Turknet Yapa altyapısına gecirmiyor. Benden bu kadar

Destek no: 34338294 kimse yardımcı olmuyor daha önce buraya da yazdim. Son bir ümit tekrar yaziyorum.

Daha önceki konuda burada dediğim gibi belki bir ümit iyi forumlar

Merhaba,

Konuyla ilgili farklı mecralarımızdan da taleplerinizi iletmişsiniz. Güncel bilgileri arkadaşlarımdan istedim. Kontrol edeceğim.

Merhaba Yunus Bey,

Sizin için 6 kez başvuru denemişiz fakat yerleşik operatör istediği port’a denk gelmedikçe onay vermiyor. Sorunun çözülmesi zaman alacaktır. Başvurular otomatik gittiği için yerleşik operatörün talep ettiği portlara düşmüyor. Bu sebepten sürekli ret veriyor. Belirli periyotlarla başvurulara devam ediyoruz, onaylandığında arkadaşlarım size bilgi verecekler. Güncel bilgi bu şekilde.

2 Beğeni

Merhaba Bekir bey
Hocam neden ben yapa altyapısına alinmiyorum ? Bana geçerken bu şekilde soulenmemisti 50 mgbit alanlar var çevremde

Bu arada TurkNet sayesinde Twitter kullanmayı da ogrendim :smile:

1 Beğeni

Durumu yukarıda ifade ettim. Biz ısrarla takip ediyoruz durumu.

Yapa altyapısı turknetin insiyatifinde degilmi hocam ?

Kimisi YAPA 'dan VAE 'ye geçmek için uğraşırken, kimiside VAE 'den YAPA 'ya geçemeye uğraşıyor.
Allah herkese kolaylık versin

Amin hocam valla 2 aydır uğraşıyorum dahada olacağı yok gibi malesef Allah hepize kolaylık versin

Sizin yapa da yüksek hız alacağınızın garantisini kim verdi? Yapa da santrale direkt bağlantı olur. O da tahmin ediyorum ki şu an aldığınız hız kadar olacak. Çünkü VDSL port olmadığı için 50 mbps alamadığınızı söylemişsiniz. Yine tahmin ediyorum ki dolapta port olmadığı için yine santral üzerinden hizmet alıyorsunuz. Size tavsiyem Telekom a bizzat giderek ve dilekçe yazarak port talebinde bulunun. Altyapının geliştirilmesi için Cimer e yazın.

Hocam TurkNet müşteri hizmetlerini aramıştım almadan önce bana normalde adresimde 50 olacağını fakat türk telekomda oldugum için 35 gösterdiğini operatör degistirdigim anda bunların bir arıza kaydı ile duzeltilebilecegi söylendi ama malesefki söz tutulmadı taahhüt bozup geçtim ben bu vaat için sağlık olsun …

Siz TT den TurkNet e geçiş yaptığınız için ADSL olarak hizmet başlamış sanırım. Port olması durumunda VDSL hizmeti ile yüksek hız alabilirsiniz. Abonelik ekibinde ki arkadaşlar sanırım yanlış bir bilgi vermişler. Tekrar belirtmek isterim. Yapa her zaman yüksek hız demek değildir. Siz Telekom altyapısında da yüksek hız alabilirsiniz. Tek sorun VDSL portunun bitmiş olması. Umarım kısa sürede port sorunu çözülür. :confused::upside_down_face:

Türk telekomda tivibudan dolayi tanıdık var hocam mesafeden dolayı VDSL vermiyoruz dedi. 16 dan fazla alamassin dedi ama adres sorgulaması turknette 50 gösteriyor anlamadım gitti

TurkNet adres sorgusu şu an yine aynı mı? Yada extranet sitesi üzerinden sorgu yapar mısınız?

Hocam kendi evimde olduğu için olumsuz yanit veriyor bir üst komsu adına yaptığımda yine aktif altyapı ve 50 megabit hız diyor

Anladım @bekir.kopuz Bey Yapa da yüksek hız sonucu çıkıyor ama TT ye göre mesafe nedeniyle ADSL verilebiliyormus bu mümkün mü?

1 Beğeni

@bekir.kopuz hocam extranet adsl 14 MB gosreriyor. TurkNet altyapıyı yine sorguladım 50 gosteriyor. Tekrar resimde atabilirim özelden adreste paylasabilirim. Çözmek gereken ne varsa yapabilirim.

1 Beğeni

Bana da;
Extranet 11mb
Millenicom 82mb
TurkNet ise 75mb hız çıkarıyor

1 Beğeni