TurkNet'de Çalıştığı Gözlemlenmiş IPv6 Destekli Modemler

Test sonuçlarını atabilir misiniz?

IPv6 tanımlanmamış daha modeme tanımlanırsa atacam.

Sunucunun İPv6 olması bunu görüyor anlamına geliyor değil mi?
Öte yandan ilk defa bunu gördüm sunucu kısmında.

Sunucunun İPv6 olması bunu görüyor anlamına geliyor.

1 Beğeni

Modem Airties 5760 gün içinde mailde geldi ancak bir hareket yok :upside_down_face:

Asus DSL-N16 Aşağıdaki ayarlarla çalışıyor

WAN

• IP Sürümü = IPv4/v6

WAN- IPv6 Settings

DHCP= DHCP

DHCP PD = Etkinleştir
MLD Proxy = Dışı Bırak

IPv6 sayfası

Bağlantı Türü: Native
Oto yapılandırma Ayarı: Stateless
DNS Sunucusu 1: 2606:4700:4700::1111
DNS Sunucusu 2: 2606:4700:4700::1001

Sonuç:Kısmen Başarılı, Bazen IPv6 ile internete çıkabiliyorum bazen çıkamıyorum.

1 Beğeni

DNS tanımlamadığınızda ip alamama sorunu yaşanıyor mu ?

Evet varsayılan değerlerde bırakınca IPv6 dns otomatik ayarlanmıyor mecbur DNS ayarlamak lazım. Şu ana kadar sadece Cloudflare DNS ile çalıştı Google DNS’te de ip-v6test başarısız oluyor ama modemde ip v6 atanmış görünüyor.

DNS tanımlamadan yani varsayılan olarak bıraktığınızda IP alabiliyor musunuz ?

ASUS DSL N17-U çalışıyor,
https://forum.turk.net/t/modemde-ipv6-ayarlari-nasil-yapilir/4975/64?u=abaysalih

Ayrıca, google ping değerleri en az 10 ms düştü :+1:

nasıl rootladınız bulamadım bi türlü

1 Beğeni

Ekleme: Şu an ipv6 çıkış sağlanmıyor gözüküyor. Muhtemelen modem yeniden başlatılınca düzelecek ama bi sıkıntı var :confused:

DHCP ile ayarladığımda ilk başta modem internete çıkabilmişti fakat sonradan çıkamamaya başladı. Modu tekrar SLACC’a alınca modem IPv6 ile internete çıkmaya başladı @Selcukssn Dünkü DHCP tavsiyesi sanırım an itibariyle işe yaramıyor. TurkNet SLACC üzerinden erişimi sağlıyor olabilir. Sorun yaşayanlara bu bilgiyi verebilirsiniz.

Bende her iki türküde çıkış yok hatta dhcp ile ip bile almıyor sadece slaac ile ip alıyor modem

TP-Link Archer VR1200
Yazılım Sürümü:1.0.0 0.8.0 v600e.0 Build 190225 Rel.63406n Donanım Sürümü:Archer VR1200 v1 00000000
listeye ekleyebilirsiniz @Eren

hocam ben bidaha deniyem bir kere yaptım sonra bidaha denedim hatırlayamadım nasıl yaptığımı yapamadım :smiley:

1 Beğeni

bunları yaptıktan sonra hemen oluyo mu yoksa bekliycez mi?

kanka allah aşkına birde bana anlat nasıl yapılacağını benim modemde archer vr1200

Size tanımlama yapıldı mı?

yani herkes kullanamıyo mu tanımlanması mı lazım?