Turknet Yetkilisi bilerek ve isteyerek hızı düşürüyor

@ariftml dalga geçmek için başkasını bul. Hiç sevmem bu şekilde konuşmayı. Burada ciddi bir konu konuşuyoruz sen işindalgasındasın.

Benim anlamadığım olay şu.
Biz türk telekom müşterisimiyiz?
TurkNet yetkilileri acaba bu sorunları hiç mi görmüyor?
Türk telekom ekipleri mi TurkNet’e yapamazsın edemezsin gibi emirler veriyor?
Sayın modlardan bu konuda bir araştırma bir açıklama bekliyorum bu yazışmadaki olayı biri açıklayabilir mi rica etsem.
@Baran @EFG @Murat042 @ModeratriX

Altyapı telekoma ait.
Ve müşteri kaybettikçe geri kazanmak için yıldırma politikası uyguluyor.
TurkNetten memnun kalmayın ki tekrar telekoma gelindiye.
TurkNette sizden aynı binada hizmet alan birinin hat değerlerini istiyor ki referans olarak sunup telekomu haksız çıkarabilsin ve size almanız gereken hızı verebilsin.

1 Beğeni

Altyapı tama TT ait de. Cihaz farklı herşey farklı sadece kablosunu kullanıyoruz.
Bunun için bir dayatma yapamaz zaten.
Ya herşeyi geçtim turktelekom ne alaka onu anlamadım gerçekten.
TurkNet isterse 1g verir onu ırgalan bir şey olamaz ki.
Bu durum şuna vardı misal sen kiracısın ev sahibi diyor ki çocuğu belli bir yaşa kadar evimde tutabilirsin. =)

kolay kolay kopma olmaz. hattımın stabil şekilde çok rahat 50-60 mbps leri kaldıracağından eminim.Çünkü şunu söyliyim altyapı fiber olmasada kablolar düzgün.ve daha önce kullanılmış bir kablo değil hazırda bekletilmiş yeni kablolar. İşin saçmalığı TT karışamaz yaw bir sözleşme yapılmış karşılığını da alıyorsa kimse kimseye karışamaz. Ayrıca böyle bir dayatma da yapamaz büyük cezaları var. TT Hikaye, hikaye değilsede onu dinleyende suç.
Eğer ki TurkNet büyümek istiyorsa böyle şeyleri yapmaması lazım. Zaten fiber konusunda bahane üretilemiyor çünkü kaybı yok fiberin. Mahallede 6-7 kişi daha olsa evimden santrale kadar fiber çektiririm çok kolay yani. hatta 2 kablo fazla çektiririm ilerde biri daha isterse faydalansın diye. Bu şekilde devam edeceğini sanmam turknetin bu ülke kimsenin tekelinde değil, kimse ben diyemez biz demek zorunda. TurkNet’in aslında ayrı bir şikayet kısmı olması gerekir biri müşteri odaklı var zaten diğeri de kendisine eğer bir çalışan veya başka kurum bahane edilerek haksızlık yapılıyorsa hakkı yeniyorsa gereğinin yapılması için. TT yi kimse bahane edemez.

Bahane vs söz konusu değil. Telekom saha ekipleri santral sorumlusundan (müdür, amir, şef veya her kimse) daha fazla yetkiye sahip verilebilir hızlar konusunda. Sahada oldukları için görev bölgelerinde yaşanan arıza, kapasite,port durumu gibi bilgiler konusunda birinci dereceden yetkililer. Eğer o bölgede kapasite aşımı gibi bir sorun yaşanacak veya ağın komple çökmesi gibi bir durum oluşabilecek ise bunun önceden önlemini almak yine onların görevi. Hem hizmet alan aboneler için hem de kendi iş yükleri için bunu yaparlar. Ortak altyapıda ulusal altyapı sağlayıcısı Türk Telekom ile bu ağ üzerinden hizmet veren ISS ler arasında sözleşme vardır bu sözleşmeye göre kriterler belirlenmiş ve her iki taraf için uyulması gereken kurallar vardır. Ulusal altyapı sağlayıcısı Türk Telekom bu sistem üzerinde her türlü yetkinin sahibi olarak bu verilebilir hızları belirler. TurkNet in sizden istediği ise sizin hakkınız olan hızı alabilmeniz için kanıt iletmeniz. Aynı apartmanda bir abone 75 mbps alabilir iken TurkNet abonesine hayır siz 35 üzeri alamazsınız deniliyor ise bunun hesabını sormak için destek istiyor. Yardımcı olup olmamak sizin elinizde. İyi geceler dilerim.

