Turknet Yetkilisi bilerek ve isteyerek hızı düşürüyor

@MEBEE Bunu baştan söylemeleri gerekir. Bunu daha önce yazan oldu sen bir daha yazıyorsun flood yapma.
Emri vaki konuşmazsan sevinirim. Bu TurkNet in suçu değil. Çalışanın suçu. Adsl vdsl ve fiber özelliği neleri kapsıyor bir araştırma yap ve bu gibi tartışmalara o zaman yorum yap. Hangi bağlantının ne kadarlık bir mesafede ne kadar kayıp kazanç bozulma sağladığını araştır. Benim ankastrede bağlanan kablolar kaliteli ve yeni. Dün gittiğim bir evin ankastrede olan örümcek ağını görünce sağlamlığı tekrar tescilledim. Neyse ben araştırdım bak aşağıdaki resimlere anlarsın.

1 Beğeni

Çok saçma cevaplar veriyorsunuz. Bu kadar mutsuzsanız diğer internet sağlayıcılarını denemenizi öneririm. İyi forumlar.

1 Beğeni

Sana da iyi forumlar @MEBEE

İlk resimdeki yeni bildirim. Alttaki resim daha önceki tarihlerden de anlaşılır zaten.

Ben araştırdığım kadarıyla bu arıza ankastre arızası doğrumudur ? internette fazla birşey bulamadım belki bir yerlerde yazıyordur ama derinlemesine bakmak lazım bilen varsa açıklarsa sevinirim. Ankastre arızasını 2 defa bildirmiş aynı kişi. Ankastrede sorun yokta. Bu arıza kayıtlarındaki kısaltmaları nasıl öğreniriz gerçi yüksek ihtimalle herkese standart bu açılıyor heralde
@ModeratriX twetter dan yazışma yapmışsınız ordan gördüm aynı olayı. @Murat042 @EFG

ilk arıza bildirimi buydu. Ben bağlantım kesildi ve ardından bağlantı sağlandıktan sonra hızım düşürüldü dedim karşılığında bu bildirim yapılmış. Kısaltmanın ne olduğunu bilmiyorum.

Benim kaç bin kullanıcım var ben kimsenin hızını düşürmekle ugraşamam diyen bir yetkili vardı bir zamanlar youtube da bir söyleşisinde bahsetmişti şahsen hiç samimi bulamamıştım artık buralarda olmadığını bilmek gerçekten güzel

Ne demek istediğinizi pek anlamadım gerçekten. Buralarda kim değil o yetkili kim daha doğrusu videonun linki varsa atarsanız bakarım isim veremiyorsanız da.
TurkNet 'te hız düşüren yetkilinin olmadığını mı anlatmak istediniz acaba ?

Eski müdür yardımcısı Sinan kurmuş bir youtube röportajında söylediklerim den bahsetmişti İnternet hızları ile ilgili kısmı hiç samimi bulamamıştım onu söylemek istedim

1 Beğeni

TurkNet hızımı düşürüyor diyenlere cevap olarak söylemişti.

Biliyorum aynı zamanda İnternet modeme kadar bizi ilgilendiriyor sonrası aslında bizi çok ilgilendirmiyor gibi de birşey söylemişti yanlış hatırlamıyorsam geçmiş zaman

Evet… kaldı ki modeme internet sağlıklı Bir şekilde ulaştı ise sonraki problemler WiFi ağı ve evin yapısı ile ilgilidir diye düşünüyorum :person_shrugging:

1 Beğeni

Farklı bir konu başlığı oluşturun ve hat değerlerinizi paket bilginizi paylaşın yorum yapalım hep birlikte :thinking:

Wallahi çok güzel söyledin de. Hat değerlerimi paylaşmam için teşvik olması lazım.
Hala daha uğraşıyorum ki hız verilsin diye. Şuan mesela Vae deyim. Ama port çıkışından 35 Mbps veriliyor. Buda beni bunaltıyor.
35 te hat sayıflamasıyla 31 ulaşıyor snr yüksekliğinden de 26 alıyorum şuan.
75 çıkış sağlansa en az alacağım miktar 50 dir.
100 Çıkış sağlansa 65-70 olur Bunu ben hesapladım ki yazılımcı getirin teknisyen getirin analist getirin sonuç bu olur.
Paket tanımlı ama onay verilmedi halen.

