Türknet yönlendirme/ping sorunu

Bende izmirdeyim ama ısparta çıkıyor. Teknik olarak açıklayabilecek biri var mı? Nedeni nedir? Dezavantajı var mıdır?

https://whatismyipaddress.com/tr/ip-im bu siteden bakar mısınız bir de, bazı siteler hatalı gösteriyor

Ben trakyada oturuyorum beni hatay da çıkarıyor :grinning:

siz trakyada oturduğunuz için iyi ping alırsınız izmir manisa civarı oturan insanların test yapması lazım türktelekomdayken ben neredeysem orada çıkıyordu

ben izmirdeyim izmir çıkıyor bende bi sorun yok

Uşaktayım İzmir çıkıyor bende.

Ben bu sayfayı kullanıyorum.

Hiç gitmediğim bir yer :grinning:

Manisa güzel yerdir sıkılırsan izmir iki adım :slight_smile:

Olsun izmir bana da 500km cik

Merak ettim türkcell şebeke den yaptım. İzmirdeyim ben diyarbakır çıktı…

tracert testinde çıkan ping değerini burdakine göremi karşılaştıracağız acaba yoksa benim değerler bunların değerlerinden 2 -3 kat fazla

Listedeki platformlar üzerinden değerlendirebilirsiniz. Örneğin google.com üzerinden bölgenizdeki ortalama ping değerini görebilir, google.com için tracert testi yapıp karşılaştırabilirsiniz :handshake:

değerler yüksek çıkıyor ordakine göre

Burdan bakınca Hatay çıkıyor yanlış bu bence neden derseniz siteler google vs hep İzmir olarak konum seçiyor zaten en düşük pingi İzmire alıyorum. ipinfo.io ben bu siteden bakıyorum. Speedtestte de İzmir gösteriyor son yaptığınız teste girip bakın haritada çıkıyor.

Oluşturduğunuz konu ve kayıt üzerinden sizin probleminizi ele alıyoruz :handshake:

IP statik değilse CGNAT ilk nereden sisteme girdiyse o ili görür. Benim ipv4 statik gerçi ipv6 da statik ikisi de İstanbul normal yani :+1:

bunu bilmiyordum teşekkür ederim. evet cgnat :slight_smile:

1 Beğeni

Yanlış değil ! Sizin verdiğiniz POP noktası çıkşını gösteriyor üstte verilen ise DSLAM’ın dağıttığı ip lokasyonunu. Eğer CGNAT ise IP’niz farklı il/lokasyon normal.

statik alıcaz yani