Turknet Yetkilisi bilerek ve isteyerek hızı düşürüyor

14 Nisan’da Bağlantım aktif oldu. Tadını sadece 1 gün yaşadım. Nedenini açıklayayım. İlk gün 35 Mbps tanımlandı sonradan düşürüldü. Aynı gün saat 15:00 da bağlantı kesildi. Sonra hız 32 mbps olarak tanımlandı.
Bu sonuca şuradan vardım. Arıza kaydı oluşturuldu TT ekipleri tarafından bina ankastresine gelen hız ölçüldü. Modem Arayüzüne girdiğimde gördüğüm hızı söylediler yani 32 Mbps. Hız taahhüdü yok denildiği halde hızım düşürüldü dün seren c. Tarafından 22 mbps olarak tanımlandı. Hızım düşürülmeden önce yaptığım hız testini ekleyeceğim. Yaptığım hız testini 2.4 GHz bandında yaptım kablodan da değil. Ben hattıma 50 mbps olarak tanımlamasını istedim diye aldığım sonuç bu. Ben turkneti araştırdım ve yakınlarıma sordum güzel şeyler duyduğum için hiç düşünmeden geçiş yaptım. Ama bu şekilde çalışan bir personel oldukça iyi bir izlenim olmaz.

hat değerlerinizi paylaşır mısınız

Buda tanımladığı hız. Suçumuz hızımızın arttırılması

hat değerlerinizi modem arayüzünden paylaşır mısınız ? hattınız yapada ve santrale uzaklığınız yüksek

Alttaki hızım düşürülmeden önceki.
Ne kopma var ne Ping. Ama dusuruldukce düşürülüyor


Buda son hız.

Hattınızın önceki halinde de 50 alamazsınız ki zaten. Yeni halinde hızın düşmesinin çeşitli sebepleri olabilir. Saha dolabınıza yeni aboneliklerin gelmesi gibi.

Hayır Yeni abonelik değil. Hızı müşteri temsilcisi kendisi düşürdü ve bunu da destek yazışmasında birebir yazdı.
Ayrıca hattın kapasitesi görülen değerler ile anlaşılması pek mümkün değil. Eski SP ya Bakarak cevaplamissiniz ama yanlış yorum sizinki. Sizin açıklamanız la eski ölçümü atmasaydim hızının 30 mbps bile olmayacağını yazacaktiniz @MEBEE . Bazı şeyler deneme yanılma yöntemi ile bulunur.

Burası hızınız düşmeden öncesi değil mi?

Gördüğüm kadarıyla YAPA altyapısındasınız. VAE kapalı yazıyor. YAPA altyapılarında genelde santrale olan uzaklıktan ötürü verimli hat değerleri ve hıza ulaşmak zor. YAPA altyapısından ayrılmayı düşünebilirsiniz. @STORM

Evet bu da olabilir. Önceden VAE’de olup, YAPA’ya taşınmış da olabilirsiniz.

sanmıyorum hat zayıflamasi birebir aynı fakat hız düşünce 6 snr yükselmiş alttaki değer tekrar 8 smf a çekilince aynı eski hızı alabilir

Hayır benim abonelik yapa ile başladı. İlk tanımlanan hız 35 mbps zaten. Hep aynı çalışan düşürüyor hızı. Altyapı eski değil üstelik. Destek kısmında sayfalarca yazı yazdım ilgilenen Yok.

Bu konuyu ben nereye iletebilirin? Çünkü bana yapılan bu durum haksızlık ve etiğe aykırı. Yeni bir destek talebide açılmıyor sistemden.

Merhabalar, öncelikle aramıza hoş geldiniz. TurkNet hiç bir kullanıcısına bilerek ve isteyerek düşük hızları vermez. Böyle bir durum asla söz konusu bile değildir. Sizin karşılaştığınız bu durumu detaylı bir şekilde inceleyerek size net bir dönüş yapmaya çalışacağım. Müşteri numaranızı benimle özel mesaj üzerinden paylaşır mısınız?

1 Beğeni

Download tarafında hat zayıflamanız yüksek ve hattınızın maksimum kaldırabileceği hız 28Mbps olarak gözüküyor.İç hattınızda sorun olabilir Saha Ekibi veya Elektrikçi yardımı ile iç hattınızı kontrol ettirmenizi öneririm.

@EFG bu kullanıcıya özel mesaj gonderemezsiniz şeklinde uyarı geliyor

Ben şimdi size mesaj attım. O mesaj üzerinden iletişime geçebiliriz.

Hat değerleri sizin gördüğünüz değil maalesef. Bakın hız testleri de paylaştım. 28 değil kablosuz dan test yapmama rağmen aldığım hız ve değerleri yazıyor inceleyiniz lütfen. 31-32-35 ne tanımlandı ise kayıpsız birebir kopmadan alıyordum hızı. @AQUARIUSS

Son attığınız ss’de de görülüyor alabileceğiniz maksimum hızın 28 mbps olduğunu.Bu durumda 22 mbps tanımlaması yerinde olmuş hatta fazla bile çünkü daha fazlasını hattınız kaldırmıyor.Her zaman max. hızın en az 10 mbps azını almak lazım daha stabil bağlantı için.Önceden böyle değilse muhtemelen kablo hattında bir sorun olabilir.