Türknet ve Turkcell Fiber Dönüşümü tamamlandı 1000 mb kavuşmaya az kaldı

Tmmdir hocam bilgi için teşekkür ederim :hugs:

@ismailaygn altyapı sorgulamada bizim mahalledeki başka cadde ve sokağa baktım 1000 mb çıktı orayı aktif etmişler bizim sokağada 1 2 hafta içinde kutu koyup aktif ederler gibi duruyor

Dediğim dağıtım kutusu konulup ve bağlantısı saglanmismi yoksa ?

@ismailaygn Ona bakmadım Sadece web sitesinden yakın Sokak caddeleri sorguladım orada direk bin megabit gördüm ona istinaden söyledim Büyük ihtimal bir hafta içinde kutu gelir çoğu yeri aktif etmiş görünüyor

Bende aynı şekil yapıyordum (: 728 de ikemetgah ediyordum , en son 719 a kadar gelmişti ve her akşam kontrol ederdim 720 i aktif olmuş mu olmamış mı diye , iş sıralaması hakkında bilgim yoktu ondan hep ordan bakıyodum :smile: TT kaynaklı internet kesintisi yaşamıştım forumda konu açmıştım , şansıma o akşam sorguladim gifafiber gelmişti (: direk kendi sokağıma baktım benim sokağıma da gelmiş ti :partying_face: merakdan geri kalan üst sokaklara baktım hepsi aktiflesmisti yani geri kalan sokağı hepsini topluca aktiflestirmislerdi :smile::smile:

@ismailaygn 3-4 Sokak aşağıya gelmiş aktif etmişler biz hala kutu bekliyoruz :grinning:

1. Aktifken 2 ay bekledim ben bizim sokağa kutu kablo hiç birşey yapılmamış ti :grinning: umarım en kısa zaman da bu hizmete ulaşırsınız

@ismailaygn gördüğüm kadarıyla Bunlar toplu sinyal vermiyor kablo kutu işi bittikten sonra hemen aktivasyon yapıyorlar Çünkü altyapı sorgulamada baktığım zaman çoğu Sokak aktif olmuş Demek ki bizim belediye izinleri verdi sorun çıkmadı 1-2 hafta içinde kavuşabiliriz

Dediğim gibi süreç bölgeden bölgeye değişiyor :grinning: bizim şöyle 719.sokağa kadar vardı onlar 2 ay önceden gigafiber hizmetine kavuştu :sweat_smile: 719 dan 740 a kadar toplu aktivasyon oldu bizde ama dediğim gibi süreç bölgeden bölgeye değişiyor

TurkNet ile Turkcell altyapıyı beraber mi çekiyorlar anlamış değilim.Ofisimin olduğu binada fiber kablolarda TurkNet yazıyor fakat binaya Süperonline kutulama yaptı.TurkNet henüz kutulama işlemi yapmadı.Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Selamlar @Skopje, binanızda TurkNet GigaFiber altyapısı dışında farklı fiber altyapıları da bulunabilir. Bu olağandışı bir durum değil. Aktivasyon ve planlama sırasına göre kutulama da yapılacaktır. Yerel sağlayıcı altyapısı dışında farklı bir sağlayıcının altyapısı ile hizmet vermiyoruz :raising_hand_man:

bizim sokakta kutunun koyulacağı yerde sadece bu kablolar var normalde her sokağa ayrı kutu koyuluyor buraya gelen kablolar 3 sokağı kapsıyor tek kutudan 3 sokağa dağıtım mı yapılacak saçma değil mi ? bu kablonun gittiği yerleri izledim başka kutu koyulacak yer yapmamışlar bu kalın yuvarlak şekilde başka yer yok fotoğraftaki yerden tek kutu ile 3 tane sokağa dağıtım yapılacak gibi duruyor

@ismailaygn @alperenatici

Bu kablo yığınları tek kutuya sığmaz zaten de :hugs: merakınızı ve heyacininizi çok iyi anlıyorum :grinning: ama merak etmeyin hocam hizinizda azalma düşük olma gibi bir şey söz konusu değil orasını siz dert etmeyin hocam :hugs: yeterki kutu gelip takılıp kablolarida bağlanıp sinyal verilsin gerisi kolay :sunglasses:

İkisininde aynı anda gelmesi ve ikisininde aynı anda fiber dönüşümü tamamlaması gerçekten de çok ilginç.

Küçük köy Kazımkarabekir de oturun arkadaşıminda sizin gibi aynı olay başına gelmiş TurkNet kutusu takıldıktan 1 hafta sonra superonline de takmış binaya :grinning:

@ismailaygn

Mahallenin %50’si tamamlandığına göre belediyeden izinler alınmış prosedürler tamamlanmış anlamına geliyor değil mi sorunsuz aktif edilecek galiba

Sorunsuz aktifleseçek dediğiniz gibi lakin süre bilgisi net verilmiyo maalesef :grinning: umarım en kısa zamanda kavuşursunuz gifafiber hizmetine :pray:

Güncelleme 27 ağustosta kalın kablo çekildi 11 gündür hala sokak ve bina kutusu takılmadı üzücü şekilde bekliyorum