Türknet Verebileceği maximum hızı vermiyor istediğim pakete geçimi sağlamıyor

TurkNet reklamlarda hep diyor altyapınızın desteklediği maximum hızı veriyoruz diyor. TurkNet 'e geçişimi yaptım daha doğrusu kendi hattımı kendim çektim diyelim bağlantıyı sağladım bana 50mbite kadar paketini tanımlıyorlar modem arayüzüne giriyorum modem değerlerim hat değerlerim çok daha iyisini destekliyor fakat online işlemlerde 100mbit lik pakete geçiş seçeneği gözükmüyor bende talep açtım modem görselini attım bana geri dönüş yaptıkları zaman dedikleri hattınız bunu destekliyor değiştiremiyoruz abi beni geçin modem yalan mı söylüyor hızı TurkNet kendisi sınırlıyor ne yapabilirim bu teknik ekip hiç yardımcı olmadı.

Modeme gelen max hız önemli değildir. Önemli olan servis verilebilirliktir. Altyapı sorgu sitelerinde max ne kadar hız alabileceğiniz yazıyor kontrol edebilirsiniz. Destek kaydına tam olarak ne cevap geldiğini de paylaşabilir misiniz ?

Bu konuda sahip oldugunuz bilgi hakkinda emin misiniz? Gelen teknik mail de sizin dediginizi diyor fakat benim altyapim yokken bana 55mbit hiz dediler kablolamayi direkten kendim yaptim direge ben ciktim daha hic bir sey yokken 55mbit dediler bende tamam dedim ama modem degerlerim cok iyi sanki burada siniri TurkNet koymus gibi geliyor haksiz miyim ben?

100 Mb alamazsın 75 Mb kurtarır.

1 Beğeni

Hocam TurkNet Online İşlem Merkezi de paket seceneklerinde 75 de 100 de yok destek kaydi aciyorum fakat donus olmuyor donus olunca da olumsuz cevaplar ne yapabilirim yardimci olursaniz sevinirim.

DH TurkNet temsilcisine yaz onlar ilgileniyorlar.

1 Beğeni

Nerden ulasabilirim DH TurkNet temsilcisine ve o Dh TurkNet nedir ilk defa duyuyorum ?cok tesekkur ederik bu arada yardimci oldugun icin

donanım haber forum sitesinde TurkNet konusu var. orada yetkili arkadaş ilgileniyor…

1 Beğeni

Altyapı sorgu sitelerinde max kaç hız gösteriyor ?

altyapim kayitli degil dedigim gibi direkteki kutudan evin camima kadar kablolamayi kendim yaptim adresim sitelerde altyapi yok gozukuyor direge ciktim isaretli porta kabloyu taktim eve cektim suan 50mbitlik paketten 47 mbit aliyorum ama paylastigim modem gorseli 90 lara kadar alabilirim gibi bi guven olustursu şunu da soylemeliyim yolun karsisinda komsum 83mbit aliyor bana oyle geliyor ki o da dslam kilidine takildi yoksa bizim altyapilarimiz iyi gibi

Eyvallah reis sagolasin pc basina gecince yazayim geri donus olursa buraya not duserim

1 Beğeni

Altyapi bilgisi olmadigi icinde yukseltemiyor olabilirler. Sistem hata veriyordur.:upside_down_face: Direkten hatti cekmeniz birsey ifade etmiyor. TurkTelekom müdürlüğüne gidip bbk tanimlamasi hakkinda bilgi alabilirsiniz. :relaxed:

1 Beğeni

Hattın sağlıklı ve sorunsuz çalışabileceği hız 55 mbps.

Nasil yani 55 ustunde calismaz mi kaldirmaz mi neden direk 55 dediniz ? Tesekkurler

Turktelekom ekiplerine ne zaman gitsem bu bizim isimiz degil TurkNet kendi yapicak hatta hizmeti bizden almayip oyle ekibi servisi olmayan firmadan alirsaniz boyle olur felan diyorlar adama yardimci olmak yerine bide sinirini bozuyorlar

1 Beğeni

Bu arada bbk ne isimize yarar bu noktada internette adres kodu gibi bir ifade cikiyor benim adesim direkteki port no felan belli yani direk onlarla olmaz mi

Son olarak devre numarasi bbk dan farklidir degil mi ?

ISS’lar Türk Telekom servis verilebilirlik raporuna göre hizmet vermektedir 50 mbps üstü verilememesinin sebebi bu olabilir.
-BBK : bağımsız bölüm kodu demektir her adresin bir bbk’sı vardır ve BBK devre numarasından farklıdır devre numarası TT tarafından müşterilere verilen kimlik numarası gibidir TurkNet’te bir TT müşterisi olduğu için devre numarası vardır.

1 Beğeni

FB_IMG_1602453804705
Banada 35mbit diyorlardı

100mbit pakete gectim 77 aldim

Bu akşamda 85mbit üstünü alıyorum altyapının desteklediği kadar teknik olarak hız almaktayım şaşırtıcı :smiling_face_with_three_hearts::grin:

2 Beğeni

Nasıl çözüme kavuştun bana da yardımcı olurmusun hangi aşamaları izledin sorunu çözmek için nerelere nasıl ulaştın? teşekkürler.

1 Beğeni