4 Beğeni

@ModeratriX Selam. Ağ neden çöksün şimdi şöyle bir şey var cihaz onların değil. Belirli bir anlaşma var oke ama reklamı yapılırken 100 mbps tanımlandığı yazıyor o zaman bunu yazmaması gerekiyor. İlk gün ben 37 mbps yi gördüm 1 kere bile kopma olmadı peki madem kopma yok ve stabil çalışıyor şimdi neden 32 mbps veriliyor acaba? Kapasite aşımını da söyliyim yine dediğim gibi hatta müşteri hizmetleri de bunu yazıyor diyor ki 100 mbps ye kadar alabileceğiniz en yüksek hızı alırsınız. Sözleşmede dahi yazıyor bu. Vdsl altyapı var önce 37 verip 5 düşürüp sonrada tt suçlanamazki. Açıklama olarak yazmalı madem TT karışıyor. Diyecek ki biz size TT nin en uygun gördüğü hızı vercez. İlk gün darboğaz yapmadı 37 verirken sonra 32 ye düşürüldü bunun nedenini sordum cevabı yok 2 haftadır müşteri hizmetleri tarafından.

@Mstfaates Ben sorun modemimde mi diye bir kelime konuşmadım. Konu çok farklı yerlerde ama sen farkında değilsin. TT a TurkNet niye hesap soracak? Reklamını yapıyor musun evet hattının desteklediği en yüksek hızı alabilirsiniz deniliyor mu evet. Peki denendi mi? Hayır
Örnek vereyim bak belki anlarsın da zor çünkü kaç sayfa yazmışım yazılmış sen hala Modem desin.
Casper in zamanında satmış olduğu bir ürün var elimde laptop. Bu ürünün ana kartında overclock özelliği yok işlemcisinin de. İ5 460m işlemci anakart da h36st. Ben anakartın kullanıcıdan gizlenen bios ayarlarını bios yazılımını editleyerek açtım ve şuan 2.79 ghz.Bunu yapan var ama paylaşmak istememiş. Daha bir çok özellik kazandırdım. Neyse uzun lafın kısası burada TurkNet in çalışanları modeme suç bulmuyor banada alt yapıyada suçu TT ye atıyor. He şunu da söyleyeyim unutmadan bu hız olayını baştan deselerdi ki TT veriyor ona göre hareket ederdim. Müşteri kaybettirmek için TT politika uyguluyor ve buna da şu anda göz yumuyor. Mantıksız olan şu hattın ne kaldırdığını bilmen için deneme yapmalısın. Şimdi 40 vermişsin 60 ver 1-2 gün bekle kopma yoksa 70 ver yine yoksa 80 ver bana ne ulaşır onu da görmüş olursun. 80 de kopmaya mı başladı olursa yazarım 70 de sabitlersin.
Ben bilmediğim konu ile ilgili yorum yapmam. Onlar başta kopma var dediler kopmayıda yanlış yorumlamışlar bildiklerinden de değil ben modeme reset attım ve modlar arasında geçiş yaptım bunu kopma olarak yorumladı temsilci. Anlattım sonunda nüfuz etti.
Önce yazılanı iyi oku sonra yaz olur mu arkadaş.

@emirhann yorum yaparken kullandığınız üsluba dikkat edin. Konuyu okumadan bilmeden üstün körü okudum diyerek alaycı tavırları bırakın ki size saygı duyulsun.

