Türknet’in 40 TL zam yapması

@Enjoy, umarım gittiğiniz İSS’nizde mutlu olursunuz. Aramızdan ayrıldığınız için çok üzgünüm… İyi ve sağlıklı günler dilerim.

Çok teşekkür ederim lakin daha buradayım bir yere gittiğim Yok Türk Net e Devam İlginiz için çok teşekkür ediyorum Sn @EFG

Ben yanlış okuyup anlamışım :frowning: Ben size çok teşekkür ederim. Kusura bakmayın tekrar :slight_smile:

Ben hala ötv deyim :grinning:139 kaç lirası ötv bilen varmı

1 Beğeni

%7,5’i ötv sanırım hesaplayabilirsin, ötv kalksada marketlerdeki muhabbete döner bu mevzuda operatörler ekler üzerine farkı indireceklerine

2 Beğeni

128.58tl yine çok birşey olmuyormuş

1 Beğeni

kesinlikle bende iptal ettircem ana operatoer bile bana ayni hizi ayni fiyata sundu ne doiye turnette kalayimki farki ne o zaman

2 Beğeni

5 senelik Türk net serüveni sonuna geldik demek.
Alternatif firmalara Mayıs sonunda geçmiş olurum.

Kendi ipini, kendi çeken Türk net.

3 Beğeni

Eğer kullandığınız port vdsl ise direkt onu geçirebiliyorlar diye biliyorum.Yani boş porta ihtiyaç yok zaten portunuz var.Başka ISS den mevcut internet kullandığınızı belirttiniz mi ?

Evet belirttim Bazı İSSler Vodafone ve Digitürk operatör geçişi yapmıyorlar.Suan Türk Net e Devam edeceğim gittiği yere kadar.6 ay öncesine kadar Millenicom kullandım Linux cihazlarda çok sorunlar yaşadım o issde ve DNS dahi Engelli Adana’da Türk Net Ping değerleri npref ve speet testi 4 ila 6 mlsn geçmiyor.

1 Beğeni

Turkcell Superonline da dnsler engelli millenicomda onlardan aldığı altyapıda dns sunamıyor olabilir

Abi niye 2 günde bi he.net spamlıyorsun konuya ? Hani anladık bir tavsiyen var ve sundun. Neden ben bunun bildirimini almak zorundayım 2 günde bir.

3 Beğeni

Adamların web sayfası bildiğin 90’lı yıllardan kalmış gibi. Bu firmayla internete çıkarken o meşur diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaauuaauauuuuuuuuuuuu sesini duyarız gibime geliyor. O web sayfasına bakarsak okyanus altından bakır kablo çekmiş filan olabilirler. Bütçe ancak ona yetmiştir.

2 Beğeni

Çok çalışmışlar web sitesine vakit kalmamış HE 3D Network Map

2 Beğeni

Ben bunu normal buluyorum. Diğer ISS’ler ile aynı fiyatlara denk gelmiş ama hâlâ daha avantajlı. Diğer ISS’lere göre en stabil interneti TurkNet veriyor ve Turkcell gibi kendilerine muhtaç bırakmıyorlar insanları. Turkcell modemi değiştirmene bile izin vermiyor… TürkTelekom desek zaten kullanıcıların durumları ortada. İllallah dedirtir ping sorunu ile. En azından diğerleri gibi değiller işlerini düzgün yapıyorlar. Hele Turkcell’in yaptığını hiç beğenmedim. Sırf Turkcell’in yaptığı şey yüzünden fibere geçmek bile istemiyorum. O sahtekarlıklara göz yummak istemiyorum. Onlara muhtaç olmak istemiyorum.

