TürkNet ve TürkTelekom

Öncelikle selamlar,
TurkNet 'e 16 Mart tarihinde geçişim yapıldı ve geçtiğim gibi 17 Mart tarihinde vdsl geçiş talebinde bulundum çünkü yaşadığım bölgede 35 mpbs TurkNet altyapısı kurulmuştu bana ise vdsl destekli bir modem olması gerektiği söylendi gidip vdsl destekli bir modem aldım ve 22 Mart tarihinde bir geçiş talebinde daha bulundum fakat yaklaşık 13 gündür sürekli Türk Telekom saha ekiplerinden bir bilgi bekleniyor internet hızında bir sıkıntı yaşadığım için yani altı üstü yapacakları tek şey santralden ankastreme gelen kablolarda bir sorun var mı gerçekten bir iletişim sıkıntısı var sanırım yani yardımcı olabilecek misiniz bilmiyorum sadece söylemek istedim buraya örnek görselleri bırakacağım sürekli aynı cevabı alıyorum yani TurkNet çalışanlarına da bir şey diyemem çünkü onların elinde olmayan bir şey de olabilir.
İnternet haritasından altyapı görselini alamadım şu an bir sıkıntı var

yani kısaca aynı cevapları aldığım için biraz canım sıkkın iyi günler

1 Beğeni

Boş vdsl port yok muhtemelen boş port çıkmasını bekleyeceksin oda biraz uzun sürebilir

yani en azından hız problemi için türktelekom saha ekibinin gelip ankastreye kadar bakması gerekmez mi yaşadığım yer öyle çok büyük değil küçük bir ilçe boş port sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum ama haklı olabilirsin

Şuan ne kadar hız alıyorsun adsl de 16 üstü alamazsın hat değerlerini paylaşırsan bakabiliriz birlikte

tabi ki 16 üstü zaten alamam ama 10 bile göremiyorum ki sunucuya olan uzaklığımda fazla değil daha 2 ay önce evimin önüne kadar kazı yapıldı internet kablosu döşediler TurkNet altyapısı da o zaman geldi eski modemimde 5 bile göremiyordum şu an yeni modemi takıp telefon hatının olduğu yerdeki eski kablomu değiştirince 7-8 leri görmeye başladım acaba ankastrede mi bir sorun var diye düşünüyorum cat 5 kablo çeksem modeme kadar işe yarar mı bilmiyorum üzülüyorum cidden böyle bir internet kullandığım için Opera Anlık Görüntü_2021-04-04_005519_192.168.1.1 Opera Anlık Görüntü_2021-04-03_223832_www.speedtest.net 7.80 i gördüm down da

yani belki vdsl geçebilirim diye düşünüyordum ama geçip geçemeyeceğimi de bilmiyorum bir bilebilsem alabileceğim maks hız 8 olarak gösteriyor yani ne yapacağımı bilmiyorum pek

bu arada şöyle bir bilgi vereyim benim oturduğum apartman 3bloktan oluşuyor (A,B,C Blokları) çokta büyük bir apartman değil fakat internet sorgulaması yaptığımda A ve B blokları 35 mbps hız alabilirken kendi bloğumu sorguladığımda 10 mbps çıkıyor ve bu duruma aşırı sinir oluyorum neden yani aynı apartman değil mi

Snr değerlerin çok düşük atanabilecek en yüksek hızlar atanmış evin içindeki internet hattında ek felan var mı splitter felan varsa çıkartıp öyle bir dene ev içi tesisatın kötü olabilir vdsl geçince hat değerlin yükselecek ama çok fazla yükselme olmaz

Sinyal zayıflamalarında yüksek sizin bloğa başka bir saha dolabından internet sağlanıyor olabilir sizin bloktan farklı bir daire için sorgulama yapabilir misiniz netspeed extranet gibi yerlerden

daha önce yapmıştım aynı çıkıyor farklı dairelerde de hız olarak

bu komşularımın

Şu link üzerinden sizin blok ve diğer blok üzerinden sorgulama yapabilir misiniz saha dolabı mesafelerine bakalım

Peki diğer bloktan sorgu yaptığınız zaman ne kadar gözüküyor mesafe

Opera Anlık Görüntü_2021-04-04_011202_netspeed.com.tr o da şöyle saçmalığa bak ya kafayı yiyeceğim

Dediğim gibi size farklı bir saha dolabından geliyor internet tt müdürlüğüne gidip ayrıntılı bilgi alabilirsiniz şikayetinizi söyleyin baksınlar

farklı bir saha dolabına geçmem mümkün mü bu sorunu çözer mi

O konu hakkında pek bilgim yok normalde size yakın olan saha dolabından almanız gerekli gidip söylerseniz ilgilenirler yakın olan saha dolabına geçtiğiniz zaman ev içi tesisatınızda sıkıntı yoksa gösterilen hızı alırsınız

1 Beğeni

yani burda tt şubesi var oradan yardım alabilir miyim peki bu arada yardımınız için teşekkür ederim.

Tt müdürlüğü yardımcı olur evinize kadar gelen hattan onlar sorumlular forumda daha bilgili arkadaşlar var benim hatam olduysa düzeltirler rica ederim :slight_smile:

Birde müdürlükte bir tanıdık felan bulursan sorunun en kısa sürede çözülür yoksa biraz uğraşman gerekir