Türknet yönlendirme/ping sorunu

Neden bilmiyorum ama TurkNet’te de Netspeed’te de hoplarda hiç TurkNet veya netspeed görmedim. Hep TT ulus yada ulus > tt gayrettepe olarak gidiyor.

CGNAT olup olmadığını kolay anlarsınız. https://www.whatismyip.com buraya bakım. Modemdeki IP ile orada çıkan aynı ise CGNAT değilsiniz. Farklı ise CGNAT havuzundasınız.

Bende TurkNet’te de aynı durum vardı.

2 Beğeni

Maalesef cgnat’dayım cgnat’ın bir çözümü yok mu?

1 Beğeni

Maalesef yok… Zaten ipv4 çok az ve kıymetli o nedenle bu sistem var. Tek çözüm statik ip almak.

Çünkü vites boşta, çoğu web sitesi umursamıyor. O nedenle salladıkça sallanıyor. Yatırımda kolay değil, neredeyse tüm alt yapı etkileniyor. Benim deyimimle savsaklama. TNN’de TT’den dolayı sıkıntı yaşıyor. Çünkü yurt dışında sorunsuz olan çoğu modem sorunları da bu yüzden. TT artık ite kaka giden batık bir kurum maalesef. Yatırım neredeyse yok. Siz bir çok firmanın kullandığı gayrettepe DDOS merkezini görseniz ağlarsınız. Slstemler 10-15 yıllık çoğu. Zorunlu bir şey olmadıkça yatırım yok. Bakmayın öyle 1gbit internet aldım uçuyorum modlarına. Herkes sorunlu çünkü göbekten TT’ye bağlılar. Yurt dışı çıkışlar yerlerde sürünüyor. Daha yazarım da yeri değil. Kısacası tehlikenin farkında değiller çünkü dünyada ben bu ip’yi aldım yok. Konsorsiyum blokları belirliyor ve dağıtıyor. Yatıtımı yapan öne çıkar…

5 Beğeni

Statik ip aldım hiç bir şey farketmiyor

1 Beğeni