. <3

Modem listeye eklendi.

Teşekkür ederim. :pray: :pray:

1 Beğeni

Bende de aynı modem var ayarlar hazır ve eklenilmesini bekliyorum şahsen. ZTE ZXHN298A (Modem-Router).

Bende tam anlamıyla kullanılabilindiğini hangi testlerle anlarım birde cgnat ne demek?