Hocam herkes konuya sizin kadar hakim degil adam ne bilsin İnternet evine kadar saglıklı geliyormu 3 yıldır kullanıyorum snr crc yi yeni ögrendim(bu konuda da hakkını yiyemem aynı zamanda @Selcukssn @Murat042 @hakan Başkurt çok yardımları oldu)fakat bilmeyen milyon tane insan vardır Sinan beyin konuşmasını bu yüzden samimi bulmuyorum turknetin yol gösterebilmek gibi bir gayesi zaten yok otomatik mesajlardan çıkarabildigin sonuç kadar çözüme yakınsın

2 Beğeni

Bugün ben bir şeyi farkettim TurkNet te bana destek kısmında yazanlardan sadece 1 kişinin yardımcı olmaya çalıştığını gördüm.
Diğer personeller türktelekom ile işbirliği içindeler.
Nedenini de hemen söyleyeyim.
Cansu A. Hanım gerçekten en iyi yerleri hakediyor. Kaç aydır türknetteyim ilk defa ISLAH iş emrini o verdi. Telekom tarafı kalitesiz davranışlar içerisinde olan personellerle dolu.
Şöyle ki ISLAH emri veriliyor ilk telekom ekibi sahada arıza olduğunun teyidini veriyor ve üst ekibe ekarde ediyor.
O üst ekipte hiçbirşey yok diyip birde hiç utanmadan arıza müşteri kaynaklıdır diyerek yanıt veriyor.
İşin garibi de Cansu A. haricindeki diğerleri destek talebime yanıt veriyorlar destek talebinin kapatılması yönünde girişimde bulunuyorlar.
zayıflama

Şunu da söyleyeyim tanımlı görünen 79 Mbps porttan çıkış sağlanmıyor onu bir baştan söyleyeyim sonra demesinler bak adamlar 79 veriyor sana bu kadar geliyor diye.
Çünkü porttan 35 Mbps hızın çıktığını TurkNet çalışanının kendisi söyledi ve ne hikmetse port çıkışından daha yüksek hızın çıkması için bir harekette bulunmadı söylememe rağmen.
32,6 zayıflama mı olur yaw ? Ölelim biz artık gerçekten. Bunun maksimum 10-15 dB olması lazım ki düzgün değerler olsun.
Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz @ModeratriX

Apartmanda iseniz komşularınızın (VDSL kullanan) zayıflama değerine bakın. Konu dağılmış olabilir belki ankastrede ölçüm yaptınız ve sonuç aynı ise port bozuktur. Ankastreye gelen hat bozuktur. TT nin düzeltmesi gerekir. TT ekipleri bölge bölge değişiyor bazıları işini severek yapıyor bazıları ise silah zoruyla :person_shrugging:

1 Beğeni

TT ile bende böyle bişey yaşadım zamanında gelen görevli santrali aradı hızı artır dedi çat artırmıştı ellerinde olan bişey.

5 Katlı bina bize ait. 3 ünde oturan var yani benimle 3. Yani onların şuan ne kullandıklarını bilmiyorum daha doğrusu sorsam da açıkça söylemek gerekirse neyin ne olduğunu bilmiyorlar yani adsl desen vdsl desen nedir bilmezler. Fazla da üstelemek istemedim yanlış anlamasınlar diye(Bizim burada birazcık backdoor olayları çok fazla :smiley: )
Hayır şöyle bişi de var istek yapılmıyor yapılsa da yapmıyoruz deseler ben o zaman telekoma hesap sorarım. Buda bir suç aslında bir nevi özgürlüğün kısıtlanması ve eşitlik ilkesinin ihlalidir.
Hayır çıldırtacaklar en sonunda bütün kiracıları çıkarttırcaklar bütün hattı söktürcekler telefon hattını kabloları vs. sonra ev telefonumu da kapattırcam. Alacam eve bir cep hat nasıl olsa aynı paraya geliyor.
interneti de cepten kullanıcam video izlemem izlesem de pek nadiren olur.
Sonra görürüm onları ben.

işte bizim santralle işimiz yok bizim işimiz dolap ile. O Yüzden vaeye geçtim. yok mesafeymiş yok şuymuş yok buymuş bahene. Bak TurkNet in çalışanı ne yazdı gör.

25 Mbps bölgemdeki en yüksek hızmış. Hiç utanmadan bu yazılabiliyor yani.
Donanım Haberde bu yazıyı aynen paylaştım ki bundan sonra hep paylaşıcam.
3 Hafta oldu telekomdan mail gelmemiş sözde. TurkNet yetkilisi hız konusunda iyileştirme yapılmasını istedi. Tabi atılan maili görmüyorum destekten aynısını yazdı ne yazdıysa tt ye.
3 Haftadır TT nin cevap vermediğinede inanmıyorum. Çünkü ben btk dan ne zaman kayıt açcam maksimum 1 hafta sürüyor cevap verilmesi.
Her gün birşey paylaşacam bundan sonra.

Sizin hat kapasiteniz yeterli seviyededir ve tanımlı hız düşükse kapasite kapsamında belli bir hıza kadar hız tanımı arttırılabilir. Arkadaşın hattına kapasiteden fazla hız tanımı yapıldığı için modemi her kapatıp açtığında sinyal gücü neyse o kadar hız modeme ulaşıyor. Şimdi modem 24000 kbps ile buluşmuş kapatıp açar belki 26000 kbps olur belki 20000 kbps