TurkNet uygulamasından paylaştığınız gönderiden atışalanda olduğunuzu görüyorum. Nerde oturuyorsunuz hocam. Benımde santrale olan uzaklık 980 metre. Çok yakındayız acaba ikimizin aynı saha dolabına falan bağlı olma ihtimali var mı? Çünkü son 2 haftadır yani 14 Nisan tarihinden beri kopmalar, hattımdaki değerlerin düşmesi ve hız düşüklüğü yaşıyorum. Bizim bölgeye özel sanırım bu :smiley:

1 Beğeni

@emirhann Hala üstten üstten bozuk bir ifadeyle yorum yapıp duruyorsun. Az biraz saygı öğrenin. Yada yorum yapmayın. Ağzınızı bozduğunuz yetmiyor birde daha fazla küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum der gibi yorum yapıyorsun. Terbiyeyi davet ediyorum sizi.

@SertMavi selam Esenler Turgut Reis deyim

Aha şansa bende ordayım. Kadın doğum hastanesinin orada yaşıyorum. Siz hemen aşağıda deredesiniz

Bakınız hocam ben saygı çerçevesinde konuşuyorum sizinle. Düşüncelerimin doğru olduğunu verdiğiniz cevapla kanıtlamışsınız. Benimle de laf dalaşına girmemenizi, amacımın sadece size yardımcı olmak olduğunu, hiçbir imada bulunmadan açık açık konuştuğumu belirtmek isterim. Konuyu yanlış yere çeken sizsiniz kusura bakmayın. Burası bir forum ve forumda saygı kuralı olarak senli benli konuşulmaz. Ağzımı hiç bir cümlemde bozmadım, bozmam da, bozacak bir durum da yok ortada. Forumda hangi konuya yorum yapıp yapmayacağıma siz karar veremiyorsunuz üzgünüm hocam. Gereksiz gerginlik yaratıp konuyu kirletmeye gerek yok. İyi forumlar.

2 Beğeni

@BLackOwL Bu sözünüz bana mıydı acaba?
Yani hep haklı olarak gören.
Yorum yapılmasını yadırgamam Tabiki birşey varsa paylaşalım ama adap ve edep kurallarına aykırı olarak değil.

emirhann
2s
Hocam casper ne alaka, bios ne alaka sidik yarışı mı var :smiley: Konuyu üstün körü okudum.

Ben uyarınca hatasını kabul etmeyip

Kullandığım üsluba mümkün olduğunca dikkat ettim zaten hocam.

Saygı yoksa tel kopar. Kaç kişi yorum yapmış çok güzel yazılar yazılmış bak ne güzel cevap verdim. Ama terbiye bozulursa uyarırım bilemeden yazılmıştır diye eğer üsteliyorsa bunda art niyet ararım. Neyse uzatmaya gerek yok artık. Varsa ekleyeceğiniz bir şey memnun olurum okumaktan

Abicim başka konuda da söyledim. Anlamamakta ısrar ediyorsun. Sen YAPA’dasın ve “1172 metre” mesafen var. VAE santrali sorgusu yap, eğer YAPA’dan daha kısa mesafedeyse oraya geç daha yüksek hızlar alırsın.

Ek olarak, modemin arayüzünde alabileceğin maksimum hızlar yazar. Orada yazan değerler senin alabileceğin maksimum değerler yani, orayı kısamıyorlar. İyi forumlar.

