Türknet yönlendirme/ping sorunu

Merhabalar eskiden Türktelekom kullanıyordum ve Valorant Oyun Sunucusuna olan pingim 12di Farklı istanbulda olan bir oyun sunucusuna olan pingim 8 di.
Şu an Valorantda 18 ping ve diğer oyun sunucusuna da 30 ping almaktayım. İp sorgulama sitesine girdiğimde de beni diyarbakır ve çevresinde gösteriyor oysaki ben Manisada yaşıyorum. Türktelekom kullandığım zaman hep beni manisada gösterirdi. Bunun sebebi ne?

Bir destek kaydı oluşturun hatalı yönlendirme varsa kontrol edilsin.

1 Beğeni

Merhabalar, oluşturduğunuz kaydın içerisine oyuna ait tracert testlerini de iletirseniz sevinirim :hugs:

En son böyle yapmıştım zaten 30 ms makul diyip desteği kapatmışlardı şu anda tekrar açıcam tracert alıyorum

BTK ya gore 90 ping ve uzeri yüksek ondan 30 a normal diyorlar

destek kaydı numaram 54750963 tracert ekledim

ping değerine müdahale edemiyorsanız ben neden eskiden 8 ping aldığım sunucuya şu an 30 alıyorum

1 Beğeni

@ModeratriX

türktelekom dışında yurtiçi iyi olan isp var mı

play.craftrise.tc bir yerden sonra paketler gitmiyor çünkü sadece clientla giriliyor ama ping değerini gösteriyor

türktelekomda kaldım derken anlamadım yurtdışı ping değerleriniz nasıl minemen.club

bayılıcam galiba netspeed mi kullanıyorsun?

Evet netspeed kullanıyor.

İstanbuldan bu sunucuya tracert atınca çıkan sonuçt

12 ms iyi

beni diyarbakırda konumlandırmasının bir sebebi var mı pingimi etkilediğine eminim

Bende izmirdeyim ama ısparta çıkıyor. Teknik olarak açıklayabilecek biri var mı? Nedeni nedir? Dezavantajı var mıdır?

https://whatismyipaddress.com/tr/ip-im bu siteden bakar mısınız bir de, bazı siteler hatalı gösteriyor

siz trakyada oturduğunuz için iyi ping alırsınız izmir manisa civarı oturan insanların test yapması lazım türktelekomdayken ben neredeysem orada çıkıyordu

ben izmirdeyim izmir çıkıyor bende bi sorun yok