Türknet’in 40 TL zam yapması

mevcut aboneler 179 tl yeni gelenler için kampanya vardı 139 tl (100 mbps)

1 Beğeni

Konuya zamla ilgili birşey okumak için girdim. İnsanlar birbirini parçalamış konunun altında.
Bi tek “sen abdülhamiti savundun, savunmadım” kavgası eksik.

2 Beğeni

Sen abdulhamiti savundun
-Savunmadım
Sen menderesleri savundun
-Savunmadım

1 Beğeni

@leventh, inanın bizim en sevmediğimiz konuların başında fiyat artışı geliyor. Ama ne yazık ki yapmak zorunda kaldık. Son zamanlarda artan maliyetler, günümüz şartları destek bizi bu yola doğru itti :frowning:

1 Beğeni

Bu dönem daha yüksek hız alabilecek kullanıcıları biz arka planda otomatik geçireceğiz. Aslında bu kullanıcılar hem zam görecek hem de hız iyileşmesi görecek. Bu kullanıcılardan benim hızımı yükseltmeyin daha az ödeyeyim gibi sorular gelecektir. Bu kullanıcılara tek fiyat politikamızdan bahsetmek gerekiyor.
Hangi hızı alırsanız alın fiyatımız aynı. Biz size altyapınızın desteklediği maksimum hızı sunuyoruz.

1 Beğeni

Evet, VAE Turk Telekom Altyapısı sebebi ile 100Mbps olması gererken hıza verdiğim ücretin aynısını veriyorum ve 75Mbps yerine 50Mbps alabiliyorum, bu kadar yatırımdan bahsedilen TurkNet YAPA yı hala göremedik maalesef.

Burası Türkiye diyoruz yani…

Söylediklerimi tekrar ediyor gibi oluyor ama işte altyapılara gerekli yatırımlarımlar yapılsa biz yine size aynı fiyat üzerinden hizmet vereceğiz. Biz bu süreçte TurkNet olarak kendimizi geliştirmeye ve siz müşterilerimize en iyi deneyimi yaşatmaya devam ediyoruz.

3 Beğeni

Bu konuda strateji değişikliğine gidildi. Şirket kararı gereği yeni bir teknoloji olan GigaFiber’e yöneldik.

3 Beğeni

@BLackOwL ben teşekkür ederim :muscle:

2 Beğeni

Biraz düşününce aslında anlamak çok da zor değil. Bi düşünün, eğer zengin bir muhitte oturuyorsanız, müşteri potansiyeli yüksek bir muhitte oturuyorsanız zaten her şey ayağınıza geliyor. Alt yapının en iyisi de kuruluyor, bütün marketler şube de açıyor, sosyal tesisi şusu busu, AVM’si vs. Ama kenar mahalledeyseniz, varoştaysanız, hadi çok da uçmayayım :slight_smile: ortalama bir mahalledeyseniz ve müşteri potansiyeli az ise, o zaman elektrik ve su bile kesilip duruyor. Bunu sadece TurkNet tekelinde söylemiyorum. Türkiyede, hatta belki de dünyadaki tüm ISS’ler için bu geçerli büyük ihtimalle. Kapitalizm de bunu gerektirir. Ben de eleştirdim ama Sezar’ın hakkı Sezar’a kardeşim. Tamam eleştirelim, kızalım, ama ülkenin son 8 senedir filan içinde bulunduğu buhrana bakıyorum ve vermeyince mabut, neylesin mahmut diyorum. Öyle ya. Bu kriz yeni bir kriz değil. Savaştan önce de, covid’den önce de vardı bizde bu kriz. Senelerdir paramızın değeri mütemadiyen düşürülürken e hali ile zam üstüne zam gelip duruyor her şeye. Planlı bir şekilde fakirleştirildik sanki. Biraz konu ile alakasız içimi dökmüş gibi oldum ama sanırım anlayan anlamıştır. Zamlara sinirlenmemiz, kızmamız filan gayet normal. Bunu anormal bulan ya zengindir ya da faturaları kendisi ödemiyodur. Ama işte büyük resme bakınca hangi birine kızalım kardeşim? Darbe tek bir yerden gelmiyor ki. Şirketler ne yapsın? Politika yapmak istemiyorum, muhtemelen yasaktır. Ama yıllar önce duyduğum bir fıkrayı yazayım: Adam doktora gitmiş ve demiş ki “Doktor bey, burama parmağımla basınca çok ağrıyor”. Doktor da “basmayın o zaman beyefendi” demiş. Fıkra bu kadar. Acıyan yere basmayın sevgili forumdaşlar. Başka yere basın. Umarım başka yere basmak için hala çok geç değildir.