1 Beğeni

TurkNet iki müşteri profiline sahip diyebiliriz kabaca:

1. Altyapı bakımından şanslı olup parasıyla (Türkiye şartlarına göre) iyi internet alanlar
  2. Taahhüt, kota vs takılmadan ucuza internet kullanmak isteyenler

Bu yeni fiyatlar ile TurkNet 2. profili eleyecek gibi duruyor. Ben şirketin içinde değilim, sonuçta o kadar üstüne okumuş etmiş insan vardır şirkette, hesabını yapmışlar kaybımız ne olur kazancımız ne olur diye mutlaka. Ama şahsi isteğim, faydalı olacağını düşündüğüm tavsiyem, “fakirleri” kaybetseler de bu zammı altyapı çalışmalarına aktarıp 1. profil olanlar ve olacaklar için iyi interneti sağlayabilirse yine yüzü kurtarırlar, Allah izin verirse şu başımızdaki kara bulut da gittikten sonra “fakirler” de iyi internete erişebilir olunca bozulmamış ünlerinin ekmeğini yerler, tıpkı bir zamanlar 2. profil onları ünleri için tercih ettiği gibi. Tabii burası Türkiye, altyapı yapmak deveye hendek atlatmaktan zor, ki TurkNet’in premium sağlayıcı olmak gibi bir isteği var mı o da meçhul.

2 Beğeni

TurkNet adını duyurup, pazar payını artırana kadar uygun fiyatlarla bizleri kullandı biz de onu kullandık.
Bunu Xiaomi telefonlar da TR’ye ilk geldiğinde yapmıştı.
En bilinen ticari strateji bu zaten.

Ama gelinen noktada Vodafone 139 liraya taahhütsüz tarife duyurdu.
Yakında diğerleri de başlar.
TurkNet kesinlikle tekrar düşünmesi lazım bu zam oranını diyeceğim ama dediğim gibi istediğini elde etti işi bitti artık.
Kızmıyorum hakkıdır ticaret bu.
Başka iss geçmek de benim hakkım.

1 Beğeni

Keşke telefon numaramızı bilgilerimizi almadan Vodafone bu paketleri kişiye özel değil de herkese açık yapsa. Sık sorulan sorular kısmında paket bilgilerinin ADSL VDSL de 50 mbps e kadar olduğu bilgisi var. hizmet dondurma ücreti 30 TL 6 ay da bir defa tek seferde max 3 ay hakkımız olduğu bilgisi var. Ama tarife nedir göremiyorum. Numaramı yazıp sorgulamak istediğimde de beklenmedik hata oluştu dedi. Umarım Vodafone da bir gün şeffaf olur

Herkese selamlar, yapmış olduğunuz yorumların hepsini okuyorum. Tabii kullanıcı olarak fiyat artışı konusunda tepki gösterebilir ve çözüm için farklı yollar düşünebilirsiniz.

TurkNet olarak her zaman kullanıcılarımızın yanında olmayı, isteklerini karşılamayı ve neleri daha iyi yapabilmeyi hedef olarak belirliyoruz.

Bu bağlamda AKN’yi kaldıran ilk İSS olarak sektöre yön verdik, hız limitleri olmasına rağmen YAPA altyapısını geliştirerek upload hızlarında limiti kaldırdık, Ipv6 teknolojisini sizlere sunduk ve son olarak evlere 1000’e 1000 hızları getirdik…

Bizim en sevmediğim konuların başında yine söylüyorum ama fiyat artışı geliyor :frowning: Gönül isterdi ki bir artışa gitmeyelim ama ne yazık ki şartlar bunu gerektirdi. Haziran ayına kadar mevcut müşterilerimiz yine aynı fiyat üzerinden bizden hizmet almaya devam edebilecek… Günün sonunda diğer İSS’ler zam yapar ve yeni tarifelerini paylaşırsa ve siz gideceğiniz İSS’nizde daha çok mutlu olacaksınız tabii üzülerek yollarımızı ayırabiliriz :frowning:

4 Beğeni

Şu müşteri memnuniyeti olayı çok zor çok. Ben çağrı merkezi müşteri temsilcisi olarak seni gönülden tebrik ediyorum. Başarılarınla yükselirsin umarım.

2 Beğeni