2 Beğeni

Eyvallah. Şimdi şöyle bir şey var. Modem arayüzünde normalde 39 mbps yazmıyordu 46 civarında yazıyordu maksimum hızı. Şimdi şu var her değer eşit olmuyor modemden modeme de değişkenlik gösterir. bundan önceki modemim td w9970 w3 idi onda da aynı kurallar geçerli şuan kullandığım vr300 bunda da aynı kurallar geçerli. Şimdi bak o değerler şunu anlatıyor 39 küsür de 40 sayalım hesaplama hatası da yapabilir normaldir. 32 mbps olarak hattına ulaşan hız senin sinyal kaybından ötürü bunun çarpanı 19,6 dır. Eğer ki 19,6 derecelik kaybın olmasa santralden çıkan 40 mbps yi birebir alırsın. Diyeceksin ki onunla onun alakası yok peki yok diyelim. Şimdi ben onun hesaplamasını yaptım daha önce açık açık da yazdım. 40 mbps nin yada 50 nin 19,6 veya x değer kaybı ile sana ulaşan hızının hesaplamasını yaptım. Kimi modemlerde teknoloji farklıdır okuması da karışıktır ama bu modemde sade şekilde belirtilmiş. Tp link in gördüğüm kadarı ile tüm arayüzlerinde okuma şekli aynı. Buna benzer bir aryüz var ise snr kaybın ile hesaplama şeklin şu olsun.
x(maksimum değer)/y(Sinyal kaybın)=z(santral çıkışı sonunda yaşanan kayıp)
örnek maksimum 40.000/19,6=7880
şimdi buna sinyal değerinin manuel olarak değişkenliği de eklendiğinde hız 32-39 arasında değişken bir değer gösterir kardeşim.Umarım anlatabilmişimdir başka yerde de yazdım da sanırım denk gelmedin.Sağlık olsun

1 Beğeni

O öyle olmuyor işte. Yani ellerinde bir vana yok biraz açalım da boru patlayana kadar deneyelim gibisinden. Sistem üzerinde profiller vardır seçilebilir olanlar aktiftir. TurkNet bu Aktif olan profillerin en üst kademesinde olanı seçerek ve size tanımlar. Örnek; profil 50 size gönderilen 50 dir. Sizin modeme gelene kadar bir çok bağlantı noktası ve cihazdan dolaşır en son binanın girişinde ki ankastrede sonlanır oradan da yine bir bağlantı ile modeme ulaşır bu kayıplar size hız düşümü olarak döner. Size 40 verilmiştir (yine 50 üzerinden) size ulaşana kadar 37 olmuştur ama sonra aynı santrale yine 35 alan bir abone eklenmiştir ve sizin 37, 32 ye düşmüştür. Yarın bir kaç abone daha geldiğinde kademe kademe düşecektir. Vanayı tamamen açsalar da bağlanan boru sayısı arttıkça ve kullanılan su arttıkça sizin su zamanla azalacaktır. Bunun çözümü için daha büyük boru ve daha büyük su deposu gerekli bu da fiber dönüşüm ile yapılmaya çalışılır. Umarım anlaşılmıştır.

4 Beğeni

@ModeratriX Böyle anlatılınca mantıklı gibi gelmiyor. Şimdi reklamı yaparken sözleşmeyi yaparken sizin anlattığınız hiç bir şey yazılmıyor.
Müşteri hizmetleri de bunu söylemiyor. Bu kurallara dayanarak söylüyorum sizin anlattığınız teoride kalıyor. Sana diyor ki hattın şuan sistemden gördüğümüz kadarıyla 35 mbps hızı destekliyor ama biz size 100 vericez alt yapınız geliştikçe hızınız artar. Sizinle beraber aynı bölgede başkasında da bağlantı olursa bu 100 ü bölüşeceksin denmiyor. Ben veya bir başka kişi için söylüyorum. Al sen şu 32 yi yeter sana diyemez yada TT bana bu kadar hız verdi bak başka kullanıcı da çıktı e ne yapalım onada azcık verirsem TT bana kızar şebekeyi yoruyorsun diye. Bu diyaloğa benzedi anlattığınız şey.
Arabada hissediyorum kendimi :grinning: Bir reklam aklıma geldi site reklamı
Vaat etmiyor diye :grinning::grinning:

Abicim mantıken senin bağlı olduğun santrale biri ekstra bağlantı yapıldığında hızın düşer bunda anormal bir şey yok. Fiber kullanmıyorsun sen bakır altyapıdasın. Madem bu kadar rahatsızsın bu durumdan ya VAE altyapısına geç ya da TurkNet’ten ayrıl. Taahhüt yok bir şey yok.

1 Beğeni