5 Beğeni

An itibariyle TurkNet iptal talebi vererek,
35 mbitlik tarifeye 2 yıl taahhüt verdim.
Ortalama 77 lira civarına geliyor aylık.
2024 Şubat ayında bile 77 lira ödeyeceğim ölmez yaşarsak.
Bu enflasyon ortamında artık taahhütlü tarifeler daha mantıklı.
Kontörlü telefon hattımı bile faturalı taahhütlüye geçireceğim.

2 Beğeni

Hangi firma?
77 tl hocam

Çok uygunmuş Hocam hangi İSS ve Engelli uyelikmi ?

Vodafone hocam.
35 mbit fiber.
Dsl veya daha düşük hızlarda daha uygun ama benim altyapım sadece fiber. 35 mbit altı da istemedim.
6 ay 54 TL
Kalan 18 Ay 108 TL ödeyeceğim.
Vodafone Süpermarket’de kullanmak üzere 200 TL hediye ceki verdiler.
Oradan piyasa ile ayni fiyatta olan ürünlerden sepet yaptım kendime.
Çay, deterjan vs.
İlk 6 ay’ı Vodafone Pay uygulaması ile ödersem %50 geri iade yapıyor 27 TL ye geliyor.
Modem kirası ve kurulum ücreti fiyata dahil.
Engelli ya da Red Tarifesi değil.
Online’dan gelen herkese.
Vodafone çalışanı falan değilim.
Eski konularımda görünür zaten.
Hayatta kalmaya çalışan milyonlarca işçiden birisiyim.

Şimdi hesabımızı yapalım.
6x54 TL
18x108 TL
Toplam 2268 TL
2268/24 =94.5 TL

GERİ İADELER
27x6 = 162 TL VODAFONE PAY
200 TL SÜPERMARKET ÇEKİ
TOPLAM 362
362/24=15.08 AYLIK İNDİRİM

ORTALAMA
94.5-15.08=79.42 TL NET RAKAM ARKADAŞLAR

EK OLARAK ARİZALARDA
VODAFONE HATTİNİZ VARSA
GÜNLÜK 4 GB İNTERNET TANIMLAMA
VODAFONE TV ücretsiz falan filan veriyormuş.
Pazartesi geçeceğim inşallah.

TurkNet’i Telefon hattı için istiyordum ev alarm sistemi için ama bu şekilde normal telefon hattı taktirsam yine ucuza geliyor TurkNet’ten.

3 Beğeni

Vodafone payla yarisi iade meselesi her musteri içinmi geçerli?

Sanırım öyledir hocam onu sormadım.
Ben bu sefer yapmadım ama kendim de eski bir Digiturk cagri merkezi çalışanı olarak verdikleri fiyatı hemen kabul etmeyin naza çekin biraz kendinizi derim :slight_smile:
Ben telefonda onay vermeden önce 3-4 kere tekrarlattım şartları ve fiyatları ve telefonum da ses kaydı alıyor zaten.
Dediğim şekliyle onayladım.

Gerçek enflasyon evet %100 ün üzerinde. Bunu finans çalışanı olarak söylüyorum.
Nasıl hükümetin asgari ücrete ve de özellikle emekliye yaptığı zam oranı kabul edilemezse, Turknetin de yaptığı zam oran olarak kabul edilemez.

3 Beğeni

Bu hızlar için TurkNet hariç farklı iss’ler bu sene başında talep topluyorlardı 700₺ ile 1000₺ aradında değişiyordu fiyatlar ekran görüntüsü var atabilirim.

Teşekkür ederim.Vodafon ile Sabah görüştüm bulunduğum bölgede VDSL port yokmuş operatör değişiklik yapmiyolarmis.Engelli üyelik 35 mbit 69 TL 50 mbit 77 TL civarında 24 ay

1 Beğeni